Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GİRSAN MC21 İNCELEME
Bu delikli tabancalarla karanlıkta atış nasıl olur diye hep merak etmiştim.
Buyurun.

Bu video ücret karşılığı hazırlanmış olup tek taraflı bilgilendirme içermektedir. Firmanın, silahlara karşı belirli bir ilgisi olan kişiye, o kişinin bu bilgisini kullanması karşılığında para vererek, reklamların tüketici üzerindeki sınırlı etkisini aşmak için kullandığı bir tanıtım yöntemidir.

Bu benzeri silah tantımlarında mutlaka forumdaki, para vererek silah alan, canını emanet edeceği silahtan beklentisi olan, bu beklentisinin karşılanması veya karşılanmaması üzerine tarafsız yorum yapan üyelerin, yorumları da okunmalıdır.

Silah eline tutuşturulup bu veya başka yöntemlerle yaptırılan reklamlar, tüketiciyi yanıltır.

İyi silahsever, diğer silahseverlere saygı duyandır, ETİK davranandır. Bu vasıflar emin olur seslendirmesi kolay sahip olunması zor vasıflardır.

1 üye teşekkür etti:
M_reis
Evet Sn. Mirgun, bir aralar sizinle aynı fikirde olmasam da, ilerleyen zamanlarda gördüm ki bu durum maalesef böyle.

Aklıma gelen nedenlerini bir sayayım;
1) Klon olan modellerde esas modelin ismi verilmeden örneklendirme yapılıyor. (Misal Sarsılmaz K12 tanıtımında sökerken klasik "CZ" tanımı yerine "geleneksel" diye bir tanım kullanıldı.)

2) Yine, bilmiyorum nedendir ama, namlu kilit sisteminin de esas ismi yani Browning-Colt kilit sistemi tanımı kullanılmıyor.

3) Ve bu en önemlisi, "her markaya eşit mesafede durmak" adında hiçbir karşılaştırmada fikirler söylenmiyor. Hem de neyin ne olduğu bilindiği halde.

Sn. Ortaç elinize, dilinize sağlık.

Karanlıkta yaptığınız atışları, üstteki hedefe yapsaydınız daha iyi olacağına eminim.

Saygılar.

Sn.Mirgun un dediklerine katılıyorum lakin bu insanı günah keçisi ilan ederken diğer taraftan da genellikle bir silahın mke ye çıkış öncesi ve sonrası sabun köpüğü gibi Peydah olan ve insanları algı operasyonu ile (bu cümle de bu aralar çok popüler oldu aslında kullanmayacaktım ama mecbur kaldım ) yönlerdirmeye çalışan yeni üyeliklere de deyinmek lazım.
Saygılarımla

Benimde en çok kafamı kurcalayan konu "her markaya eşit mesafede durmak".
Yapılan tanıtımlar ve incelemeler öncelikle TT ailesinin ve sonra bütün Türk silah severlerin menfaatine olmalı bence, firma sahiplerinin mefaatine değil. Hakkı verilerek yapılmış bir ürün zaten kendini satar. Keşke tüm artı ve eksileriyle hazırlanmış kullanıcı odaklı videolar hazırlasa Sn.ORTAÇ.

Zannedersin ki memlekette bu şekilde paylaşım yapan bin tane adam var.

Ellerine bir tane geçirince vur abalıya.

Bu kadar eleştireceğinize ayrıyın vaktinizi, ayırın paranızı, ayırın mühimmatınızı, silah sahibinin, poligon sahibinin nazına katlanın, kameraman ayarlayın, çekilen filmi kesip biçip izlenecek hale getirecek birilerini bulun, iki video da siz çekin de, herkes görsün bu iş nasıl yapılırmış.

Ben bıktım, bir şeyler yapmak isteyen insanları baltalamaya, moralini bozmaya çalışan zihniyetten.

Her yazılanı, her okuduğunu, her duyduğunu sorgulamadan, teyid etmeden kabul etmeyi ityat haline getiren kişiler zaten her an, her türlü etki altında kalmaya müsaitlerdir.
Bu bugün sayın ORTAÇ olur, yarın Hickok45 olur, ertesi gün nutnfancy olur, bir gün bir bakmışsınız adam KARAMAN GERÇEK AV'ın videosunu izleyip 12 gauge av tüfekleri hakkında fikir sahibi olmuş.

Ben sayın ORTAÇ'ın videolarını keyifle izliyorum, bir çok kişinin de öyle yaptığı zaten YouTube'daki izlenme sayılarından belli.

Ortada ciddi bir emek var (advetorial veya değil, ki advetorial olsa ne olacak, her izleyen koşup gidip o malzemeyi almak için sıraya mı giriyor?), en azından bu emeğe saygı gösterilmesi gerekir.

Amerikalılar, bu tarz paylaşımlar yapınca aman güzel ne ala.
Elbette onlar onbin kilometre ötede oldukları için ve de Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşımadıkları için tamamıyla ve kesinlikle tarafsızdırlar.

Adam tutar Türk malı tüfeği "çalışmıyor bu lanet olasıca" diye yere atar, buradan hemen bir gürüh; Türk üreticiyi Türk milletinin yüzünü kara çıkatmakla suçlar.
Demezler ki, bu adama iki koli fişek vermişler o da herkesin cayırcayır kullandığı tüfeği yerden yere çalıyor. Sonra bakıyorsun malzemenin ithalatçısı değişiyor, alet o film senin bu film benim geziyor. Kimse de sormuyor; "gardaş bu nasıl iştir?" diye.

O videolar bu foruma yükleniyor, kimse bir şey demiyor, bir de alkış tutuluyor
Niye?
Bittabi o ABD'de veya özendiğiniz her hangi başka ülkede ya, orada öyle şeyler olmaz.
Çünkü onlar emmi, enişte, kayınço, vs. vs. ama bizim kendi vatandaşımız tü kaka!

Andersen'de İsveçli (medeni ülke orası, siz bilmezsiniz), senelerdir herkesi uyutuyor, sizlere de iyi uykular.

Sn. Ortaç paylaşım için teşekkürler. Paylaşım için negatif düşünceleri olanlar daha iyilerini foruma sunabilirler.

Evet, hakikaten eleştiriler artık kabak tadı verdi...

Hiçbir zaman da, bir markayı öven, alın canınızı emanet edin tarzında bir yanlış yönlendirme de görmedim. Burada yapılan en fazla "tanıtım" olarak nitelendirilebilinir, ki bu tanıtımların çoğu üreticinin fabrikasında yapılıyor. Başka ne olmasını bekliyordunuz ki?

Gayet güzel, tarafsız olan bu paylaşımların devamını bekliyoruz. Zaten memlekette bu işlerle ilgilenen ve silah kültürü seviyesi iyi olan bir avuç adam var... Lütfen bu insanları da küstürmeyin. Umut Vakfı'nı sevindirmeyin. Smile

Sayın Ortaç,

Kıymetli paylaşımınız için çok teşekkürler, sayenizde evvelce görme şansına sahip olamadığımız bir çok eş, dost, poligon silahı hakkında kıymetli bilgiler edindik, ediniyoruz. Özellikle silahlar ve güvenlik konusunda gösterdiğiniz hassasiyete hayranım ve bence takdire şayan bir yaklaşım.

Hemen hemen tamamını izlediğim videolarınızdan bana en çok keyif ve bilgi verenlerin eş, dost, ahbap ve poligon envanterlerinden çekip alarak tanıttıklarınız olduğunu düşünüyorum. Tahmin ediyorum, bunun sebebi de spontan gerçekleşen bu tür çekimlerde doğallık ve samimiyetin ön planda olmasıdır. Özellikle son dönemde yaptığınız fabrika ziyaretlerinde hazırlanan advertoryal olan paylaşımlarınız "reklam kokan" videolar olduğundan, bana evvelkiler kadar doğal ve samimi gelmemektedir.

Tıpkı tüm videolarınızın sonuna eklediğiniz güvenlik notu gibi, bu türde advertoryal olan videolarınızın başına da ufak bir bilgi notu ekleseniz keşke. Kimsenin etik ve iş ahlakı anlayışını eleştirmek haddim olmamakla birlikte, bizim Osman Ortaç abimize bu tür bir yaklaşım daha çok yakışır diye düşünüyorum.

Video içeriği ile ilgili bir ufak not: Gövdedeki alüminyum eloksal kaplama, hem bir yüzey sertleştirme, hem de renklendirme işlemidir. Alüminyum'un banyo içerisinde bekleme süresi uzadıkça, eloksal'in hem penetrasyon derinliği (genellikle 10 -30 mikron aralığı tercih edilir) hem de yüzeydeki rengi değişir. Alüminyum, gri mat renkten koyulaşarak sırasıyla açık sarı, altın sarı, bronz, füme, kahve rengi, acı kahve ve son olarak siyah renk alır. Sonradan ayrıca elektrostatik toz boyamaya gerek kalmaz, alüminyum eloksal kaplama-sertleştirme işleminin en son tonu olan siyah rengi alır.

Elinize, emeğinize, dilinize sağlık.

Saygılarımla

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi