Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSSBERG YİVSİZ TÜFEKLERİ
(20-03-2020, 11:23 PM)harun demiş ki:
(20-03-2020, 03:22 AM)Militia_747 demiş ki: Sn. Harun M88 almak gibi bir fikrim var M88 nasıldır ? Magpul el kundağı ve dipçık takılabilir mi ? Magpul getirtiyoruz demiştiniz o konuda durum nedir ? Tam olarak hangi modeller için Magpul aksesuarları gelecek ?

M88, Mossberg 500 ve 590 ile temelde aynı tüfektir. Çalışma ve güvenirlik konusunda birbirlerinden eksik-fazlası yok. M88'in bazı parçaları Meksika'da yapılıyor, fakat tüfek ABD üretimi. Magpul dipçik takılabilir ancak M88'in ön el kundağı değişmez. Daha doğrusu, M88'in ön el kundağı ve mekanizma çubukları (action bars) bütünleşik. Bu nedenle M500-590 ön el kundakları ile uyumsuz. M88 için de yan sanayi ön el kundağı üretilmiyor. 

Bunun dışında M88 emniyet mandalı tetik korkuluğu yanındadır. M500-590 emniyet mandalı dipçik ön tarafındadır. M88 diğer bir çok M500-590 aksesuarlarını kullanabiliyor. 

Magpul işi uzayabilir. Mossberg ile ilgili olarak listede tüm M500-590-M88 ile kullanılabilen dipçikler ve M500-590 için ön el kundakları var.

Sayın Harun M88'e Magpul el kundağı takılabilmesi için ''Mossberg - Action tube nut 7-3/4'' ve ''Mossberg - Action tube assembly 7-3/4'' parçalarının takılması gerekiyormuş aklınızda bulunsun.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Dost, harun, efe1753, T.T.BOY, Alphawolf
Sayin Harun
Eski üyelerdenim uzun suredir siteye girmiyordum. Tac87.com un size ait olduğunu görünce yazmaya karar verdim. M88 sahibiyim ben on yıldan uzun süredir , tac87 yi açmanız çok iyi olmuş yedek parça yelpazesini genişletirseniz çok daha iyi olur (taktik parçalar )gibi Telefondan yazıyorum hatam olduysa kusura bakmayın bir ara m88 için pompa alacağım. Parça kırılmıştı tufekciye yaptırdık gayet iyi ama orjinal olması daha iyi olur. İyi çalışmalar diliyorum kolay gelsin.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Anladığım kadarıyla aradığınız parça bu:

https://tac87.com/urun/maverick-m88-on-e...9204081282

Yedek parça olarak Mossberg'ten neredeyse tüm parçaları getirttik (eksik birkaç parça mutlaka vardır). Aksesuar olarak da Mossberg yanısıra, çalıştığımız firmalardan Mesa Tactical, Blackhawk, Tac-Star'ın aksesuarları mevcut. İleride Magpul da gelebilir. Ancak yan sanayi parçalara girmedik, çünkü derya deniz; hangi birine yetişeceğimizi bilemeyiz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
T.T.BOY
(03-05-2020, 08:31 PM)harun demiş ki: Anladığım kadarıyla aradığınız parça bu:

https://tac87.com/urun/maverick-m88-on-e...9204081282

Yedek parça olarak Mossberg'ten neredeyse tüm parçaları getirttik (eksik birkaç parça mutlaka vardır). Aksesuar olarak da Mossberg yanısıra, çalıştığımız firmalardan Mesa Tactical, Blackhawk, Tac-Star'ın aksesuarları mevcut. İleride Magpul da gelebilir. Ancak yan sanayi parçalara girmedik, çünkü derya deniz; hangi birine yetişeceğimizi bilemeyiz.

Evet bu parça rakam biraz yüksek ama ileride bakacağım. Haklısınız aşırı parça var şimdiden hayırlısı olsun.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Evet Mossberg'in yedek parça fiyatları zaten yüksek. Biz de neredeyse perakende fiyatıyla alıyoruz, parçada distribütör indirimi çok az. Bu nedenle bizim fiyatlar da yüksek oluyor. En ufak yaya 50-60 TL, vidaya bile 30 küsür TL yazmak zorunda kalıyoruz. Benim için büyük sıkıntı ve biz de rahatsızız. Sonuçta satıcı firma uygulaması ve ithalat vergileri fiyatı anlamsız artırıyor.

Sizin tüfek tamirat sonrası sorunsuz çalışıyorsa, kırılana kadar devam... Yok, sizin için temel savunma silahı ise, müsait olduğunuzda değiştirirsiniz.

Alıntı

(03-05-2020, 08:48 PM)harun demiş ki: Evet Mossberg'in yedek parça fiyatları zaten yüksek. Biz de neredeyse perakende fiyatıyla alıyoruz, parçada distribütör indirimi çok az. Bu nedenle bizim fiyatlar da yüksek oluyor. En ufak yaya 50-60 TL, vidaya bile 30 küsür TL yazmak zorunda kalıyoruz. Benim için büyük sıkıntı ve biz de rahatsızız. Sonuçta satıcı firma uygulaması ve ithalat vergileri fiyatı anlamsız artırıyor.

Sizin tüfek tamirat sonrası sorunsuz çalışıyorsa, kırılana kadar devam... Yok, sizin için temel savunma silahı ise, müsait olduğunuzda değiştirirsiniz.

Yaklaşık 6 yıldır tadilatli kullanıyorum görüntüsünüde usta birebir yaptı. Sıkıntı olmadı tabi uhde kalıyor. 
Defans amaçlı almıştım tüfeği başka tüfeklerde aldım ama yerli tüfeklerdi ve tamamı hikaye kalıyordu. Şuan tek m88 duruyor. Fiyat konusunda sizde haklısınız. Rakamlar döviz piyasalar malum hayırlı akşamlar. Tüfeğin resmini atarım birazdan pompadaki kesik çizgilerin sayısını bile aynı yaptırmıştım.

Alıntı

[Resim: 060-E844-B-AAF2-4728-AE26-9-D44-BAE2-E43-F.jpg]

[Resim: 801-D4033-0-F08-43-C4-B7-ED-77-EB629579-C1.jpg]

[Resim: AB0-E3-ED9-620-F-4-C1-A-B452-CA5-DEEA027-C7.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
wubıh, harun, byfortius, ALPTUG, Red Kit, sem
Sn. Harun,

Bugün son kararımı verip, Fabarm SAT8 ime kardeş, İstanbul bayiniz Emka Av dan Mossberg M500 50577 modelini sipariş ettim. Şimdiden ve tekrar bize bu güzel markayı kazandırdığınız için teşekkürlerimi sunarım. Niyetim 50411 di ama stok olmadığı için 4 cm den bir şey olmaz diyerek, yolumuza devam ettik. Saygılar,

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
SSSalih, blacksea, harun, Red Kit, Sabri, marlinspike, Alphawolf
(14-05-2020, 05:02 PM)nsyuksel demiş ki: Bugün son kararımı verip, Fabarm SAT8 ime kardeş, İstanbul bayiniz Emka Av dan Mossberg M500 50577 modelini sipariş ettim. Şimdiden ve tekrar bize bu güzel markayı kazandırdığınız için teşekkürlerimi sunarım. Niyetim 50411 di ama stok olmadığı için 4 cm den bir şey olmaz diyerek, yolumuza devam ettik. Saygılar,

+4 cm'e +2 kapasite aldınız. Bence daha iyi olmuş.  Thumbs Up

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
nsyuksel, Shepherd, Alphawolf

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi