Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSSBERG YİVSİZ TÜFEKLERİ
Merhaba,

Çok teşekkürler Harun Bey,

Alıntı

Aldığım 410 kalibreyi baz alırsam,gerçekden çok çok başarılı bir tüfek,rodaj süresi tabiki var, bende daha tamamlamış değilim o süreyi ,örneğin, fişeğine göre değişmekle birlikte,40 metre civarı uzakdayken hedefden çok çok aşağıya nişan almanız gerekiyor,ama ilk elinize aldığınız andan itibaren farkını hemen hissetiriyor, bütün fişekleri sorunsuz atıyor,yukarı aşağı meselesi dışında inanılmaz isabetli bir tüfek,resmen aşık olduğum Taurus Rossi Circuit Judge ın(Taurus Rossi ile Sterling tek kurşun ve magnum dışında hiç bir fişek kullanamıyordum,patlama sonrası boş kovan topda şişiyor,ancak tornavida vs.. ile çıkarabiliyordum, ayrıcı elinize yüzünüze sürekli barut patlıyordu)yerini aldı,sürekli yanımda taşıyorum,hatta bir adet daha almayı düşünüyorum, 12 ve 20 kalibre malesef kullanamadığım için ,410 hs yi almayı düşünüyorum,tabi çevrem tutuyor beni aynı tüfek ne alacaksın diye.Sayın Harun a beni böyle bir tüfekle buluşdurduğu için teşekkür ederim,yakında belki 410 hs yide alırım Smile.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
harun, 1905sss
(18-06-2019, 06:56 PM)acillues2 demiş ki: 40 metre civarı uzaktayken hedefden çok çok aşağıya nişan almanız gerekiyor...

Buna bir bakmamız gerekir. Bu tüfekte sadece arpacık var, nişangah olmadığı için nişangah ayarı da yok. Silahınıza laser ile boresight kontrolü lazım. 

Normalde salt arpacık atışları bile Mossberg'lerde oldukça isabetlidir. .410 için net bilgi veremeyeceğim ama 12Ga modellerde arpacıkla 50 metrede vuruşlar 20-30 cm içinde toplanır. Sizin silahınız da makul şekilde isabetli olmalı, eğer tetik çekmede hata yapmıyorsanız.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
acillues2
Cevabınız için teşekkürler,daha öncede dediğim gibi,fişek kaynaklıda olabilir, malesef düzgün fişek bulmakda zorlanıyoruz.Daha ayrıntılı deneneyeceğim,bir Ankara ziyareti daha yapmaya fırsatım olursa, dediğiniz laser ile boresight kontrolu için tac87 yi rahatsız ederim.Belkide hs yi de alıp geri dönerim İstanbul a, gerçekden çok başarılı bir tüfek, malesef 500 için bulunan teleskopik dipçikler,410 kalibreye uyumlu değilmiş,kısaltamadım tetik mesafesini tek eksik o kaldı.
Tekrar teşekkürler.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(20-06-2019, 11:20 PM)TULPARR demiş ki:
(20-06-2019, 09:09 PM)harun demiş ki:
(20-06-2019, 05:46 PM)TULPARR demiş ki: ben bu modele takıldım.

[Resim: Mossberg-M590-A1.jpg]

Sitede yüklü değil ama bu modelin sadece "solak" olanı var elimizde.  Blush

Peki Sn. Harun getirtme şansımız var mı? Böyle bir şans oldu diyelim fiyat ne olurdu?

Sipariş olursa bir sonraki partiye ekleriz. 
(Bir sonraki ithalatın tarihi konusunda şimdilik planlama yok.)

Bugünkü alış fiyatıyla değerlendirirsek, satış fiyatı 1.300-1.350 USD aralığında olur.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TULPARR
(18-06-2019, 06:56 PM)acillues2 demiş ki: Aldığım 410 kalibreyi baz alırsam,gerçekden çok çok başarılı bir tüfek,rodaj süresi tabiki var, bende daha tamamlamış değilim o süreyi ,örneğin, fişeğine göre değişmekle birlikte,40 metre civarı uzakdayken hedefden çok çok aşağıya nişan almanız gerekiyor,ama ilk elinize aldığınız andan itibaren farkını hemen hissetiriyor, bütün fişekleri sorunsuz atıyor,yukarı aşağı meselesi dışında inanılmaz isabetli bir tüfek,resmen aşık olduğum Taurus Rossi Circuit Judge ın(Taurus Rossi ile Sterling tek kurşun ve magnum dışında hiç bir fişek kullanamıyordum,patlama sonrası boş kovan topda şişiyor,ancak tornavida vs.. ile çıkarabiliyordum, ayrıcı elinize yüzünüze sürekli barut patlıyordu)yerini aldı,sürekli yanımda taşıyorum,hatta bir adet daha almayı düşünüyorum, 12 ve 20 kalibre malesef kullanamadığım için ,410 hs yi almayı düşünüyorum,tabi çevrem tutuyor beni aynı tüfek ne alacaksın diye.Sayın Harun a beni böyle bir tüfekle buluşdurduğu için teşekkür ederim,yakında belki 410 hs yide alırım Smile.

Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun.

Rossi C.J. bende de var. Farklı fişeklerle kullandım ki çoğu YAF marka fişekler, daha topta sıkışan ve tornavidasız çıkmayan fişek olmadı. 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
acillues2
Sayın blacksea;
Bir kaç tane Rossi deneme şansım oldu, onlarda hep sıkışma yaptı,sterling tek kurşun dışında, şu anki yaf tek kurşunlardada çok takılma yapmamaya başladı,ama saçmaların hepsinde bu sıkıntıyı yaşıyorum, hatta bazıları topa hiç girmiyor bile.Sizin böyle bir sorun yaşamamanız çok güzel çünkü,benim duyduğum Türkiye de satan firmaya çokca şikayet gitmişdi bu konuyla ilgili.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blacksea
Sn. acillues2,

Bir kaç foto çekseniz, video koysanız ne güzel olur. Benim çok sevdiğim istediğim bir tüfek. Kazasız belasız kullanın.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
acillues2, blacksea
Çok teşekkür ederim Sayın 1905sss,aslında var bir çok foto ve video, hatta amatörce denemeler kıyaslamalarda var, ama çokda çıkamadım Mossbergle henüz.Bir video yüklemeye çalışdım foruma ama malesef geçersiz desteklenmeyen format diyor,fotolarda ise inanılmaz görüntü kalitesi bozuluyor,makina olarak Sony a serisi kullanıyorum ondan kaynaklı
saygılar
[Resim: A97-D5966-9158-4825-9830-DD0693-E65497.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
blacksea, harun, 1905sss
(21-06-2019, 12:41 PM)acillues2 demiş ki: Sayın blacksea;
Bir kaç tane Rossi deneme şansım  oldu, onlarda hep sıkışma yaptı,sterling tek kurşun dışında, şu anki yaf tek kurşunlardada çok takılma yapmamaya başladı,ama saçmaların hepsinde bu sıkıntıyı yaşıyorum, hatta bazıları topa hiç girmiyor bile.Sizin böyle bir sorun yaşamamanız çok güzel çünkü,benim duyduğum Türkiye de satan firmaya çokca şikayet gitmişdi bu konuyla ilgili.
Saygılar

(Harun Bey büyüğümün hoşgörüsüne sığınarak yazıyorum, Mossberg konusunda).

Sn acillues2,

Yanlış anlaşılma olmasın. Hafif bir sıkışma oluyor ancak çıkartıcının çıkartamadığı veya tornavida gibi müdahale ile çıkartılacak durumu hiç yaşamadığımı belirtmiştim. Yalnız ben tek kurşun mühimmat dışında saçma-şevrotin mühimmat hiç denemedim.

Sn 1905sss nin belirttiği gibi resimleri eklerseniz sevinirim, http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=14364 linkine veya uygun göreceğiniz başka bir yere. Hatta sanıyorum sizde Haniç .410'da var. İki tüfeği müsait bir zamanınızda kıyaslayan bir inceleme yapsanız çok güzel olur. Ben bir dönem o tüfeği almayı da ciddi düşünmüştüm, o süreçte Mossberg .410 lar yoktu.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi