Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSSBERG YİVSİZ TÜFEKLERİ
(03-05-2017, 01:04 PM)husrev demiş ki:
(03-05-2017, 12:51 PM)harun demiş ki:
(03-05-2017, 11:00 AM)husrev demiş ki: M500 - 50577 modeli de bu partide mi geliyor?

Evet, 20 adet mevcut.

Sayın Harun ne hızda satılıyor bilmiyorum ama 20 az geldi gözüme Smile Aylardır bekliyorum inşallah bir tanesi bana nasip olur. Saygılar.

Nedense, benim gözüme de fazla göründü... Smile
Bizim henüz fazla sayıda bayimiz yok, tüketim hızlı değil, merak etmeyin. Forumu takip edin, gümrük işlemi bittiğinde haber veririm.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
husrev
Sayın harun 36 çap getirtmeyi düşünüyormusunuz?

Alıntı

(03-05-2017, 10:47 PM)fsmy demiş ki: Sayın harun 36 çap getirtmeyi düşünüyor musunuz?

20 Ga ve .410 cal (36) bu yıl düşünmüyoruz. 
Önceliğimiz 12 Ga satışlarını yoluna koymak.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fsmy, tirendaz
Bizde olduğu gibi ABD'de de kimi eyaletlerde yasak olmasına rağmen, Mossberg'in 'pistolgrip'  modeli gayrimeşruluğun sınırlarını zorluyor.

http://www.thetruthaboutguns.com/2017/03...coach-gun/

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
harun, Ruhsuz, PersonalDefence
(05-05-2017, 11:53 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Bizde olduğu gibi ABD'de de kimi eyaletlerde yasak olmasına rağmen, Mossberg'in 'pistolgrip'  modeli gayrimeşruluğun sınırlarını zorluyor.

Sn. Ahmet Özalp; amerikada fabrikadan çıkan bir silah o şekilde üretilmişse damga vergisi vermeden kullanabiliyormuşsunuz. Yani sonuç Mossberg uyanıklık etmis milleti 200 dallırs damga pulu vermekten kurtarmış.

Bu ürünün uzun zamandır takipçisiyim (Yeni bir ürün değil). Yanlış bilmiyorsam 1925 lerden beri var. Gördüğünüz dipçik "pistol" değil malesef. Asıl ismi "Birdshead Grip" . Uzun zamandır " Shockwave" adlı bir firma "Raptor Grip" adıyla satıyor.

Raptor Grip (Shockwave den önce custom made ahşapl) sahiplerinden biri de benim (evet bir zamanlar ülkemizde yasak değildi) fakat "pistol grip" ülkemizde yasak olduğundan ve takabileceğim bir 13" -14" Mossberg 500 üm olmadığından (Bu da yasak tabiiki) ekrana bakıp salya akıtmaktan öteye geçemiyorum.

İşgal görmüş ülkeler, işgalden kurtulunca "bireysel savunmaya" önem verir ve teşvik ederken; biz sanki hiç işgal veya darbe görmemişiz gibi daha çok yasak ve baskı görüyoruz. Çok acayip memleket vesselam.

Saygılar.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
heisenberg, harun, Ahmet Özalp, sem, lupus, 1905sss, tirendaz, aseyhan, ThePulchra
Sayın Ruhsuz,
Konu dışına çıkmak pahasına, bahsettiğiniz yasak ve baskıları savunan lobilerin 'kökü dışarda' olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim. Ayrıca izninizle bir düzeltme yapayım, şükür Türkiye Cumhuriyeti şimdiye kadar bir işgale uğramadı.
Buna yeltenecek olan da, son duasını yaparak gelirse iyi olur.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ruhsuz
Sayın Ahmet Özalp;
Burada bahsettiğim 1923 öncesi ve sonrası. Sonuçta Cumhuriyete geçmeden önce de biz buradaydık. Yaygara kopartan malum vakfın kökünün tel aviv de olduğunu da herkes biliyor. Benim kızdığım konu halk isterse olur diyorlar. Halk kendini savunmak istiyor ama imkan verilmiyor. Yarınımızı da düşünmek zorundayız.

Yatak odamın kapısı enlemesine 80 cm civarı. 100 cm (yanlış hatırlamıyorsam min yasal sınır) olan tüfekle manevra yapmak çok zor. Şimdi şu Mossberg Shockwave olsa, evimde ben daha rahat manevra yapabilirim. Ayrı bir ruhsat çeşidiyle (Kısa Yivsiz Bulundurma gibi...) bu mümkün. Sizi veya devleti kötülemek veya rencide etmek gibi bir niyetim de yok. Olay zaten devletle alakalı değil, yöneticilerle alakalı. Benimle şahsen tanışmadığınız için biraz tuhaf gelmiş olabilir yazdıklarım. Önceki yazılarıma da bakarsanız herzaman bireysel savunma konusunda devletten mevcut verilen 3-5 haktan daha fazlasını koparma niyetindeyim.

Bu başlık altında tartışma veya konu saptırma olduysa tekrardan özür dilerim. Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, Murphy, tirendaz, Dr.Oz
Mossberg shockwaveden ziyade, tüfeğe takılan parça ile mini shell kullanabilme olayı hoşuma gitti.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, Ruhsuz
(06-05-2017, 05:42 AM)Ruhsuz demiş ki: Yatak odamın kapısı enlemesine 80 cm civarı. 100 cm (yanlış hatırlamıyorsam min yasal sınır) olan tüfekle manevra yapmak çok zor.

Yasal limit sadece namlu boyu ile ilgili 18 inç / 45.8 cm. 
Ek olarak katlanır ve dipçiksiz tabanca kabza kullanımı yasaklanmış durumda. 
Bullpup tasarım haricinde teleskopik dipçik ile 90 cm'in altına inmek yine de pek mümkün değil.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, Ruhsuz
Sn. Harun 

M500 - 52133 Thunder Ranch modelinin siparisini vermek icin satin alma belgemin cikmasini bekliyorum. Tahminen Haziran basi gibi siparis verebilecegim. Fakat kusra bakmazsaniz bir husus danismak istiyorum. Ya onceki mesajlarinizda siz ya da telefonda Kaan bey; yeni gelecek konteyner siparisinde Mossberg in orjinal aksesuarlarinin da olacagini belirtmistiniz. Acaba asagida linklerini paylastigim 3 parca da gelen siparis icerisinde olacak mi? Eger bu iki urun de gelecekse satis fiyatlarini belirtirseniz sevinirim. Siparisimde bu iki aksesuarin da odemesini yapmayi planliyorum. Tesekkurler Saygilar.

http://www.mossberg.com/store/picatinny-railscope-mount-blued-95207.html

http://www.mossberg.com/store/17616.html

http://www.mossberg.com/store/pak-rat-shotgun-rifle-support-kit-93512.html

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi