Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evde Yivli Tüfek Kundak Yataklama İşlemi.
İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Bu silahı aldıktan sonra , hassas atışların olmazsa olmazı Bedding (YATAKLAMA) araştırmasına giriştim.

Gerekli malzemeleri internetten temin ettikten sonra yataklama işlemine başladım.

Öncesinde bu işlem için bir stant gerekliydi. Birkaç profil malzeme ve kaynak makinesiyle silahı bağlayacağım aparatı hazırladım.

[Resim: DSCF8576_zps8uobhoph.jpg]

Bu aparatı hem sıfırlama atışları için, hem de silah temizliği için gerekli olan yanlardan sıkıştırma ve üç köşeden dengeleme sistemiyle zenginleştirdim.

[Resim: DSCF8577_zpsftlgzjen.jpg]
[Resim: ca6466b7-be8f-4f3f-a331-dcbf16d3593c_zpsde5q3erk.jpg]

Silahı aparata yerleştirdikten sonra kundağımızı söküyoruz ve kundak üzerinde fişek yatağının biraz daha fazlasını işaretleyip, küçük ıskarpelayla başlıyoruz kazıya...

[Resim: DSCF8590_zpsujmnccoj.jpg]
[Resim: DSCF8594_zpsymzipxgs.jpg]

Bu işlem bittikten sonra mekanizmayı ve kundağı epoksi işlemine hazırlamak gerekiyor , zira epoksi macunu hazırladıktan sonra bu işlemleri yaparsak macun mutlaka donuyorSmile
Kundağın gerekli yerleri bantlayıp, mekanizmanın gerekli yerleri oyun hamuru ve gres yağıyla yağlandıktan sonra epoksiyi hazırlamaya başlayabiliriz.

[Resim: DSCF8596_zpshnfe2lhs.jpg]
[Resim: DSCF8607_zps2t26fyb2.jpg]
[Resim: DSCF8604_zpsohepvdab.jpg]

Şimdi sırada epokside. 1/2 oranında karıştırdığımız epoksinin içine biraz odun talaşı koyup, yoğunlaştırıyoruz.

[Resim: DSCF8595_zps3ktoovcz.jpg]
[Resim: DSCF8606_zps9lvmxsff.jpg]

Karışım hazırlandıktan sonra fazla sıçratmadan dondurma kaşığı yardımıyla kundağın içine aktarılır.
Mekanizmada üzerine kapatılıp silahın vidaları sıkılır. Yalnız unutulmaması gereken bir nokta, yaklaşık 30 -45 dakika sonra vidaları hafif gevşetmek gerekiyor .

[Resim: DSCF8608_zpslvnykulm.jpg]

Yaklaşık bir gün bekledikten sonra...Ve işte mutlu son. Smile

[Resim: DSCF8614_zpsgy16yiek.jpg]

Arkadaşlar bu paylaşım kendi silahımda yapmış olduğum bir işlemdir tavsiye niteliği taşımamaktadır...

Saygılar...

Alıntı

Hoş bir paylaşım, sondaki feragat ile daha bir hoş olmuş. Güle güle kullanın.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi