Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 F Kutu Açılışı!
(25-11-2015, 09:32 PM)demirci57 demiş ki:
(25-11-2015, 05:38 PM)judasdsc demiş ki: Sanırım Cougar'ın tetiği henüz sert, bir kaç poligon ziyareti ve sık tetik düşürme egzersizinden sonra rayına oturacaktır diye tahmin ediyorum.  

Bu konuda sizler neler deneyimlediniz acaba?

Sayın judasdsc,

Yaklaşık 12-13 poligon ziyareti ve 1200 atımdan sonra tetik sertliğinde değişen bir şey yok! İşin enteresan tarafı 30.000 atımı devirmiş 45 kalibre Poligon envanteri Stoeger'in tetiğinde de öyle ahım şahım bir değişiklik yok.

Ya daha yumuşak bir horoz tulumbası yayı sipariş edeceksiniz, ya da elinizin yapısı benimki gibi uygunsa tetik parmağının ilk boğumu orta etli kısımı yerine, tetiğe biraz daha dalarak tam ilk büküm noktasıyla daha "hissiz" tetik ezeceksiniz... (Bende olumlu sonuç verdi, el yapınız uygunsa deneyebilirsiniz.)

Saygılarımla

Sn. Demirci57,
Ben de Cougar 8000 FL almayı düşünüyorum. Tetiği biraz sert demişsiniz ve çözüm olarak horoz tulumbası yayı değişimi önermişsiniz. 
FL versiyonların horoz yaylarının, kabzanın kısalığından ötürü, F modeline göre daha kısa olduğunu duydum. FL modeli için yay değiştirilmek istenirse uygun yay tedarikinde zorluk yaşanabilir mi sizce?
Saygılar.

Alıntı

Sayın Rodion,

Kusura bakmayın yoğunluktan dolayı foruma eskisi kadar sık giremiyorum.

Öncelikle şunun altını çizmekte fayda var ki, Cougar hassas atış imkanı veren bir poligon silahından çok, güvenilirliğini ispatlamış ve şahsi koruma amaçlı (küffarın "self defence" dediği türden) bir silahtır. 

Hattı zatında, tabancanın tasarımına ve çalışma şekline üstün körü bir bakış atıldığında dahi, izafi olarak kısa namlusu, red dot takma sıkıntısı, eşek kulakları , gez- arpacık bağlama tekniği, döner ve kilitli namlu tasarımı bu silahın aslında sağıyla soluyla oynanmadan şahsi korunma amaçlı olarak üretildiğini bağıra bağıra anlatmaktadır.

Tulumba yayını ben hafif olanla değiştirdim."Double action" ilk tetik çekmede çok az miktarda hissedilebilir bir hafifleme olmakla birlikte, takip eden single action atışlarda zerre kadar bir değişiklik olmadı. Zaten tetik yolu mekanizması da ancak buna müsaade ediyor. 

Akabinde orjinal horoz kurma yayını taktım ve silahı bu şekilde kullanıyorum. Sebebiyse silahı dolu ve horoz yarı kurulu, emniyet açık taşımam... Bu şekilde taşımada  orjinal yay bana daha güvenli geliyor.

Eğer "varyete" yapacaksanız Cougar dan ziyade, STR9 veya ona muadil (Canik gibi) laylondan mamül iğne vuruşlular familyası daha isabetli bir tercih olacaktır.

İlla da Kısa kabzeli Cougar da fantazi denemek istiyorum derseniz standart kabze Cougar ın hafif libre yayını tedarik edip kendi yay boyunuzda kesip deneme yapabilirsiniz ama baştan peşinen söyleyeyim, atılacak taş vurulacak kurbağaya değmeyecektir...

Selamlar

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
marlinspike, blacksea, tirendaz, yyildiz, 1905sss, kurtkan, Rodion, Beykoz, Bb9800
(10-10-2020, 10:26 AM)demirci57 demiş ki: Sayın Rodion,

Kusura bakmayın yoğunluktan dolayı foruma eskisi kadar sık giremiyorum.

Öncelikle şunun altını çizmekte fayda var ki, Cougar hassas atış imkanı veren bir poligon silahından çok, güvenilirliğini ispatlamış ve şahsi koruma amaçlı (küffarın "self defence" dediği türden) bir silahtır. 

Hattı zatında, tabancanın tasarımına ve çalışma şekline üstün körü bir bakış atıldığında dahi, izafi olarak kısa namlusu, red dot takma sıkıntısı, eşek kulakları , gez- arpacık bağlama tekniği, döner ve kilitli namlu tasarımı bu silahın aslında sağıyla soluyla oynanmadan şahsi korunma amaçlı olarak üretildiğini bağıra bağıra anlatmaktadır.

Tulumba yayını ben hafif olanla değiştirdim."Double action" ilk tetik çekmede çok az miktarda hissedilebilir bir hafifleme olmakla birlikte, takip eden single action atışlarda zerre kadar bir değişiklik olmadı. Zaten tetik yolu mekanizması da ancak buna müsaade ediyor. 

Akabinde orjinal horoz kurma yayını taktım ve silahı bu şekilde kullanıyorum. Sebebiyse silahı dolu ve horoz yarı kurulu, emniyet açık taşımam... Bu şekilde taşımada  orjinal yay bana daha güvenli geliyor.

Eğer "varyete" yapacaksanız Cougar dan ziyade, STR9 veya ona muadil (Canik gibi) laylondan mamül iğne vuruşlular familyası daha isabetli bir tercih olacaktır.

İlla da Kısa kabzeli Cougar da fantazi denemek istiyorum derseniz standart kabze Cougar ın hafif libre yayını tedarik edip kendi yay boyunuzda kesip deneme yapabilirsiniz ama baştan peşinen söyleyeyim, atılacak taş vurulacak kurbağaya değmeyecektir...

Selamlar

Sn. Demirci57 cevabınız için teşekkürler. Açıklayıcı mesajınız ile konu benim için aydınlanmış oldu.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi