Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 F Kutu Açılışı!
Sn. pincirs
Fabrikayı arayıp extra şarjör isterseniz size bir hesap numarası veriyorlar, hesaba 65 TL gönderince adresinize gönderiyorlar. Kabzede sanırım 40 TL idi, bakmam lazım. Bir tanede çocuk kilidini hediye olarak pakete koymuşlardı.

Alıntı

En fazla iki adet şarjör gönderiyorlar.

Alıntı

Ben bu mesajın bugün ilk yayınlandığı halini gördümSmile Allah dedim, biri şimdi dalacak!!!

Sonra, sayın lupus'un editlediği aşağıdaki halini gördüm:

(11-11-2015, 01:21 PM)pincirs demiş ki: Fabrika ekstra şarjör ve kabzayı bedava mı, yoksa parasıyla mı yolluyor?
Parasıyla yolluyorsa nereye, ne kadar para yatırılıyor, işin teferruatını açıklayabilir misiniz?

Dedim ki, sayın lupus'un eşref saatine denk geldi herhalde. Evladına tam şamarı çalacakken yanağını okşayan baba figürü geldi gözümün önüne...

Allah moderatorlerimize sabırlar versin!

Alıntı

Bugün nihayet poligona gidip biraz atış yapma imkanı buldum.

Nasıl oldu anlamadan cougar ile yanımda götürdüğüm 70 mermi bitti. Atışları 5'erli yaptım. 20 mermi de poligonun TP9'u ile attım. Ne yalan söyleyeyim TP9 ile daha iyi grupmanlar elde ettim. TP9 ile 15m'de atışları 10-15cm çapında bir alanda toplayabildim.
Cougar'da arada şirazesi kaçan atışlar oldu.

Benim ve yanımdaki polis arkadaşın analizi tetik ezme ve düşürme sırasında problemim olduğu idi. Atışlarımdan bazıları hedeflediğim noktanın sol alt bölgesine düşüyordu. Daha sonra TP9 ile daha iyi grupmanlar elde ettim. Bilmiyorum doğru mu ama TP9'un yumuşak tetiği ve TP9 ile elde ettiğim iyi grupmanlardan sonra sorunun Cougarın tetik sertliğinde olduğuna karar verdim. Aldım alalı yatıyordu. Tetik düşürme egzersizi de yapamamıştım.

Sanırım Cougar'ın tetiği henüz sert, bir kaç poligon ziyareti ve sık tetik düşürme egzersizinden sonra rayına oturacaktır diye tahmin ediyorum.

Bu konuda sizler neler deneyimlediniz acaba?

Bu arada kişisel görüşüm ama şimdi daha rahat söyleyebilirim kendi silahımı asla TP9 ile değişmem.

Saygılarımla

Alıntı

(25-11-2015, 05:38 PM)judasdsc demiş ki: Sanırım Cougar'ın tetiği henüz sert, bir kaç poligon ziyareti ve sık tetik düşürme egzersizinden sonra rayına oturacaktır diye tahmin ediyorum.

Sayın judasdsc,

Yaklaşık 12-13 poligon ziyareti ve 1200 atımdan sonra tetik sertliğinde değişen bir şey yok! İşin enteresan tarafı 30.000 atımı devirmiş 45 kalibre Poligon envanteri Stoeger'in tetiğinde de öyle ahım şahım bir değişiklik yok.

Ya daha yumuşak bir horoz tulumbası yayı sipariş edeceksiniz, ya da elinizin yapısı benimki gibi uygunsa tetik parmağının ilk boğumu orta etli kısımı yerine, tetiğe biraz daha dalarak tam ilk büküm noktasıyla daha "hissiz" tetik ezeceksiniz... (Bende olumlu sonuç verdi, el yapınız uygunsa deneyebilirsiniz.)

Saygılarımla

Alıntı

Tabancaniz hayirli olsun sn. judasdsc kazasız belasız kullanmayaı nasip etsin Allah. Ben bu stoegerlerin görünümünü bir türlü sevemedim. Kaliteli bir silah oldugunu kabul edebilirim ama görünüm derseniz olmamış. Bir de takmis olduguz kabze kapaklarıbence çok yakismamis ama tabi bu sizin zevkiniz. Ben olsam siyah olani kullanirdim

Alıntı

Sn.demirci57
Tavsiyenize uyarak tekrar deneyeceğim. Aslında tetik ezme sırasında bazen hata yaptığımı algılıyorum zaten. Sanırım bir süre sonra düzeltirim.

Sn.Aslan2910
Teşekkürler, cümlemize.

Görüntü konusunda kısmen haklısınız, ama şahsen ben kişisel olarak pek rahatsız edici bulmuyorum. Elbette daha kaliteli bir şeyler almak isterdim ama imkanlar dahilinde bu fiyat aralığında bu seçenekler vardı. TP9'u da düşünmüştüm ama duyduğum sıkıntılardan dolayı Cougar'ı seçtim. TP9'un görsel bir cazibesi olduğu muhakkak ama elime alıp, atış yapınca pek ısınamadım. Birde sanırım bu iş biraz kişisel zevk meselesi, örneğin Sig modellerini çok beğeniyorum ama Glock bana çok düz, yavan geliyor görünüş açısından.

Ahşap kabzanın verdiği hissi daha çok seviyorum. USA'dan, webde gördüğüm bir kabzayı sipariş verdim kardeşime getirince birde onu deneyeceğim.

Teşekkürler

Alıntı

(25-11-2015, 09:32 PM)demirci57 demiş ki:
(25-11-2015, 05:38 PM)judasdsc demiş ki: Sanırım Cougar'ın tetiği henüz sert, bir kaç poligon ziyareti ve sık tetik düşürme egzersizinden sonra rayına oturacaktır diye tahmin ediyorum.

Sayın judasdsc,

Yaklaşık 12-13 poligon ziyareti ve 1200 atımdan sonra tetik sertliğinde değişen bir şey yok! İşin enteresan tarafı 30.000 atımı devirmiş 45 kalibre Poligon envanteri Stoeger'in tetiğinde de öyle ahım şahım bir değişiklik yok.

Ya daha yumuşak bir horoz tulumbası yayı sipariş edeceksiniz, ya da elinizin yapısı benimki gibi uygunsa tetik parmağının ilk boğumu orta etli kısımı yerine, tetiğe biraz daha dalarak tam ilk büküm noktasıyla daha "hissiz" tetik ezeceksiniz... (Bende olumlu sonuç verdi, el yapınız uygunsa deneyebilirsiniz.)

Saygılarımla

Ben kendi adıma Sn demirci57'nin iyi niyet gözeterek verdiği bu tavsiyeye uymazdım. Poligon statik atışlarında bu tarz bir yanlış alışkanlık kazanmanız, hızlı ve mükerrer atışlarda tetiğe uygulamanız gereken doğrusal kuvvetin bozulması ve hedef üzerinde sağa doğru kaçaklar şeklinde başka bir problem olarak ortaya çıkacaktır. Mümkün mertebe silahınızı farklı kabzeler ile deneyip ideal tutuşu bulmaya çalışın. Eldeki imkanlar kısıtlı dahi olsa silahın size uyması gerekiyor, sizin silaha değil.

Saygılarımla,

Alıntı

Sn.sem
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sanırım biraz çalıştıktan sonra daha iyi olacağım.

Alıntı

Sn. Sam'e bu konuda katiliyorum. Eger tabancaniz elinize oturmuyorsa ve rahat bir sekilde tutamiyorsaniz hedefi belki vurabilirsiniz ancak grupmanlariniz bir hayli daginik olacaktır. Bu nedenle kabza seçimini doğru ve deneyerek yapmalisiniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi