Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 F Kutu Açılışı!
Stoeger Cougar kabza değişimi ile devam edeyim.
Ustalar için zaten basit bir konudur ama maksat bilgi birikimi oluşsun.
Fabrikadan istediğim ahşap kabza, çocuk kilidi ve extra şarjör geldi. Bende bir heves silahın kabzasını değiştirmek istedim.

[Resim: tb1.JPG]

önce standart kabzaları çıkarmakla işe başladım. Bu sırada vidaların altından destek somunları çıkıyor, dikkatli olunmazsa düşüp kaybolabilir.
[Resim: tb2.JPG]

[Resim: tb3.JPG]

Somunlar
[Resim: tb4.JPG]

Somunları da yerleştirerek kabzaları vidalıyoruz.
[Resim: tb5.JPG]

İki tarafıda taktıktan sonra.
[Resim: tb6.JPG]

[Resim: tb7.JPG]

[Resim: tb8.JPG]

[Resim: tb9.JPG]

Biliyorum, öyle ciddi bir işlem değil ama maksat bilgi olarak bulunsun.

Saygılarımla

Alıntı

(07-10-2015, 04:54 PM)1905sss demiş ki: ...Kutu açılışları genelde saat forumlarında yapılır...

De miSmile

Sayın Judascsc hayırlı olsun, ahşap kabze kapakları da çok yakışmış. Kazasız belasız kullanmanızı diliyorum.

Alıntı

Teşekkürler Sn. mlm

Alıntı

Bu arada tamamen cahillikten bir konuda bilginizi isteyeceğim. Resimlerde gördüğünüz gibi gerek Cougar ile gelen şarjörler gerekse sonradan aldığım şarjörler çok temiz görünmüyor. Üzerlerinde yağ lekesi vs varmış gibi. Bunları temizlemenin bir yolu var mı acaba?
Teşekkürler

Alıntı

Sayın judasdsc,

Ham paslanmaz çeliğin görünümü bu şekildedir. (Haddehanede paslanmaz levha açılırken kullanılan hadde yağından dolayı levha yüzeylerinde bu tür ton dalgalanmaları olur. Sonrasında kromat banyosundan geçirilerek yağı alınır. Akabinde ya boyanır, ya da krom kaplanabilir...)

Eskiden Cougar şarjörleri siyah boyalı idi, şimdi direkt ham paslanmaz geliyor. (Boya ilk bir kaç kullanımda çizildiğinden olsa gerek! vaz geçmişler bundan, tahminimce gereksiz şarjör boyası maliyetinden de kurtulunmuş böylece....)

Aslında en güzeli en azından şarjörün dış yüzeyini sert krom kaplamalarıdır; hem daha şık bir görünüm, hem de çizilmelere karşı daha mukavim bir yüzey elde edilmiş olur. İstanbul İkitelli Galvanoteknik veya İmes'in arkasında Des sanayinde dilerseniz şarjör dış yüzeyini 5 mikron sert krom kaplatabilirsiniz, ama çok elzem mi? Bana göre kesinlikle gerek yok.

Şarjörünüzü mevcut haliyle uzun süre suya maruz bırakmazsanız bir şey olmaz, çook uzun süre kullanmayacaksanız yarı nemli-yağlı bir bezle silerek muhafaza ederseniz havadaki nemden de etkilenmez...

Saygılarımla

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. judasdsc.

Alıntı

Sn,Forum Üyeleri,

Ahşap kabzanın rengi daha koyu olsa daha güzel görünür.Bence bu renk bir tık eksik bırakıyor imajI,sanki birşeyler havada kalıyor.

Saygılar
Batar

Alıntı

Ahşap kabze rengi Ballistol ile silince biraz daha koyulaşıyor.

Alıntı

Sn. demirci57
Tavsiyenize uyup bu şekilde kullanacağım. İlla da krom olsun diye bir isteğim yok sadece temizlenebilir mi diye merak etmiştim. Çok teşekkürler.

Sn. Cos30
çok teşekkürler.

Sn. BATAR
Coco bolo koyu bir kabza sipariş etmeyi düşünüyorum doğrusu, resimleri oldukça hoş duruyor.

Sn.cem321
Bilgi için teşekkürler, deneyelim.

Alıntı

Fabrika ekstra şarjör ve kabzayı bedava mı, yoksa parasıyla mı yolluyor?
Parasıyla yolluyorsa nereye, ne kadar para yatırılıyor, işin teferruatını açıklayabilir misiniz?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi