Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 F Kutu Açılışı!
Sayın Forum Üyeleri,

Dün iş için gittiğim Ankara'da araya sıkıştırıp silah alım işini de hallettim. Gerçi sadece öğleden önce MKEK' ye gitmek için vaktim vardı, sabah saat 10 gibi silahımı alınca akşama kadar silah ve mermiler elimde gezmek zorunda kaldım. Doğrudan Stoeger standına gidip Gazi Bey ile görüştüm, sağolsun oldukça yardımcı oldu. Merak edenler için yazayım kredi kartlarına 3- 5 ay arası taksit yapabiliyormuş. Aklımda beyaz krom vardı ama gidince birden içim siyah modele ısındı, S. Cougar 8000 F siyah modeli ve 200 mermi aldım. Poligona gidip silahımı denedim. Poligonun mermisi ile 14 atış yaptım. Buradaki genç görevli de oldukça yardımseverdi ve poligona son zamanlarda gelen mermilerin bazen sorun çıkardığını söyledi. Ustalar daha iyi bilirler ama anladığım kadarı ile mermilere yeteri kadar barut konmuyor bu da bazen boş kovanın tahliyesinde sorun çıkarıyormuş.

Nitekim 6. atışda boş kovan tahliye edilmedi, sorunu halledip devam ettim diğer atımlarda sorun yaşamadım. Sonra 10 atış da kendi mermilerimle yaptım. Doğrusu iki mermi arasındaki basınç ve geri tepme farkını bu acemilikle ben bile hissettim.

Silahın genel olarak ergonomisi, hissi vs hoşuma gitti. Belki bir zamandır atış yapmadığım içindir ama bana biraz şahlanıyor gibi geldi. 14+10 atımda 10 metreden yaptığım grupman övünmek gibi olmasın ama (10 metrenin nesi ile övüneceksek) baya baya iyiydi.

Genel olarak ben ilk izlenimimden oldukça memnun kaldım, Allah utandırmaz inşallah. Fabrika ile görüşerek ahşap kabza ve çocuk kilidi de istedim.

Bunlar Gazi beyin hediyeleri: Yağ, kılıf ve snap cap. Kılıf ile ilgili sanırım forumda şikayetler vardı, henüz deneme fırsatım olmadı ama bu kılıfsa kullanmadan kendime yeni bir kılıf diktireyim diyorum.

[Resim: t1.JPG]

Stoeger kutu açılışı;

[Resim: t2.JPG]

[Resim: t3.JPG]

Şarjörler İtalyan malı, yayları henüz çok sert olduğu için bir tanesine mermi basıp öyle kutuya koydum.

[Resim: t4.JPG]

Kutudan silahla beraber iki şarjör, bir harbi seti, bir de söküm sırasında parça koymak için (diye tahmin ettim hep bugüne kadar Smile ) kap çıkıyor.

[Resim: t5.JPG]

[Resim: t6.JPG]

[Resim: t7.JPG]

Burada da Cougar, büyük ihtimalle çakma ama çok sevdiğim çakımla beraber. Bağda bahçede işimi gördüğünden çakı orjinal mi, değil mi çok önemsemiyorum.

[Resim: t8.JPG]

Burada da 1:1 ölçülerinde replika Colt 1911 ile, arasıra evde atış talimi yapıyorum bununla.

[Resim: t9.JPG]

Bugün işim olduğundan olduğu gibi bıraktım ama yarın temizleyip kaldıracağım. İnşallah en kısa zamanda düzgün şekilde atış testlerini, sökümünü vs de paylaşırım.

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
emre76, defender45acp, ckenarli
Hayırlı olsun.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı

Sn. judasdsc. hayırlı olsun.
İyi günler.

Alıntı

Sn. ankaralı ve Sn. xlcod3r
çok teşekkürler, çok daha iyileri sizin olsun.
iyi günler

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. judasdsc. Özlemişim kutu açılışını çok iyi geldi elinize sağlık, kendi silahımı aldığım gün aklıma geldi sayenizde Smile

Saygılarımla.

Alıntı

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın.

Kutu açılışları genelde saat forumlarında yapılır. Ben de silah aldığımda böyle yaparım diyordum bugün sizin konuyu gördüm ve sevindim.

Kutu açılışları çok iyi oluyor. Hem silahınızı paylaşmış oluyorsunuz hem de nasıl alındı, kutudan ne çıktı, yanında ne verildi, eksiği fazlası nedir insan görmek bilmek istiyor.

Alıntı

Sn. vgun
Çok teşekkürler. Forum sayesinde bir çok şey öğreniyorum, biraz katkım olabilirse ne mutlu. Bu arada fotoğraf kalitesi içinde tüm arkadaşlardan özür dilerim. Sonraki paylaşımlarda daha dikkat edeceğim.

Sn. 1905sss
Çok teşekkürler, inşallah cümlemiz kaza bela görmez. Amacım yeni alacak arkadaşları biraz bilgilendirmekti. Ahşap kabza ile daha şık duracaktır diye tahmin ediyorum, en kısa zamanda daha ayrıntılı resimleri ve ilk deneyimlerimi paylaşacağım.

Tekrar teşekkürler

Alıntı

Sn. judasdsc. hayırlı olsun, inşallah güzel günlerde kullanırsınız, bol bol atış yapın, harika grupmanlar elde edin, sonra burada paylaşın bizde sevinelim "like" yapalım Smile

Alıntı

Hayırlı olsun Sayın judasdsc, Mevlam kötüye kullandırmasın.

Alıntı

Sn. judasdsc . Hayırlı olsun.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi