Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legion Serisi
Sig Sauer USA estetikli modellerini tanıtmaya devam ediyor. İşte yeni Legion serisi P226 ve P229.

Bu arada yeni flat tetik çok hoşuma gitti.

http://www.legionseries.com

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
P 226 SAO... Thumbs Up

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Yalnız bizim kaptırmatör tayfası bu Legion serisini fena kaptırır: ''Zigzaver bunu Fransız lejyonu için yapmış abi, bununla vurulan ayak çekmez'' Smile

Alıntı

Sig tanıtımında öyle dil kullanmış ki, kaptırmatörün lügatı hava civa kalır.."Binlerce yıllık savaşçıların toplanma çağrı sembolü....savaşçı ruhu salın" vb..Kaptırmatör biraz daha yerel olduğu kıt zekasıyla için bulduğu kadar sallıyor. Adam dünya ölçeğinde iş çevirdiği için daha büyük sallıyor. Fransız lejyonerleri esas alsa, adamlar böyle bir silah kullanmıyor. (İnternet bilgisi Beretta klonu kullanıyorlar). Arkadaş Mercedes'in C serisi için "sosyete şahini" diyor bu da onun gibi bir silah sanki. ))

Alıntı

Sig Sauer ayni banttan cikan silahlara logolar çakıp kaptırmaya çalıştıkça kaybetmeye mahkum.

Keşke Smith Wesson gibi üretim kalitesi artırdığı Performance Center gibi bir yenilikle çıksa karşımıza.

Yoksa discontinued sayfası uzar gider.
http://www.sigsauer.com/CatalogProductLi...stols.aspx

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Öncelikle herkese selamlar. Şu an forumda ki ilk mesajı yazdığım için biraz heyecanlıyım. Bir kaç haftadır forumu takip ediyorum ve Sn. lupus, Sn. ORTAÇ gibi üstatların yazılarını ayrı bir ilgi ve heyecanla okuyorum. Ve onlar gibi diğer tüm forum üyelerine değerli bilgileriyle beni aydınlattıkları için teşekkür ediyorum.
Şimdi asıl konuya gelecek olursak Sig Saure p229 Legion Serisi benim favori silahım. Türkiye distribütörü 2016 sonunda Legion serisi ürünlerin Türkiye'ye geleceğini söylemişti. Geldiği sıra satın alma belgemle gidip direk almak istiyorum. Fakat son zamanlarda her ne kadar p229 Legion bir numaram olsa da p229 elit biraz kafamı karıştırmakta. Sizlerden bu iki silahı ağırlıkları, eğer ağırlıkları farklı ise kullanım kolaylığı, malzemeleri, boyalarını atıp atmaması, 9×19 fişek için şarjör kapasiteleri, SRT tetik, ayarlanabilir tetik (p229 Legion da varmış ama ne olduğunu bilmiyorum), yazın ve kışın iç kılıf ile taşıma kolaylığı ve ne kadar zaman aralığı ile bakım yapmak gerektiği kriterleri çerçevesinde karşılaştırmanızı rica ediyorum.
Bu arada aklıma gelmişken bir soru daha sormak istiyorum Türkiye de yılda sadece 200 fişek alabildiğimiz doğru mu? Eğer doğru ise Amerika veya Avrupa'dan kargo ile fişek getirmemiz veya bizzat gidip almamız söz konusu olur mu?
Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Alıntı

(01-02-2016, 02:56 PM)ctykolik demiş ki: ...
1-Bu arada aklıma gelmişken bir soru daha sormak istiyorum Türkiye de yılda sadece 200 fişek alabildiğimiz doğru mu?

2-Eğer doğru ise Amerika veya Avrupa'dan kargo ile fişek getirmemiz veya bizzat gidip almamız söz konusu olur mu?

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Cevaplar:
1-Evet (Her ruhsatlı tabanca için yıllık 200 adet)
2-Hayır

Saygılarımla.

Alıntı

Az önce varlığından haberdar olduğum tabanca. Marka da güven verdiği için al beni diye bağırıyor adeta. Şeytan diyor varını yoğunu sat, olmadı kredi çek, MKEK' e gelince de git al.  Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fbalun
Mandal emniyetimi koymuşlar SAO modeline, ne yapmışlar öyle?

Mandallı SIG görmek garip doğrusu. Kullanmak lazım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi