Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ülkemizdeki Yasaklı Eklentiler ve Teçhizatlar
(13-01-2016, 07:37 PM)tirendaz demiş ki: Sayın yalvali ile bunca yıldır olan forum hukukumuza güvenerek:
Kesim sırasında arada bıçağı silin efendim, adaba uygundur Smile

Saygılarımla

Dede bana benziyor. Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
değerli forumdaşlar.öncellikle aranızda yeniyim bunu belirtmek isterim.bu başlıkda red dot yasak denmiş ancak ben bugün canik 55 firması ile görüştüm ve bir silah modelinde katalogda red dot var bu fiyata dahilmi dedim.bana hayır red dot 850 tl dendi.o zaman şu soru aklıma geldi.taşıma ve silaha monte şeklinde gezmek yasak poligon ortamında mı serbest

Alıntı

Red dot ile ilgili mevzuatta herhangi bir düzenleme yok.Tabanca veya tüfekte kullanabilirsiniz. Sivil kullanıma yasak olanlar lazer noktalayıcı,termal ve gece görüş dürbünleri vs. malzemelerdir.

Alıntı

(12-04-2016, 02:37 AM)kafkasadige demiş ki: değerli forumdaşlar.öncellikle aranızda yeniyim bunu belirtmek isterim.bu başlıkda red dot yasak denmiş ancak ben bugün canik 55 firması ile görüştüm ve bir silah modelinde katalogda red dot var bu fiyata dahilmi dedim.bana hayır red dot 850 tl dendi.o zaman şu soru aklıma geldi.taşıma ve silaha monte şeklinde gezmek yasak poligon ortamında mı serbest

Sn.Kafkasadige ,

Acilen forum kurallarını okumanızı tavsiye ediyorum.

Saygılar.

Alıntı

Sn. wildeagle
uyarınız için teşekkür ederim.kuralları okumadan yazdığım için tüm forumdaki arkadaşlardan özür dilerim

Alıntı

Konunun başında Sn.Alperka red dot kullanımı için yasak demişti. Sn.onurerdag88 yasak olmadığını belirtmiş. Sayın üyelere sorum red dot kullanımı yasak mıdır? Değilmidir?

Alıntı

Son günlerde İnternet'te, EGM'nin 22.12.2017'de Valiliklere yolladığı, 2521 sayılı kanunun uygulamasına dair bir yazıya atıf yapılarak bundan sonra 2+1'den fazla atış kapasitesi üstündeki tüfeklerin satılamayacağını anlatan sayfalar gördüm. Yaptığım araştırmada bu bilgiyi güvenilir kaynaklardan teyid edemedim.
Örnek olarak bu siteye bakabilirsiniz (Ancak dediğim gibi verdiği referansları başka taraftan teyid edemiyorum)
http://www.haberci18.com/standarda-uymay...ndi/17720/
Bir de böyle Youtube videosu var.

Bu uygulanırsa halen piyasada satılan tüfeklerin, çifte hariç tamamının satışı yasaklanmış oluyor. Takozların sabitlenmesi gerek. Diyelim Yerlileri üreticisine yollayıp modifiye ettiler, ithaller ne olacak? Gerçekse bile uygulaması zor bir karar.
Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Haritacı1461, akorkmaz
(12-04-2016, 07:40 PM)ismicey demiş ki: Konunun başında Sn.Alperka red dot kullanımı için yasak demişti. Sn.onurerdag88 yasak olmadığını belirtmiş. Sayın üyelere sorum red dot kullanımı yasak mıdır? Değilmidir?
Sayın İsmicey
Epey zaman olmuş herhalde cevabı öğrnmişsinizdir ama sorunuz havada kalmasın diyerek belirteyim:
Red Dot (şimdilik) yasak değil.
Saygılar

Alıntı

Arkadaşlar yurt dışından bir tane tüfek dürbünü sipariş verdim .Şu an İstanbul ukim e gitmiş .Benden ithalatı uygundur yazısı isteme ihtimalleri yüksek . İstanbul da hangi emniyetten alabilirim bu belgeyi ,bilgisi olan varmı acaba.

Alıntı

(13-01-2018, 02:52 PM)mrt083 demiş ki: Arkadaşlar yurt dışından bir tane tüfek dürbünü sipariş verdim .Şu an İstanbul ukim e gitmiş .Benden ithalatı uygundur yazısı isteme ihtimalleri yüksek . İstanbul da hangi emniyetten alabilirim bu belgeyi ,bilgisi olan varmı acaba.

Özel Güvenlik Daire Başkanlığından "Asayişe sorun teşkil etmemektedir" yazısını almanızı istiyecekler. Bol şans. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi