Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ülkemizdeki Yasaklı Eklentiler ve Teçhizatlar
Selamlar sayın üstadlarıma bir sorum olacak,

Sn.alperka yukarda yüksek kapasiteli şarjörler yasak demiş, tabiki hepimizin malumu 9 parabellum da +15 yasak ama .45 acp lerde 7-8 mermi kapasiteli standart şarjörleri 10,11'lillerle değiştirmek taşımak da yasakmıdır?

Saygılar

Alıntı

Sn Adessa ;

Çapa bakılmaksızın 15 adet..50 AE 15+1 silah caiz .22lr 20+1 haram.Bahsettiğiniz gibi bir dönem Para Ordance çift sıralı sarjörlerle 1911 üretimine başlayıp 13+1 kapasiteli silahlar üretmişti.Bir dönem iyi bir kaptırmasyon olmuştu.

Sn Tubbs ;

Askerde Mg-3 atışı yapma ihtimalim oldu ama o ihtimal baltalanınca yalnızca taşıma fırsatı bulabildim.Burada bir terminoloji düzeltmesi yapmak lazım.Mg-3 ,BKC , FN GPMG ve M-60 gibi makineli tüfekler genel maksat makineli tüfeği tüfeği olarak geçer.Orta sikletdirler kalibrelerinden dolayı.

Ağır makineli tüfek dediğimiz tüfekler genelde 12-15 mm arası çekirdek çapına sahip olan makineli tüfekler.M2 , DSHK , Kord vb.Bu tüfekler uçaksavar kabiliyetleri nedeniyle tehlikeliler.Burada savaş uçağından bahsetmiyorum.Havaalanı yakınında pusuya yatıp sivil yolcu uçağı düşürmekten bahsediyorum.

Bazı memleketlerde bazı koşullarda bu tüfeklere sahip olunabiliyor.İşin açıkçası zevkine herkes atış yapmak ister ama benim kastım daha çok roketatarlar , geri tepmesiz toplar , havanlar el bombaları gibi patlayıcı madde içeren silahlar.

Bahsettiğiniz silahlarla atış yapılabilen ülkeler var.İşin açıkçası dünyada pek çok mühimmat raf ömrü dolmaya yakın imha ediliyor.Ateşli silah mühimmatı uygun ülkelere satılıyor.(ihtiyaç fazlası )Kimi ülkeler ise sivilleri çağırıp atış yaptırıyor özel emniyet tedbirleri alarak.

Yoksa bende çok isterim o ayrı konu.Oyun hamuru gibi plastik patlayıcı ile oynamak.Deli gibi şeyler yapmak.

Alıntı

Sn. Madenci,
12,7 yi aramıyorum inanın, 7,62 de olur Smile

Alıntı

http://www.silahalsat.com/category/381/A...-kiti.html
Satıştaki şey ülkemizde yasal mıdır?

Alıntı

Karabina kitleri için mevzuatta açık bir hüküm yok. Ancak CAA ithalatı için EGM Özel Güvenlik Dairesine müracaat ettiğimizde " mevzuatta kesin bir hüküm olmamakla birlikte genel asayiş ve güvenlik açısından mahsurlu " olduğu gerekçesi izin verilmedi. Ayrıca EGM Kriminal Dairesi şifai olarak bu tür aksesuarların tabancanın nişan ve vuruş yeteneğini arttırdığı gerekçesi ile, bu tür aksesuarlarla tadil edilmiş tabancaların " vahim " silah olarak tasnif edilip raporlanacağını belirtti.

Kolluk böyle bir aksesuarla ilgili işlem yaptığında, savcılık EGM Özel Güvenlik Dairesi be Kriminal Dairesinin görüşünü isteyecektir. Beyan edilecek görüşler yukarıdaki gibi olacağından, savcılık makamı da bunlara uygun cezai işlem talep edecektir.

Mevzuatta kesin hükmü olmamakla birlikte, maceraya gerek yok.

Kapasitesi onbeş fişekten yüksek şargörler genelge ile yasaklandı.

Kovan yakalama torbası yasak değil.

Yukarıdaki sette tam ootomatik atış imkanı sağlayan yan sanayi parça listelenmemiş, ancak telefonla arandığında laf atasına bunun da ekleneceği aşikar...

Hasılı linkteki kit alınır satılır kullanılır, ama denk gelirse iyi can yakar.

Alıntı

Sn. lupus, geçen hafta kılıf bakmak için İstanbul' da girdiğim bir dükkanda, bu glock tüfek aparatını gördüm, dükkan sahibi yanıma gelerek '' sanırım glock silahınız var isterseniz bende başka aksesuarlar da var gösterebilirim'' dedi, bende göster bakalım dedim. Önce glock tabancaları tam otomatik yapan bir aparat gösterdi, daha sonra sırayla lazer, ve 26 lıktı sanırım tam hatırlamıyorum şarjör gösterdi. Ben; ''bunların hepsi kanunen yasak ne akla hizmet satıyorsunuz başınız belaya girer dedim.'' Adamın cevabı; '' abi sen silahını tam otomatik yapsan nereden anlayacaklar Allah aşkına bu kadarda takmayın böyle şeyleri ruhsatlı silahınız var mis gibi kimse karışmaz'' şeklinde oldu. Hiç polemiğe girmeden o dükkanda beğendiğim kılıf olmasına rağmen almadan çıktım. İşin özü biz taşıdığımız çakının bile en ufak ayrıntısına kadar bakıyoruz kanuna aykırı olmasın aman başımız ağrımasın diye, ama bir çok işgüzar para uğruna neler yapıyor. Gerekli merciler bizim çakımızın boyutuyla tipiyle uğraşacaklarına bu tür kanuna aykırı satış yapan yerlerle uğraşsalar en azından bu tür ürünlerin kullanımının önüne geçilmiş olur. Gönül ister bizde tabancamızı otomatik yapalım, lazer takalım ama Devlet Baba olmaz diyorsa olmaz boynumuz kıldan ince.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn tsotsi01 bu şekilde uyanıklık yapan "esnaf" arkadaşı ihbar edin efendim, hiç çekinmeyin bence. Kimse ses çıkarmadığı için rahat rahat saçma sapan işler yapıyorlar bu insanlar. Ben şahsen yolda giderken saçma sapan araç kullananı, çevreyi rahatsız edeni, düğün de havaya ateş edeni vs hiç üşenmeden 155'e ihbar ediyorum. Bundan da çok büyük mutluluk duyuyorum. Forum kullanıcıları olarak ateşli silahlar konusunda "düğüncü" den silah kültürü olarak farkımız var ise bu tip kanunsuz takılan arkadaşları kanun ile tanıştırmak önemli görevlerimiz arasında bence.

Alıntı

Sn. serhathilmi, haklısınız efendim, o gün yanımda eşim ve arkadaşlarım olduğu için uğraşamadım hafta sonu yine oralarda olacağım dükkanın ismini hatırlamıyorum ama bilindik bir yer zaten ilk işim dükkanın ismini öğrenip şikayet etmek olacak.

Saygılarımla.

Alıntı

İyi akşamlar

Benim çok merak ettiğim bir soru var.
Tabancalar da alev gizleyen takmak yasal mıdır. Huh

Alıntı

Sn akifabrek,
Genellikle polis ve askerin kullandığı tüfeklerde bu alev gizleyene rastlanır . Polis ve asker yakın temas durumlarında tüfeği ateşlediğinde bir itiş kakış esnasında namlu ağzının kişiye yada duvar kapı gibi bir yapıya yakın olması durumda namlunun kapalı kalıp patlamamasından dolayı bu aparat düşünülmüştür ,diğer yandan bazı av tüfeklerinde alev gizleyen namlu şahlanmasını engelleyici en aza indirici bir unsur olarak düşünülüp konulmuştur.Tabancada alev gizleyen takmak yerine delikli namlulu modellerden alınabilir.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi