Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 19. Atış.
Sn forumdaşlarım,

Son günlerde kısaltma vs gibi nedenlerle iyice gerilen forum ortamında ortak tutkumuza dönmek amacıyla çeşitli zamanlarda Glock 19 Gen4 ile yapılan atışlara ait bazı görüntülerimi paylaşmak istiyorum.

Sn fuat_61'in usta işi videolarına alışkın olanlar için sıradan olabilir Rolleyes .

Yapıcı her türlü öneri, eleştiriyi esirgememeniz dileğiyle.

Double tap denemesi (çiftli veya darbeli atış diyelim, sorun olmasın Shy ).

Mozambique drill denemesi.

Bir başka double tap denemesi.

Bir tane de Remington tüfek atışı:

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lupus, beretta, Kıraç Ata, Surmene, Zemre10
Sn. Blacksea elinize sağlık, ancak Glock'tan uzak durun bence.
Şaka şaka Big Grin Şimdi sn. Lupus kızar bana Smile Elinize sağlık.

Alıntı

Saygıdeğer forum üyeleri,

Tabancamı aldığım günden bu yana, muhtelif hedeflere binlerce atış yaptım. Hedef atıcılığında mekanik nişan eğitimimi büyük ölçüde tamamladım. Sıra geldi refleks atışlarına.  

Savunma amaçlı taşıdığımız tabancalarımızı, (umarım gerek kalmaz ama) ihtiyaç hasıl olduğunda, stres altında, elimiz ayağımıza dolaşmadan hedefi de şaşırmadan kullanabilmemiz gerekiyor. Bunun için gerçek hayat senaryoları tarzında, bilinçli şekilde eğitim ve sık antreman yapmamız gerekiyor. Bende bir kaç aydır "Hedefi hızlı ıskalamak." tabirinin önemine binaen "Taktik atış." antremanlarına başladım. 

Antremanlardan birkaç görsel de sizlerin beğenisine sunuyorum.

Buradan Sn. fuat_61' e "Glock 19 ile Atış Mesaisi." konusuna yeniden hayat vermesini, bizleri eğitici ve öğretici videolarından mahrum etmemesini temenni ediyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
heisenberg, demirci57, tirendaz, ilksurfer, lupus, beretta, efe1753, Gazanfer, PersonalDefence, blacksea, alpago, S@riyerli, Surmene, xeorx, Zemre10, fuat_61, ismicey, usame, blackbaz
Videolar harika.
Ellerinize sağlık.
Sn. Yasin06,
Atım yatağından çıkan son kovanlar neden dikey bir şekilde kafa bölgesine geliyor anlamadım. Banamı öyle geliyor yoksa?
Sanki en son çıkan kovanlar size kafa atıyor gibi.
İyi forumlar.

Alıntı

Sn.beretta bende aynı dertten muzdaribim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
beretta
Sn. cemyl23,
Bu durum hakkında üstadımız, Sn. lupus bir açıklama yapacaktır.
Yanılmıyorsam daha önce forumda bu konu dile getirilmiş lakin bir cevap alınamamıştı.
Bilgisi olan forumdaşlarımız bizleri bu konu hakkında bilgilendireceklerdir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
cemyl23
(12-06-2017, 10:13 PM)beretta demiş ki: Videolar harika.
Ellerinize sağlık.
Sn. Yasin06,
Atım yatağından çıkan son kovanlar neden dikey bir şekilde kafa bölgesine geliyor anlamadım. Banamı öyle geliyor yoksa?
Sanki en son çıkan kovanlar size kafa atıyor gibi.
İyi forumlar.

Sn. beretta, 

Öncelikle teşekkür ederim.

Atış esnasında boş kovanların hal ve hareketlerini takip ederim. Video kaynaklı göz yanılması ile size öyle gelmiş olmalı. Tahliye olan boş kovanlar %95 oranında 2 ila 3 metre uzaklıkta saat 3.5 yönüne düşüyordu.

Ancak,

BTF (Brass To Face) dedikleri bir durum var yanlış hatırlamıyorumdur umarım; kafaya boş kovanın çarpması. Tabancam 1000 küsür atışta iken 1-2 sefer başıma boş kovan çarpmıştı. Bir daha da olmadı. 

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
beretta

Sn. Yasin06,
Yukarıdaki paylaşmış olduğum videolarda bu konu ile ilgili görüntüler mevcut. Ayrıntılara biraz dikkat ederim. Sizin videonuzda, bana bu durum gibi geldi.
Siz konuya daha hakimsiniz. Forumda, belli atımlar sonucunda bu olayın kaybolduğunu okumuştum. Belki basınç farklığından, belki de malum MKE fişeklerinin belirsiz farklılığından da kaynaklı olabilir.  Glock'unuzla iyi ve keyifli atışlar dilerim. 
Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Yasin06, ERDAL

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi