Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAVUNMA AMAÇLI YİVSİZ TÜFEK SEÇİMİ.
Sayın Türkmenoğlu,

* 12 kalibreyi tavsiye etmenizdeki amaç mühimmatının kolay bulunması mıdır ?

* özkursan etna power diye bir kurşun çıkarmış. Bahsettiğiniz misket kurşun o mudur ?

Teşekkürler,

Sn Cnrabt,

Kendi atışlarımda ben de meca rifled slug ve jet tek kurşun kullanıyorum. Demek ki biraz gayret eden herkes nazaran doğruda buluşuyor.

Benim misket tercihim atış etkinlikleri sonunda az temizlik ile yırtmak için, 1 veya 2 saat tüfek temizlemek gerçekten eziyet. İsabetlilik için ise 12 kalibre içerisine adam gibi konulmuş 16 kalibre misketi öneririm. El dolumu olabilir veya fiocchi kullanılabilir.

Sayenizde netleştirmiş olduk, teşekkür ederim.

Sn Kurban,

Efendim ben kim üstadlık kim, sizin ağzınızdan duyduğum için kendimi birşey sanarım, aman yapmayın.

Sn Mehmetstar,

Özkursanı tüfeğime sokmamayı tercih ediyorum. Ben genel anlamda bilgi veriyorum misket daha az sıvaşır diye.

Saygılarımla

Akşam optik ve şok konusunu da işleyeyim, yakıcılık konusunda da istem var, dilim döndüğünce yazarım. Saygılarımla

Sayın Türkmenoğlu
Bu güzel paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık.
Akkar mamut savunma amaçlı nasıl bir silahtır sizce,gerek apartman tarzı gerek çiftlik evi gerekse araçta bulundurma anlamında ?
Saygılarımla

(16-09-2015, 10:08 PM)fsmy demiş ki: Sayın Türkmenoğlu
Bu güzel paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık.
Akkar mamut savunma amaçlı nasıl bir silahtır sizce,gerek apartman tarzı gerek çiftlik evi gerekse araçta bulundurma anlamında ?
Saygılarımla

Mammut ile ilgili bir çok video var inceleme anlamında beğeniliyor, Ateş etmedim fakat bizzat söküp incelediğim bir tüfek av bayisi arkadaşımda, İşçilik olarak oldukça tatmin edici, Zaten Akkar; Poze ve çift kırmalarda Huğludan falan daha iyi yapıyor bu işi bende Akkarın yeni seri Çift kırması var, zerre problemsiz basit bir tüfek çok beğenerek kullanıyorum, özellikle basitliği ile bayanlar, yaşlı kimseler ve belirli bir yaşa gelmiş çocuklar bakımından diğer tüfeklere nazaran kolayca kullanılabilir.

Kaliteli bir ithal yarı otomatiğin yanında evde yada araba da duran bir Mammut triple'nin göz çıkarmayacağı kanaatindeyim. Yeri geldiğinde gayet işe yarar problemsiz bir silahınız daha olmuş olur.

Sn.Turkmenoglu bu konuda bilgi verecektir . Ben acizane bilgimi paylaşmak isterim .

Akkar firmasının üretmiş olduğu çifte , poze ve mamut un işçilik ve malzeme kalitesi çok iyi , tek handikap ;bu bahsettiğim silahlarda çift tetik kullanmıyorsanız selektör mutlaka kullanmanız gerekiyor . Malesef yok.

Sayın Türkmenoğlu

Efendim yazınız için teşekkürler çok aydınlatıcı ve eğitici nitelikte olmuş...

Benim bir kaç sorum olacak;

1-)Gazlı yarı otomatik av tüfeklerinde atış anında bir miktar gaz kullanım sonucunda tahrip etkisinin azaldığı lakin pompalılarda bu durumun olmaması görüşü yanlış mıdır?

2-)Pompalı tüfek fişek seçmez sözü yanlış mıdır?

3-)Pompalı tüfeğin bir toplu tabanca yapısında olduğu ilk fişeğin patlamaması halinde yeni fişeğin sürülerek ateşlenebileceği hususu doğru mudur?

4-)Genel anlamda otomatik tüfeklerin daha mantıklı bir tercih olduğu lakin kaliteli ve bilindik markaların otomatık tüfekleri için bunun geçerli olduğu düşük bütçe tercihinde pompalı tüfeğin mantıklı olacağı hususu doğru mudur?

Bu sorular çevremdeki avcı,av bayi vesair insanlardan duyduklarım aydınlatırsanız sevinirim..

Ek olarak;Savunma amaçlı Slug namlu mu yoksa şoklu bir tüfek mi öneririsiniz? neden?

Sn Kara45 siz Sayın turkmenoglu'musunuz. Yani iki nick'te sizemi ait ?

(17-09-2015, 08:53 AM)Kurban demiş ki: Sn Kara45 siz Sayın turkmenoglu'musunuz. Yani iki nick'te sizemi ait ?

Hayır sayın Kurban, farklı kişileriz. Ben de son 5 yılda birkaçı kaliteli markalar olmak üzere 15'in üzerinde yivsiz tüfek sahibi olmuş bir o kadar da , çevremdekiler sayesinde kullanmış amatör bir silahseverim. Sayın Türkmenoğlu gibi bir ustalığımız söz konusu değildir. Kendi çapımda yapabildiğim kadar söküm ve atış testi yaparım farklı silahlara, ve karşılaştırarak değerlendirme kıyaslama yapmaya çalışırım.
Saygılar.

Sn.Kurban,

Verilen cevap doğru olduktan sonra, sorunun kime sorulduğunun ve soruyu kimin cevapladığının hiçbir önemi yok. Ki, bazen kendisine soru sorulan kişi günlerce müsait olup da bir konuya bakamayabiliyor, bakıp da cevap yazamayabiliyor. Bu konu tecrübeli bir arkadaşımızın açtığı bir konudur, evet, ama konu buraya açıldıktan sonra artık kamuya mal olmuş bir konudur, dolayısı ile forum kurallarına uygun olduktan sonra herkes doğru ve faydalı bilgilerle katkıda bulunabilir, soru sorabilir, sorulan soruyu herkes cevaplayabilir. Bu şekilde bilgi ve tecrübe sahibi herkesin katkısı ile, konu zenginleşir, bilgi ve tecrübe daha hızlı ve etkili bir şekilde paylaşılabilir. Asıl sorun, bazı üyelerin sürekli olarak diğer forum katılımcılarını kaale almadan, sadece kendilerince otorite kabul ettikleri kişilerle muhatap olmaya çalışmalarıdır. Allah' tan özel mesaj fonksiyonları kapalı da, soru ve cevaplardan herkes faydalanabiliyor, yoksa ortada bir tane soru ve konu göremezdik.

Saygılar.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi