Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Evinize savunma amaçlı yivsiz tüfek alacak olsanız, Pompalı mı yoksa yarı otomatik mi tercih edersiniz. Neden?
Bu anket kapalı.
Pompalı
47.27%
26 47.27%
Yarı Otomatik
52.73%
29 52.73%
Toplam 55 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompalı mı? Yarı Otomatik mi?
İşte başladık... Yeni gelene eziyet , kıdem , yıldız ... Bu muhabbetler kabak tadı verdi artık .

Selametle.

Alıntı

Sn Turkmenoglu, sn Wildeagle ve sn Fsmy

Lütfen tartışmayın buna hiç gerek yok alt tarafı bir tüfek öylede olur böylede önemli olan dostluğumuz, birliğimiz.

Alıntı

Değerli Forum Üyeleri;
Bence ev savunması için en iyi silah, alarm taktırmak.
Otomatik tüfek ile hiç atış yapmadım ama Winchester SXP Defender ile hatırı sayılır bir tecrübem oldu, çok keyifli, sert, kaliteli ve sağlam mekanizması olan ve bunu hissettiren (Amerikalı insanların "solid" diye adlandırdığı cinsten)
Bu arada kauçuk fişek doldurarak bir hırsız karşısında kullanmanın hayallerini kuranlar olabilir, evde yokken evine hırsız girmiş birisi olarak bunu anlayabiliyorum ama yine de Allah göstermesin diyelim..

Sn. Türkmenoğlu,
Hatırlarsanız 3 yaz önce evinizde bir pazar günü beni misafir etmiştiniz, silahlarınızdan konuşmuştuk, muhteşem durumda bir USP Compact ınız vardı, daha sonra benim de Konya'dan bir tane satın almama vesile olmuştunuz.
O gün bana karşı gösterdiğiniz ve forumdan takip ettiğim kadarıyla size özel yapıcı tutumunuzu belki bu başlıkta yansıtamamış olabilirsiniz, ama bilgi birikiminize olan saygımız bakidir.

Winchester 1300 ile Defender Sxp kıyaslamasında yorumlarınız ne olurdu?

Saygılar

Alıntı

Sayın Jr Shooter
Sxp defender bizde aldık yeni 1200 tl ye sakıncası yoksa siz kaça aldınız?
Saygılarımla.

Alıntı

(10-09-2015, 02:22 PM)fsmy demiş ki: Sayın Türkmenoğlu
Şahsımın konudaki yetkinliğini ölçmek sizin haddiniz değil ne kadar hangi silahı kullanmışım nerden biliyorsunuz...
Laf salatası bilgisizlik tarzı yaptığınız güzellemeler seviyenizi ortaya koyuyor...
İnşallah bana yazdığınız son mesajdır,çünkü sohbetinizi hiç sevmedim...
Saygılarımla.

Sn Fsmy,

Bahsettiğiniz silahların adını bile doğru yazamıyor, sonra benim bilgimi sorguluyorsunuz.

Ben sorunca bu sefer benim ne yaptığımı nerden biliyorsunuz oluyor cevabınız.

Bana soru soruyor, sonra sizden hoşlanmadım bana yazma diyorsunuz.

Peki, ama inanın kapris çekme formatımda olmadığım için yazmıyorum, yoksa bildiklerimi her zaman severek tarafsızca paylaşırım.

Alıntı

(10-09-2015, 03:22 PM)assaint demiş ki: Sn Turkmenoglu, sn Wildeagle ve sn Fsmy

Lütfen tartışmayın buna hiç gerek yok alt tarafı bir tüfek öylede olur böylede önemli olan dostluğumuz, birliğimiz.

Asla.. bu yazışmalardan hiçbiri benim nazarımda tartışma değildir, hatta Sn Fsmy nin aksine kimseden rahatsızlık duymuyorum.

Alıntı

Belki 1 veya 2 milyon atış yapmış Hickok amcanın profesyonelliğini konuşturduğu video ortada iken, tekrar açıklama yapmaya gerek görmüyorum. Bu arada remington 4 olmuş. 4 adet 870 sahibi olmuş birinin tecrübelerine kulak verip vermemek ilgililere kalmış. Herkesin kendi kararıdır, ben bildiğimi şahit olduğumu paylaşırım o kadar. Sanıyorum 3 5 bin civarı atım tecrübem var topu topu yivsizlerde.

Tekrar merhaba, Sxp yerine maverick alınmasını öneririm, telefonum hala var ise daha detaylı açıklayabilirim.

Saygılarımla

Alıntı

Değerli Forum üyeleri;

Aranızda Winchester 1300 ile Winchester SXP Defender kıyaslaması / yorumlaması yapabilecek olan var mıdır?

Alıntı

Sn Jr Shooter;

Winchester 1300 ün sadece iki üstün özelliği var, ve bunlar onu güzel bir savunma tüfeği yapıyor.

Bir kere adı üstünde defender. Sade, hafif, kaliteli tasarım, sağlıklı mekanizma, hızlı ve yumuşak kurulum.

En sağlıklı mekanizma tasarımı ve en yumuşak kurulum winchester 1300 defender da. Bu ikisi onu en iyi savunma pompalısı yapıyor neredeyse.

Sxp de öncelikle yumuşak kurma özelliği yok, mekanizma iyi ama eskisi kadar kaliteli değil. O zaman bu tüfeğin iyi bir yerliden farkı kalmıyor. Biraz fazlasına orjinal win veya aynı bedele maverick almayı tercih ederim bu durumda.

Bir de pompalıya meyliniz var ise ithal fişek saklayın savunma günleri için. Yerli fişekler rus ruleti durumu yaşatabilir. Ben genelde sterling ve zuber de sorun yaşarım. Remingtonu bile mahcup duruma düşürürler.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Türkmenoğlu
Benim üzen kırıcı tavrınızdı,ben son derece özenli davranmaya çalıştım.
Pompalı konusunda benden daha bilgili olabilirsiniz.Hatta verdiğiniz bilgiler ışığında benden daha tecrübelide olabilirsiniz,benim böyle komplekslerim hiç olmadı.
Bende kendimle ilgili bir kaç bilgi paylaşıyım; Yaşım 39 av hastası biriyim ailemde erkekler hep avcıdır,çevrede avcılığımızla tanınan kişileriz. Doğal olarak yivsizlerle çok haşır neşir oldum,silahları avcığında dışında çok severim. Av tüfeklerine bu yaşıma kadar kendi çapımda hatırı sayılır paralar harcadım.
Yanlış telafuz konusunda sıkıntım olabilir o konuda dikkatli olmaya çalışırım, sonuç odaklı biriyimdir...bu tür detaylara dikkat etmem gerekecek burada anladım.
Yinede benden yana kırgınlık olduysa özür dilerim.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi