Pompalı mı? Yarı Otomatik mi?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Evinize savunma amaçlı yivsiz tüfek alacak olsanız, Pompalı mı yoksa yarı otomatik mi tercih edersiniz. Neden?
Bu anket kapalı.
Pompalı
47.27%
26 47.27%
Yarı Otomatik
52.73%
29 52.73%
Toplam 55 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompalı mı? Yarı Otomatik mi?
Evinize savunma amaçlı yivsiz tüfek alacak olsanız, Pompalı mı yoksa yarı otomatik mi tercih edersiniz. Neden?

Teşekkürler.

Alıntı

Savunma amaçlı bir tüfek almayı planlıyorum, anketi değerlendirip karar vereceğim.
Yarı otomatik tüfeklerin biraz daha karmaşık olduklarını düşünüyorum, pompalı tüfeklerin daha basit olduğu ve uzun ömürlü olacağını düşünüyorum, bu sebeple tercihimi pompalı dan yana kullandım.

Saygılar.

Alıntı

Konu ev savunması ise bence kaliteli bir çifte de seçenekler arasına girmeli. 47 cm namlulu sentetik kundaklı uygun fiyatlı bi çifte daha sağlıklı bir ev savunması tüfeği olur bence. Yinede kararınızı vermiş iseniz hayırlı olsun. Kafanızda belirli bir marka model oluştu mu?

Alıntı

(09-09-2015, 02:13 PM)serhathilmi demiş ki: Konu ev savunması ise bence kaliteli bir çifte de seçenekler arasına girmeli. 47 cm namlulu sentetik kundaklı uygun fiyatlı bi çifte daha sağlıklı bir ev savunması tüfeği olur bence. Yinede kararınızı vermiş iseniz hayırlı olsun. Kafanızda belirli bir marka model oluştu mu?

Sn. serhathilmi
Katkınız için teşekkürler, şimdilik Hatsan ilgimi çekiyor fiyatı daha makul. Aslında WINCHESTER SXP DEFENDER HIGH CAPACITY 51 CM var gönlümde fakat o kadar para bağlamak istemiyorum.

Alıntı

Sn Assaint bence çok aceleci davranmayın madem pompalı tüfek almak niyetindesiniz (bütçeniz konusunda bir fikrim olmamakla birlikte) ikinci el winchester 1300, mozzberg 500 yada remdington 870 vb gibi kendini kanıtlamış kalite bakımından sizi üzmeyecek ikinci el bir silahı da aklınızın bir köşesine yazın bence. Forum içerisinde şu an aktif bir satış ilanı ver mı bilmiyorum ama bi araştırmanızda fayda var. son görüşüm tamamen şahsi ama ben olsam win 1300 yada mozzberg 500 alırdım Big Grin

Alıntı

Sn. serhathilmi'ye katılıyor ve ev savunması için düşünüyorsanız sadece, ben de çiftelere bir bakmanızı öneririm. Birden fazla görevi olacaksa bence tabiki iyi, güvenilir bir pompalı Smile

Alıntı

Ne kadar karmaşık o kadar bozulmaya meyilli görüşüne sahip olduğum için Sn. bozkurtcml ve Sn. serhathilmi'nin çifte önerisine katılıyorum.
Saygılar

Alıntı

En sorunsuz ve hemen her bireyin basitçe kullanabileceği ev savunma yivsizi; bence de bir çift kırmadır. 46cm slug namlulu, polimer kundaklı, ejektör ve selektörü olmayan, manuel emniyete sahip bir çift kırmadan daha basit kullanımlı ve sorunsuz bir yivsizin olabileceğini düşünmemekteyim. Özellikle evde belirli bir yaşa gelmiş çocuktan, yaşlı bir birey yada bir bayanın kullanması bakımından basitlikte üstüne olmaz.

Alıntı

Bence 47 cm bir pompalı savunma amaçlı en fonksiyonel ve güvenilir tüfektir.
Kısa namlulu bir defans çiftede etkilidir ama kapasite olarak pompalı farkını ortaya koyar...
Tercih olarak;
1- Remington 870
2- winchester 1300 veya sxp
3-mosberg
4-maverik
5-benelli nova

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mrcaptain
(09-09-2015, 09:18 PM)Kara45 demiş ki: En sorunsuz ve hemen her bireyin basitçe kullanabileceği ev savunma yivsizi; bence de bir çift kırmadır. 46cm slug namlulu, polimer kundaklı, ejektör ve selektörü olmayan, manuel emniyete sahip bir çift kırmadan daha basit kullanımlı ve sorunsuz bir yivsizin olabileceğini düşünmemekteyim. Özellikle evde belirli bir yaşa gelmiş çocuktan, yaşlı bir birey yada bir bayanın kullanması bakımından basitlikte üstüne olmaz.

Sn Kara45
Katkınız için çok teşekkürler fakat iki seçenek var ya pompalı yada yarı otomatik düşünüyorum. En azından üst üste 5 - 6 kere ateş edebilmeliyim diye düşünüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi