Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK SFC İNCELEME
Tüm, Ne Mutlu Türküm diyenlerin30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
Buyurun efendim bir bayramlık.

Alıntı

BU BİR REKLAMDIR. Silaha ilişkin tanıtımcının verdiği bir bilgi için ek bilgi mümkünse almak isterim bu ekleme sonrası. Silahtaki boş kovanı gosteren tırnak nedir? Yani atım yatağında boş kovan var gostergesi nedir? Atım yatağı dolu gostergesi bircok modelde var fakat atım yatağında boş kovan gosteren tırnak yeni bir durum. Bu sistem nasıl çalışıyor? Boş kovan atım yatağında hangi koşullarda durabilir? Teşekkur ederim.

Alıntı

Tırnak dediğiniz şey başka, atım yatağı dolu göstergesi başkadır. Öncelikle kavramları ayıralım. Osman Bey videoda atım yatağı dolu göstergesi anlatmış.

Atım yatağı dolu olduğunda gösterildiği gibi yukarı çıkan bu parça, tabii ki de boş kovan atım yatağında herhangi bir sebepten dolayı (tutukluk yapma gibi) kaldığında yine yukatı çıkcaktır. Elinizde bu göstergesi olan bir tabanca varsa, tabancanıza boş kovan sürerseniz ne dediğimi anlayacaksınız. Hatta yoksa bile bu durum tırnaktan (evet, bu sefer gerçekten "tırnak" olan tırnaktan" anlaşılabilir.

Neye göre bağırarak "BU BİR REKLAMDIR" dediğinizi anlamadım. Ortada yanlış aktarılan hiçbir şey yok.
Bizler için bir şeyler yapan insana neden bu muameleyi yapıyorsunuz?
Hem, reklam değil ama, reklam olsa ne olacak? Daha önce böyle inceleme yapan bir forumdaşımız haricinde başka Türkçe inceleme videoları hazırlayan birisi gördünüz mü? Veya yine Türkçe reklam videosu hazırlayan yetkililer gördünüz mü?

Bu çıkışınız çok anlamsız. Sevmiyorsanız izlemezsiniz. Fakat bu "Reklam" suçlaması, gerçekten haksızlık.

Alıntı

Tabancaya boş kovanı nasıl sureceğim? Reklam eklemem benim tercihim onu bırakalım bir kenara teknik bir bilgi almaya calışıyorum. Atım yatağı dolu göstergesini anladım fakat atım yatağında boş kovan olsa tırnak-gösterge kalkık olacak deniyor veya indicator, bu nasıl çalışıyor onu soruyorum. Bu arada boş kovanı elle mi atım yatağına 'suruyoruz' veya sarjore mi yerleştirip 'suruyoruz' ? Teknik bir konu gibi ele alıp devam edebilir miyiz?

Alıntı

(30-08-2015, 12:35 PM)cos30 demiş ki: Neye göre bağırarak "BU BİR REKLAMDIR" dediğinizi anlamadım. Ortada yanlış aktarılan hiçbir şey yok.
Bizler için bir şeyler yapan insana neden bu muameleyi yapıyorsunuz?
Hem, reklam değil ama, reklam olsa ne olacak? Daha önce böyle inceleme yapan bir forumdaşımız haricinde başka Türkçe inceleme videoları hazırlayan birisi gördünüz mü? Veya yine Türkçe reklam videosu hazırlayan yetkililer gördünüz mü?

Bu çıkışınız çok anlamsız. Sevmiyorsanız izlemezsiniz. Fakat bu "Reklam" suçlaması, gerçekten haksızlık.

+1

Alıntı

Namlu dolu göstergesi, merminin dolu oluo olmadığına bakmaz Sn. Mirgun. Dolu fişek de olsa, boş kovan da olsa, dolu gösterir.

Elinize bir boş kovan alın ve tabancanızın atım yatağına koyun. Ne dediğimi anlayacaksınız.

Alıntı

Bu arada, "Reklam eklemem benim tercihim" demişsiniz. Reklam "eklemek" ne demek? Siz nereye reklam eklediniz?

Alıntı

Reklam mı değil mi gibi konuları ne merak ediyorum, ne de ilgileniyorum.
Merak ettiğim tek şey, atım yatağında neden boş kovan var?
Saygılar.

Alıntı

Ne bileyim yani Sn. Murata. Tutukluk neyim olursa diye galiba. Smile Sn. ORTAÇ dediği için açıkladım ben de. Smile

Alıntı

Nazik cevabınız için teşekkür ederim ama, size değil Sn. Ortaç'a sormuştum.
Bir silahın atım yatağında neden boş kovan olur? Ve bu durumu belli eden indicatoru baz alan kulanıcı, teteğe bastığında iğneleyeceği şeyin boş bir kovan mi yoksa ateşlenen bir fişek mi olduğunu nasıl anlar? Sesten mi?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi