Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yivli tüfek ruhsat harcı
Sn.Arkadaşlar cahillimi mazur görün bir sorum var.Yivli tüfek harçlarında tabanca gibi muafiyet var mı?Saygılar

Alıntı

(29-08-2015, 02:25 PM)yavuzmete demiş ki: Sn.Arkadaşlar cahillimi mazur görün bir sorum var.Yivli tüfek harçlarında tabanca gibi muafiyet var mı?Saygılar

Nasıl bir muafiyetten bahsediyorsunuz?
Polis/asker olarak mı muafiyet soruyorsunuz?
EGM mensupları için, evet yivli tüfekler de tabancalar gibi harçtan muaf. TSK için de benzer muafiyetler var.

Alıntı

Evet Sn.harun dediğiniz gibi ruhsat harcı ödemeyen Devlet memurları için sormuştum sağolun.

Alıntı

(29-08-2015, 03:02 PM)harun demiş ki:
(29-08-2015, 02:25 PM)yavuzmete demiş ki: Sn.Arkadaşlar cahillimi mazur görün bir sorum var.Yivli tüfek harçlarında tabanca gibi muafiyet var mı?Saygılar

Nasıl bir muafiyetten bahsediyorsunuz?
Polis/asker olarak mı muafiyet soruyorsunuz?
EGM mensupları için, evet yivli tüfekler de tabancalar gibi harçtan muaf. TSK için de benzer muafiyetler var.
Kusura bakmayın alakalı konularda mesaj yazamadım yeni mesaja kapalı uyarısı verdi o yüzden buradan soruyorum

Yivli bir tüfek için taşıma ruhsatı aldığımız zaman tabanca taşıma ruhsatındaki aynı şartlar mı geçerli oluyor(örneğin dolu bir biçimde taşımak tabi üstünüzde taşımak için büyük örnek araba vs..)yoksa yivsiz tüfeklerde olduğu gibi sadece nakil için mi geçerli oluyor taşıma ruhsatı

teşekkürler,saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ruhsuz
(07-09-2017, 08:56 PM)acillues demiş ki: Kusura bakmayın alakalı konularda mesaj yazamadım yeni mesaja kapalı uyarısı verdi o yüzden buradan soruyorum

Yivli bir tüfek için taşıma ruhsatı aldığımız zaman tabanca taşıma ruhsatındaki aynı şartlar mı geçerli oluyor(örneğin dolu bir biçimde taşımak tabi üstünüzde taşımak için büyük örnek araba vs..)yoksa yivsiz tüfeklerde olduğu gibi sadece nakil için mi geçerli oluyor taşıma ruhsatı

teşekkürler,saygılar

Sn. acillues; Yivli tüfekte tabanca gibi 2 farklı ruhsat vardır. Biri taşıma diğeri bulundurma. Bulundurma Ruhsatı aynen tabancadaki gibi; silah evde yatar, siz ara ara çıkartır, öper, koklar, okşar, geri yerine koyarsınız.

Yivli Av Tüfeği taşıma ise; tabanca taşıma ruhsatından çok farklıdır. Öncelikle Yivsiz Tüfek Ruhsatınız olması gerekir, Avcı Belgeniz olması gerekir. Bu belgeleri aldıktan sonra Yivli Tüfek Taşıma Ruhsatına başvurabilirsiniz.

Şehir içinde her silah gibi kutusunda, çantasında veya kılıfında; atım yatağı boş vaziyette (belirli bölgeler hariç) gezdirebilirsiniz. Silahı sokakta kılıfından çıkartırsanız el koyma hakları olur.

Şahsi kanaatim yivli tüfek ülkemizde pek akıl kaarı değil. Şahsen ben de .22LR sahibiyim ve 5 yıllık haraç tabancayla aynı buna extra olarak bi de avcılık belgesine her sene para veriyorum. Verdikleri mermi adedi 200, sıgara paketi gibi 2 cebime sokup çıkıyorum ambardan Smile

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Sabri, sparus, XXAHMETXX, acillues, Gazanfer, tirendaz, ismicey, husrev

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi