Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKDAL Ghost 02 Değerlendirme
birde şunu merak ettim,tabancada horoz sistemi yok,iğneli sistem,benimgibi tabancayla çok oynamayı sevenler için,tabancayı manüple ettikten sonra sürekli tetik düşüreceğimiz için,kısa veya uzun vadede sorun olurmu...

Alıntı

Sn.ALPTUĞ, aşağıdaki konularda Sn.konuk, Ghost daki iğne sisteminin Glock dan farklı olarak, daha iyi tamponlanacak şekilde dizayn edildiğini yazmıştı. Bunun ayrıntıları konusunda ve etkinliği konusunda görmeden fikir beyan etmek zor. Ancak aşağıdaki konunun devamı boyunca fikir edinilebilir.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...686&page=3

Alıntı

Big Grin 
tabancaların sökülmesini dilim döndüyünce ben anlatıyım.
şarjör cıkarılır
mekanizma kurulur[ igne]
mekanizma 5 mm kadar geriye cekilir
aynı esnada mandal assagı bastırılır
mekanizma bırakılır
tetige basıldıgında mekanizma elinize düşerSmile

Alıntı

Kıymetli Arkadaslar!
Silah uzmanımız Vahit beyin 2-3 ay içerisinde Bordobere isimli (Jane's serisinin benzeri)dünyada ki bütün hafif silahları tanıtan kitabı çıkacak.
Zannediyorum sahasında Türkiyede ilk.
Sponsor olmayı düşünüyoruz.
Sizlerin ilgisini çekeceği kanaatindeyim.

saygılar...

Alıntı

Kesinlikle ilgimizi çeker.
Kitap içeriği tam anlayamadım.
Silahların tanıtımı derken isim, resim gibi bir içerik mi yoksa teknik özellikleri vb. içerikli midir?
Biraz derinlemesine kitap olursa harika bir eser çıkacağına eminim.

Alıntı

Arkadaşlar, Bugün İstanbulda AKDAL Standına uğradım. Ghost tr01- ve 02 modellerini neredeyse didik didik ettim.

Buyrun siz gidemeyen üstadlara karınca kararınca biraz fotoğraf.

Sevgiler.

Alıntı

Şimdi gelelim benim yorumlarıma...

İlk olarak birkaç ilginç nokta...

Silahın kesinlikle elde güven verdiği. İşin garibi oldukça ufak elli olmasına rağmen yanıdaki abiminde eline rahatça oturması ilgimi çekti. Hemde pakiteinde bulunan en büyük sırt pedi monteli olmasına rağmen.

Polimer kalitesi gerçekten güzel. Et kalınlığı, Glock'un sallanan ön çene parçasına inat gayet sert ve robust duruyordu. Yine Glock'a inat şarjörünün tamamen denebilecek kadar yüksek oranda plastikten yapılması idi. İçinde desteklemek için şaç bölümler olduğu söylensede ben hissedemedimSmile

Atış esnasında polimerinin ve tetik sağma mesafesinindeki davranışını irdelemeden tabanca hakkında genel fikirde bulunmak istemiyorum.

Gelelim metal bölümlerine.

Aşil topuğu olarak gördüğüm bir iki nokta bulunmakta. İlk olarak namlu üzerinde kovan penceresi ile namlunun kızağa oturdğu ön cephe sürtme yaptığı stand dummy makinesinde oldukça göze çarpıyordu. Bu sürtünme kızak içinde daha belirgin bir halde idi. İşin garibi kızaktaki sürtünme metalin içine kadar işlemişti. Herhangi bir işlevsel bozukluğa yol açıp açmayacağını bilmiyorum ancak ilgili kısımlarda dikkatli bir traşlamaya ihtiyaç olduğu bariz belli idi.

İkinci yokta yine kozmetikte olsa dummy tabancanın kızak altında polimer bölümde el ile törpüleme izleri bulunuyordu. Genel olarak son kullanıcı için kızak altında kaldığından işlev ve görselliğe pek dert olmasada silahı söküp temizlerken gözünüze takılabilir.

En son olarakta, kızak üzeri metal yüzeylerde mikro dalgalar(gerçi kendi webi sitesindede görülüyor) desen olarak kabul etmez iseniz belki problem çıkartabilir.

Benim geneldeki izlenimim ise İYİ silah denebilecek düzyde.

Özellikle tetik düşürmedeki hafifliği ve konforu ilk dikkatimi çeken özellikler. Kesinlikle alınıp, denenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Saygılar.

Alıntı

Sn.NorthWolf, tetik kolu, sürgü ve gövdedeki bazı ayrıntılara bakınca, silahın connector / disconnector sisteminin Glock gibi olmadığı ve ayrı bir sear olduğu izlenimi edindim. Ancak resimler aşırı bulanık ve ideal açılardan olmadığı için şu anda sadece faraziye yürütüyorum. Ele alıp bakmak şart, inşallah en kısa zamanda çok daha ayrıntılı inceleme imkanı bulabiliriz.

Alıntı

Bugün Sn.USP, Sn.Xlcod3r ve ben deniz MKEK'de Akdal'ı inceledik.
Resimlerden daha güzel bir polimer işçiliği var.
Yüzey kaplamasına tam bir anlam veremedim, ayna gibi bir nikel kaplama ancak stand yetkilisi tenifer olduğunda ısrar etti.
Ghost 02 modeli el ile gayet uyumlu 01 modeli Glock'tan aşağı kalır değil.
Şarjörlerin hiç birisine tırnaklarınızla asılmadan sökemiyorsunuz.
Ayrıca silahın sürgü öne doğru girerken namlu yerine oturma esnasında bir zorlanma yaşıyor.
Değerli Xlcod3r abimizi de mekanik konusunda kafasında soru işaretleri kaldığını belirtti.
Sürgünün çelik olduğunu, namlu üretiminin kendilerine ait ve soğuk dövme tekniği olduğunu ve 25000 atımla test edildiğini söylediler.
Mini model silahın da çelik olduğunu söylemeleri sanırım kafamı karıştırdı.
Bu konuda Sn.Akdal yetkilileri bir açıklama yapar mı?
İnşallah bu ufak pürüzleri de aşarlar ve güzel, sorunsuz bir model olur.

Alıntı

[Resim: 96515368wp7.jpg]

[Resim: 67811203er6.jpg]

[Resim: 76240658eg6.jpg]

[Resim: 69284025gr6.jpg]

[Resim: 45172060vk4.jpg]

[Resim: 97893599fn5.jpg]

[Resim: 24996093ou0.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi