Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SK (Siyah Krom) ve SLB (Siyah Lak Boya) Arasındaki Fark Nedir?

İyi günler 

Zigana t modeli silahtan almayı düşünüyorum. Fakat siyah krom ile siyah lak boya modelleri arasında 600 TL gibi bir fiyat farkı var. Bu iki model arasındaki fark tam olarak nedir?  

Alıntı

LAK, basınçlı hava ile püskürtülerek uygulanan ve müteakiben fırınlanan sentetik bir boyadır.

Krom, sulu solüsyonlarda elektrokatalitik olarak yapılan bir boyadır.

LAK uygulama hatasını affetmez, plaka plaka atar.

Kromda ise akım görmeyen yüzeyler kaplanmaz.

Tercih sizin.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
wubıh, shelby, lenduha
Çok Teşekkür Ederim Sayın lupus. Peki bu kadar fiyat farkının sebebi nedir?

Alıntı

Bu konuda bilgim yok maalesef.

Alıntı

Anlıyorum. Yinede çok teşekkürler. Sadece boya çeşidinden dolayı bu derece fiyat farkı tuhaf doğrusu.

Alıntı

Sayın lupus
Bu iki boyama tekniği arasında dayanıklılık açısından ve görünümlerinde matlık yada parlaklık gibi farklar var mı?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ckenarli, huahua
Değerli üyeler,

Krom ve lak boya arasında işlevsel açıdan bir fark olup olmadığını ben de çok merak ediyorum. Farklı boyanmış modeller arasında benim gibi dar bütçeli alıcılar için önemli olan bir fiyat farkı var. Bu konuda bizleri yönlendirebilecek bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, ckenarli
       Sayın forum sakinleri, tüm yerli silah firmalarımız ucuz, kampanyalı ve çok silah satacağız mantığıyla, insanlarımızı afedersiniz "salak" yerine koyuyorlar. Nette gezerken bir videoya denk geldim. Adamcağız, ya bütçesi yetersiz olduğundan, ya silahlar hakkında pek bilgisi olmadığından veyahut yanlış yönlerdirmeler neticesinde, Ankara MKE kurumundan Canik55 markasının Shark FC modelini alıyor. Alındıktan üç gün sonra boya pul pul dökülüyor. Artık adamcağız ne yaptı bilemiyorum. Belki gönderdi, boyattı veya sattı.

Sorun şu ki, firmaların bizi afedersiniz sağılacak bir ... gibi görmeleri. Yerli silah endüstrisi ne bir AR-GE yatırımı yapar, ne bir prototip özgün bir model geliştirebilir. Ancak bildikleri tek bir şey var. Kopyalayıp yapıştırmak. Uzun bir zamandır bu atlas gibi forumdayım. Bilmediklerimi ve yanlış bildiğim doğruları bu forum sayesinde öğrendim. Herkese minnettarım. Forumda yeri geldi, ithal silah alanlar zengin, oportünist ve hatta üzülerek söylüyorum vatan hainliğiyle bile itham edildiler. Şahsıma ait bir ithal tabanca var. Her gün taşıdığım, canımı emanet ettiğim. O kadar doluyum ve hatta kızgın. Aslında yazılacak, eleştirilecek daha çok şey var belki ama ne burası yeri ne de zamanı. Şayet birilerini üzdüysem, kırdıysam özür dilerim. Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Sn. Lupus cevabı vermiş zaten, LAK uygulama hatası affetmez demiş..

Uygulama hatası affetmez VS yerli silah...
Uygulama hatası affetmez VS yerli silah...

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi