Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UTILITYFLAME YAKIT JELİ
#1
Merhaba,

Özellikle doğa gezisi tutkunları, dış mekan hayatını sevenler, avcılar, dağcılar, kampçılar ve de olası afetlere karşı hazırlıklı olmak isteyenler için yeni bir ürünümüz var: Yakıt jeli.

[Resim: srAgpo.jpg]


Ürünün benzerlerini mutlaka biliyorsunuzdur, belki de kullanmışlığınız vardır. Bu yakıt jeli diğerlerinden çok daha emniyetli ve naklinin sorunsuz olmasıyla bir adım öne çıkıyor. Sitedeki ürün tanıtım yazısını aşağıda sunuyorum:

UtilityFlame doğada, kamp yaparken, dağcılık, açıkhava sporlarında veya zorlu hayatta kalma şartları oluştuğunda ihtiyacınız olan emniyetli jel yakıttır. Gıda ve içecekleri ısıtmak, hijyen amaçlı sıcak su ihtiyacınızı çözmek veya kamp ateşi başlatmak için emniyetli ve etkin ısı kaynağıdır.


[Resim: DRekRP.jpg]


ABD ordusu başta olmak üzere birçok diğer askeri kurum tarafından sahra kullanımı için onaylanmıştır. Hexamine (Esbit), Trioxene, alkol/etanol bazlı jel yakıt ve alevsiz gıda ısıtıcılarının yerini almıştır. Yanma sonucu duman, koku veya zehirli hiç bir yan ürün üretmez. Jel yakıt olarak tamamen tehlikesizdir, kısıtlamasız olarak taşınabilir, nakledilebilir (yangın sınıfı 1). Çevre dostu "yeşil? üründür. Yer türlü yüzeyde yanabilir. Sınırsız raf ömrü vardır. Çok farklı bir kimyası olan bu jel yakıt yandıktan sonra geriye sadece silis kalır ve yan ürün olarak su buharı ve karbondioksit salar. Yaktığınızda parlamaz, kokusuz ve dumansız mavi alevle yanar. Yanarken 737 derece C ısı üretir ve -30 dereceye kadar ortam sıcaklıklarında yanar. Gerektiğinde yanmakta olan UtilityFlame üzerine yeni jel yakıt takviye edebilirsiniz. 37 ml?lik bir jel yakıt poşeti yaklaşık 20 dakika yanar. Bu süre, yemek ısıtmak veya sıcak bir içecek hazırlamak için yeterlidir. İsteğe bağlı olarak, çok kullanımlık pratik ocak temin edilmektedir. Bu ocak, kat yerlerinden düzenlenerek şekil almaktadır. Ocak tek olarak satın alınabildiği gibi, 3 adetlik UtilityFlame kutusu içinde de satın alınabilmektedir.

Kullanım alanları:
Su kaynatma
Gıda, özellikle hazır yemek rasyonlarını (MRE) ısıtmada
Sıcak içecek hazırlamada
Kişisel temizlik amaçlı su ısıtmada
Donmuş gıdaları çözmede
Acil hallerde sterilizasyon ihtiyacında
Islak giysileri kurutmada
Kamp ateşi veya mangal yakmada (ıslak odunları bile yakar)[Resim: qvDJ3p.jpg]


İlk parti, tek kullanımlık (37ml) poşetler olarak ithal edildi. Tek poşet olarak, 4'lü paketlerde ve 3 poşet jel + 1 soba paketli olarak satışta.

http://www.tac87.com/UTILITYFLAME,LA_163...bels=163-3

Sorularınız olursa:
tac87@ctm.com.tr
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi