Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Part 2 Medyadan....
Aklı selim, barkı düzeni belli, aile sahibi olan bir insanın (daha iki ay önce terfi edip 1. sınıf Emniyet müdürü olmasından bahsetmiyorum bile) iş ciddiye binmemiş, kendini gerçek bir tehdit altında hissetmemiş olsa böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Kaldı ki bence de olayın lojman kapısına kadar taşınmış olması bile muhtemel bir nefsi müdafa sebebidir.

http://www.mynet.com/tv/emniyet-mudur-ya...d-3391134/

Benim videoda gördüğüm, motorsikletten inen şahıs direk (kurusıkı silah olduğu yazılmış) silahı kuruyor, her nekadar doğrultmasada , kurusıkı olduğu anlaşılmayan ateşlenmeye hazır silahlı biri tartışmaya başlıyor.Bu durumda tepki ne olur.

Olayın evveliyatını bilmiyoruz fakat görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla Emniyet Müdürü gayet haklı bir şekilde silahına davranmış.

Motorcu intihar etmiş.

mobil

(18-08-2015, 05:46 PM)Rangeman demiş ki: görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla Emniyet Müdürü gayet haklı bir şekilde silahına davranmış.

Bu görüntüler müdürün başını yakar. Ortada nefsi müdafaa durumu yok. Araya giren kişi maktulü engelliyor, silah doğrudan müdüre yöneltilmemiş. Ayrıca rütbesi emniyet müdürü olan birisinin silah kullanmakta bu kadar acemi olmasına ne demeli.

Bu görüntüler Müdürün başını yakmaz. Aksine Müdürü temize çıkarır diye düşünüyorum. Maktul silahını çıkarıyor. Ateşe hazır hale getiriyor.
Müdür ateş etmeden önce silahını Müdüre doğrultuyor.
Müdür savunmasında Maktulün silahını görünce bende silahımı çıkardım. Maktule silahını yere bırak dedim. Silahını bana doğrultunca ateş ettim diyecektir.
Maktul davasında haklı bile olsa zorla ecelini aramış. Her ikisine de yazık olmuş.
Allah günahlarını bağışlasın.

Sn. asc,
Bu konudaki görüşünüze katılmıyor fakat saygı duyuyorum.

Olayın öncesi ve nefsi müdafaa şartlarının oluşup oluşmadığı eminim mahkemede irdelenecektir. Sonucu ben de merak ediyorum.
Fakat, görüntülerdeki gibi gelip silahı çeken vatandaşı Müdür'ün elinde çiçekle karşılamasını beklemek yanlış olur.

Her iki insanın ailesi için de üzücü bir durum, kimsenin başına gelmemesini dilerim.

Olay elbette hukuk çerçecesinde evveliyatı ile değerlendirilecektir. Detayları bilmeden hüküm vermek mümkün değil.

Ancak trafikte tartıştığım kişi beni evime kadar takip edecek, silahını çekip namluya mermi sürecek, bağıra çağıra üzerime yürüyecek...

Ölümle yaşam arasında yarım saniyeden az bir süre söz konusu. Kaçmak için bir fırsat yoksa tereddütün ölümden başka bir anlamı var mı?

Müdür ile ölen kişinin arasında başka bir husumet olabilir. Ölen adam alkollü yada uyuşturucu kullanmış olsa o denli düzgün bir biçimde motosikleti parkedip anında silaha davranamaz, işin en ilginç kısmı ise üst rütbeli bir polise silah çekilmesi, yıllardır doğup büyüdüğüm yerlerde nice serseriler vardı çoğu ya öldü ya içeride, kimse polise böyle bulaşmazdı. Bırakın mahalle kabadayısını, mafya yada teröristler bile rütbeli bir memura sudan bir sebepten dolayı bu denli alalen bulaşmak istemezler. Heleki resmi üniformalı bir Emniyet Müdürüne; bu denli kararlılıkla aklı salim olarak gelip silah çekmek için gereken cüreti gösterecek insan profilini görünce, işin içinde başka birşey var gibi geliyor bana. Bu iş sokakta küfürleşmek, yumruklaşmak,trafikte atışmakla olacak bir iş değil sadece, çok daha derin bir mevzu,biraz daha kurcalansa işin altından para,aşk..vs birşeyler çıkacaktır gibime geliyor.

Sn.Kara45, olay sırasında müdür sivil kıyafetli.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi