Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Part 2 Medyadan....
Sn Carbine,

Biraz daha düşünmenizi tavsiye ediyorum. Yazıyı kalplerinde ihanet tohumu olmayan ortalama insanların anlayabileceği şekilde kaleme aldığıma inanıyorum.

Yok, bizim orduya ihanet etmişliğimiz yok diyen bir topluluk var ise, topluluğa ait zamanında yapılmış basın yayın haberlerini de bulur koyarız dilerseniz. Kimse aptal değil, kimse kimsenin zekası ile alay etmesin. Burada sizin zekanızla alay eden biri var mı ki siz yazıyı yazan ve okuyanları zekası ile alay edebilme gafletine düşebiliyorsunuz.

Ha yok bahsi konu topluluk da kandırıldık Smile diyorsa bilelim. O kandıranı bir yakalarsak zaten..

Sizi de tebrik ediyorum, bu önemli yazının sayfa aralarında kalması sağlayacağınız için. Halbuki laf salatasına heba edilmeyecek kadar önemli bir yazı idi. Ben konuyu uzatmayacağım, siz solo takılın dilerseniz.

Değerli forumdaşlar akıllı olun derken, bu tür tahriklere kapılmayın diyorum. İmamın dediğini yap, yaptığını yapma derler ya, o hesap..

Çok önemli nasihatlere gerek yok. Millet olarak genel bir ahlak problemimiz var kimsenin kimseye birşeyler öğretme haddi yok.
Genel geçer ahlak kurallarını dillendirmekte fayda var ama; din, dil, ırk, mezhep, ideolojik grup, cemaat, tarikat fark etmez, nefret söylemi kullanmamalıyız, belli grupları hedef göstermemeliyiz.

Bu arada değerli forumdaşlar, olay bomba muhteviyatı değil, şehit düşen askerlerimiz.

Bir sürü kanı bozuk yüzünden canından olan kardeşlerimiz.. Biz de olabilirdik, kardeşimiz de olabilirdi, komşumuzun evladı da..

Bomba veya araç tartışmak hainliğe kurban gidenleri geri plana atıyor. Ben size söyleyeyim, 16 şehit diye açıklama yapan g...t lar yalan söylüyor. (Herkesin kendine yalan söyleyene sövme hakkı saklıdır). Daha önce bahsettiğim civarda.

Olayda iki kobra ve bir tank var. Akrep veya başka bir zırhlı araç yok. Artı bomba analizini hiç anlamıyorum dert bumu yani. Adamlar c4 kullanıyor.

Gübreden bahsedip Şehitleri arka plana atmayın lütfen, mahal vermeyin.

Saygılarımla

Sn carbine uzatmayalım lütfen, ben de iyi niyetli insanların hatırına sizin şahsınızda onlara söylüyorum. Sizin nasihate ihtiyacınız olmayabilir, baska bir ülkede gidecek yeriniz hazırdır bile belki de. Ben burada kalacağım. Benim yazım da burada kalacaklara hitaben yazılmıştır. Herkes kendi karar verir önemli olup olmadığına.

Hedef gösterme yok, bilakis anlayışlı olun diyorum. Dikkatlice tekrar okuyunuz.

Saygılarımla

(09-09-2015, 11:48 AM)madenci08 demiş ki: Dün haberin birinde okuyabildiğim kadarıyla BMC açıklama yapmış Dağlıca'da ki araç kirpi değildi diye.Bugün ise bir internet haber sitesinde aracın birinin cobra birinin akrep olduğunu okudum.

Akrebin görüntüsü her şeyi anlatıyor zaten içinde torpil patlatılmış kutu kola tenekesi gibi.

http://haber10.com/haber/642715/#.Ve_mlhHtmko

Not haber sitesinin benim için bir anlamı yok zaten bu sitelerde ki haberler hep birbirlerinden aparma.

http://haber10.com/haber/642786/#.Ve_nOxHtmko

Sn. Madenci 08 o haberdeki araç akrep değil kobra. Askerin elinde aktif kullandığı akrep yok, Allah'a şükür. (İyi bir araç olmadığı için böyle söyledim.)

Diğer resim ise Şortland. Muhtemelen o patlayıcı araca havada takla artırmış.

[Resim: PoWP15.jpg]

Yorumsuz...

Birlikte yaşamayı öğreneceğiz. Anlayışlı olmak da biraz yukarıdan bakışlı bir tutum ama beyaz toros laflarından iyidir.
Hukuk üstün olacak. Suç işleyen herkes yargılanacak. Bunlar ortak değerlerimiz zaten.
Bu forumda bilinçli silah severler var, bu seçkin insanlar bu zor zamanlarda da makul şekilde davranacaktır diye umuyorum.
Saygılarımla.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/09/0...-gecirildi

Alın size gübre. Her ne hikmetse ithale benziyor ama.

Sn Carbine,

Birlikte yaşamak:

Bir güruhun komple devlet kadrolarına torpille gelmesi, sınavsız atamalar, sınav sorularının çalınması, ihaleleri alması ise;

İşine geldiğinde yandaş, işine gelmediğinde hain yaftasını yapıştırmak ise;

Merkez bankasının 1 ton altınını uçaktan düştü diyerek sümenaltı etmek ise;

Devletin namuslu askerine mermi sıkan elleri tutup gülümseyerek fotoğraf çektirmek ise;

A deyip B yapmak ise;

Vatana vatandaşa her türlü ihaneti yapıp, itiraz eden vatandaşı zorbalıkla susturmak ise;

İnsanların özel hayatlarını kamera altına alıp şantaj yapmak ise;

Diger güruhun artık bu hain tabiatlı insanlar ile birlikte yaşamak istememesi takdir edersiniz ki normaldir.

Şu son 10 sene içerisinde ülke ekonomik olarak iflas etti, asyadaki tüm komşu milletlere ihanet ettik hepsi bize düşman, iç savaş ve işgal tehlikesi kapıda.

Ülke ve millet olarak onurumuz ayaklar altında, herkes Türkün sabrını zorlamayın diye dalga geçiyor dışarıda. Türk kadar cesur deyimi silindi, Türk sabrı diye bir deyim türedi alay maksatlı, süs köpeği gibi görüyorlar.

Eğer devlet kadroları iğdiş edilmiş yöneticiler ile doldurulmasa idi bunların hiç biri olmayacaktı. Orduya kumpas kurulmasa idi bunlar olmayacaktı. Tüm bunlar Irakta askerimizin başına çuval geçirilmesi ile başladı.

Türk tarihinin en gevşek idaresi ile karşı karşıyayız. Muhalefet te aynı anlayışın ürünü olduğu için ülke bir adım ileri gidemiyor, bataklıkta battıkça batıyor.

Evet tüm bunların bedeli, 10 yıldır iyice oyuncak olmuş, hukuk uygulayıcıları ile değil, milletin vicdanında ödetilmeli, hesabı sorulmalı. Gerçek hukuk kuralları ile. Ve biliyorsunuz, vatana ihanetin cezası ya idam edilmektir, ya sınırdışı edilmektir! Aksi söz konusu bile değildir.

Herkes dilde değil de kalben adil insanlar ile yönetilir ise, kalbimizde hainlik yok ise birlikte yaşayabiliriz evet. Aksi şu dakikadan ve şunca ihanetten sonra mümkün değildir!

Şahsen ben bana yapılan fişlemeleri kanal kanal gezerek bu hainlere yapıyorum. Yüzlerini zihnime kazıyorum. Elbet biri denk gelir. O zaman tutuklayıp hukuğun tekrar canlanacağı güne kadar bekletiriz dilerseniz.

Şahsen benimle birlikte yaşamayı dilemenizi anlıyorum, tek kötü alışkanlığım kurtulmak için uğraştığım sigara. Bir arabam var o kadar da borcum. Yalan söylemem, güçlüye biat etmek yerine haklının yanında olmayı tercih ederim. Varsa bende, çoğu zaman yoksa da muhtaçlarla paylaşırım. Şurada tanıyan kimse kötülüğümle mazhar olmamıştır. Adil ve adil kalacak kadar cesurum, kimseye yalakalık yapmadığım bayrağını sallamadığım için mevkim makamım da yok, dolayısı ile kimseye gebe değilim.

Ama müsade edin de ben de benim gibi insanlar ile yaşayım, sizde böyle biriyseniz seve seve yaşarım sizinle.

Ama benim onurlu ve namuslu bir şekilde benim gibi insanlarla yaşamama müsade etmeyen olursa da benim sabrım taşmak üzere, her kimin köpeği olursa olsun bedelini öder.

Saygılarımla

Uzun zamandır hiçbir yazmadım okumayı tercih ettim , zaten içimden geçenleri kelimelerlede ifade edemiyorum .
Benim Suriyeli ler gibi terk edebileceğim bir ülkem yok , üç erkek evladım var , bu işlerin sonu nerelere gidecek bilmiyorum ama hadi dendiğinde ,bizde varız, bu vatani, bu topları hiç kimseye bırakmaya niyetimiz yok .

(09-09-2015, 04:20 PM)Lvnt demiş ki: Benim Suriyeliler gibi terk edebileceğim bir ülkem yok...

Thumbs Up

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi