Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Part 2 Medyadan....
Diger konu basligi kilitli oldugundan buradan devam ettim.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29837246.asp

Büyükçekmece, Çatalca, Beylikdüzü ve Silivri'den sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz (51) cinayet suçundan tutuklandı. Yılmaz'ın, trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünün silahını çekmesi üzerine ateş ettiği iddia edildi.

Olay, dün gece saat 01.00 sıralarında Halkalı Polis Lojmanları önünde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, eşiyle birlikte otomobiliyle evine doğru gitmekte olan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz'ın aracının önüne bir motosiklet direksiyon kırdı. Bunun üzerine Yılmaz ve 32 yaşındaki motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüsoğlu arasında yolda kısa süreli bir tartışma çıktı. Yılmaz, tartışmanın uzaması üzerine, eşiyle birlikte yoluna devam ederek evlerinin bulunduğu Halkalı'daki Polis Lojmanları'na gitti.

EVİNE KADAR TAKİP ETTİ
İddiaya göre, Celal Yılmaz ve eşini tartışma sonrası lojmanlara kadar takip eden motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüsoğlu, aracından inen Yılmaz'a tekrar bağırmaya başladı. Bunun üzerine Yılmaz, eşini eve yollayarak Sülüsoğlu ile tartışmaya devam etti. Sülüsoğlu, silahını çekip doğrulttuğu sırada da, Yılmaz Ateş ederek Sülüsoğlu'nu vurdu.

POLİSİ ARADI, TESLİM OLDU
Yaşanan olay üzerine, Celal Yılmaz, polis ve 112 acil sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Sülüsoğlu'nun hayatını kaybettiğini belirledi. Motosiklet sürücüsünün silahının da kuru sıkı olduğu tespit edildi.
Olay sonrası teslim olan Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülerek ifadesi alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Celal Yılmaz'ı akşam saatlerinde Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk etti. Nöbetçi Mahkeme tarafından tutkuklanan Emniyet Müdür Yardımcısı Yılmaz cezaevine gönderildi.
Eski Özel Harekatçı olduğu öğrenilen 51 yaşındaki Celal Yılmaz'ın 2 ay önce terfi ederek 1. sınıf Emniyet Müdürü olarak atandığı belirtildi.

Maktül nihayet aradığı cami duvarını bulmuş...

Bana cool story gibi geldi ama, umarım kamera kaydı vardır.

Bakalım süreç nasıl işleyecek.
Allah yardımcısı olsun.

Alıntı: aracının önüne bir motosiklet direksiyon kırdı.

Sn.Heinzbrausewetter,

Sizi hiç birisi evinizin önüne kadar takip etti mi?

Diyelim ki hikayenin tamamı senaryo, adamın evinin önünde ne işi var maktulün? Hele şu gündemde... Hırlı mıdır, hırsız mıdır, çakal mıdır, terör örgütü mensubu mudur nedir belli olmayan birisi sizi motosikletle lojmanınızın önüne kadar takip etse siz ne yapardınız? Şahsen ben adamın canlı bommba olma ihtimaline karşı o kadar da sabretmezdim...

Diğer yandan, gün boyunca trafikte saygılı ve sabırlı insanların iyi niyetini suistimal eden, kendince acar şöför tatlı su kurnazlarına sabretmekten de bıktık usandık artık... Gün boyunca gözlerim önümden ziyade dikiz aynasında ve sağ aynada... Gözlerim bir yandan da plakalı araç olmalarına rağmen sağa sola dolan motosikletlerde.

Ne olursa olsun, bir adamı evinin önüne kadar takip etme cüretini gösterebilen birisinin hakkı kötektir...

Değerli Lupus.

Alıntı: adamın evinin önünde ne işi var maktulün?

-Asıl mesele o zaten ,eğer söz konusu güzargahtaki mobese kameraları bozuk * değilse hepberaber göreceğiz muhtemelen.
Neden trafikte tartıştığın bir adamı evine kadar takip edersin?
Yerine oturmayan bazı şeyler var,bunu görmek gerekli.

PS: Sonrasında , yanındaki kurusıkı tabancası bulunan* maktülün ,alkollü*olduğuda tespit edilmiş...Keneddy suikastı ile bir bağlantı her an çıkabilir.

İki farklı anlatım var. Birisinde yukarıdaki haberdeki gibi. Eve kadar takip, sonra tartışma, malum son. Diğerinde, müdürün tartışma sırasında tokat attığı, motorsikletlinin gidip"silah" alıp geldiği belirtiliyor. İkinci anlatımda, adamın tartışma sırasında gidip kurusu silah alıp gelmesi dikkat çekiyor, birisini vuracaksanız niye kuru sıkı silah alıp gelirsiniz belli değil. Bu anlatımların hepsi de doğru olmayabilir. İşin aslı, iyi bir savcı, iyi bir avukat, meseleyi takip edecek aile yakınları olmadan anlaşılmaz gibi duruyor.

Bu trafikte vurulma, dayak yeme olaylarına gelecek olursak. Bu haberler ilginç bir etki yaratarak, trafik çakallarına yarıyor. İşin sonunda ölüm var, dayak var diyerek sıradan insanlar bu haberlerin etkisinde kalıyor, çakallar da bu korkuyu kullanarak, çakallıklarına çakallık katıyor. Sabıkalıların takıldığı kahvehane, trafikten daha güvenlik neredeyse.

Alıntı: çakallıklarına çakallık katıyor.

Son 2-3 aydır aksiyon kamerama takılan tüm bu arkadaşları ,kullandıkları araçtan bağımsız olarak ,

http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Adrese bildiriyorum , işe yarıyormu bilmiyorum ama üşenmeden uğraşıyorum bu işle

Bu kişi emniyet mensubu ve son zamanlarda emniyet mensubları biliyorsunuz diken üstünde. Bu durumda emniyet amirinin, motosiklet sürücüsü motosikleti önüne kırar kırmaz silaha davranması gerekir aslında. Ölen kişi ye tabiki yazık olmuş ama kendisi hatalı. Amir onun elindeki tabancanın kurusıkımı gerçekmi olduğunu bilemez. Kendini ve ailesini korumak zorunda.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi