Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK STİNGRAY İNCELEME
Sn forum üyesi abilerim;
Forumu uzun süredir takip ediyorum ve yeni üye oldum.
Öncelikle yazım ve imla hatalarım olursa,şimdiden özür dilerim.
Öbür hafta içinde emmiyette işlemlerim bitiyor.Canik55 Stıngray-c ve stoeger cougar 8000f arasında kararsız kaldım.
Bulundurma ruhsatlı alıcam. Siz değerli abilerimin tecrübelerine dayanarak yardım istiyorum. Saygılar teşekkür ederim.

Alıntı

Sayin taşıyıcı07,

Canik stingray compakt ve cougar 8000f modellerinin ikiside hem bu forumda hem de bu platformlarla yuksek miktarlarda atis yapan amerikan kullanicilarinin begenisini kazanmis gorunuyor. En azinda internet uzerinden okudugumuz yorumlarla ilgili youtube videolari bu yonde(malumunuz senelik 200 mermi ile amerikan aticilarinin atim adetlerine ulasmak yillar almakta Sad ). Bu platformlarla ilgili bu forumda tatmin edici miktarda teknik bilgi de mevcuttur. Eger nihai listenizde bu iki platform varsa bence imkaniniz varsa ankara ve istanbuldaki temsilciliklere giderek yada cevrenizde bu platformlara sahip kisiler vasitasiyla incelemeniz elinizde durusunu gormeniz. Sayin Osman Ortaç beyden affina siginarak bir alinti yapacagim. Ikisinin elinizde durusuna bakin ve fazla dusunmeden basin nikahi. Blush
Surci lisan ettimse affola.. 

Alıntı

Sn. Cem321
Bu konuyla alakalı son mesajınızın üzerinden 3 ay geçmiş. Silahınızla ilgili herhangi olumsuz bir durumla ya da duyumla karşılaştınız mı? Bu silahı beğenen birisine tavsiye edermisiniz? Bundan önceki paylaşımlarınız benim için faydalı oldu.Şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

Alıntı

(08-02-2017, 12:57 AM)rasholnikov demiş ki:
Sn. Cem321
Bu konuyla alakalı son mesajınızın üzerinden 3 ay geçmiş. Silahınızla ilgili herhangi olumsuz bir durumla ya da duyumla karşılaştınız mı? Bu silahı beğenen birisine tavsiye edermisiniz? Bundan önceki paylaşımlarınız benim için faydalı oldu.Şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

Sayın rasholnikov,

Silahhımla ilgili olumsuz durum aldığım zaman da var olan gevşek sağ emniyet mandalı idi. Fabrikada iç mekanizma
komple değişti ve durum düzeldi. Eğer benim gibi bilgisiz bir silah severseniz, herhangi bir silahı alırken silahlardan anlayan, nerelerinin kontrol edilmesi gerektiğini bilen bir arkadaşınızın yanınızda olması iyi olur.

Gerek bilgi, tecrübe ve gerekse de bir silah için düşük sayılabilecek 600 civarı atım adedi nedeniyle kendimi bu silahı veya herhangi bir silahı tavsiye edebilecek yetide görmüyorum. Söyleyebileceğim hiç tutukluluk yapmamış olması ve müşteri hizmetlerinin iyi olduğudur. Umarım gönlünüze göre bir silah alırsınız.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
rasholnikov
Bu tutukluluğun nedeni ne olabilir? Toplam 150 atışın takriben 50. sinde oldu ve sadece bir kere oldu.

Saygılarımla.

[Resim: c3.jpg]
[Resim: c2.jpg]
[Resim: c1.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kimble
Henüz ezilmemiş sert irca yayı...
Buna eşlik eden kavrama zaafiyeti...
Buna eşlik eden yetersiz fişek basıncı...

Ateşli silahlarda yaşanan bir mekanik tutukluk silah kaynaklı ise sürekli tekrarlar Sn.cem321... Eğer tekrarlanmadıysa, yukarıdaki nedenlere bağlı olarak, büyük ihtimalle başarılı puan atışı yapmaya çalışırken, kabzaya değil tetiğe ve nişangahlara konsantre olmuşken meydana gelmiştir. Tekrarlamıyorsa, üzerinde durmaya gerek yok.

Saygılar.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
scarface4086, Gravis_Pro, Murata, cem321, heisenberg, PersonalDefence, ismicey, defender45acp, Gazanfer, alone61, fbalun, wubıh, Dr.Oz, Kimble, Dr.Vatan, karaca, sbs, şahin44
Kaleminize sağlık sayın lupus. İlginize teşekkür ederim.

Alıntı

Merhabalar. Forumu uzun bir zamandır takip ettikten sonra sonunda üye olmaya karar verip ilk mesajımı yazmış bulunuyorum. Lafı fazla uzatmadan direkt soruya geçmek istiyorum.
Sayın cem321 ; uzun araştırmalar sonucu yerli bir silahta karar kıldım, maddiyat dolayısıyla. 2 silah arasında kalmış durumdayım. sürekli yanımda taşıyacağım bir silah olacak. Stoeger Cougar 8000 F ile Canik Stingray C. her iki silahi da kullanmış biri olarak deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi