Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kılınç 2000 Mega 5 yıl 4000 atım değerlendirme
İyi günler Sn. forum üyeleri ve takipçileri.

Beş yıl önce sahip olduğun Kılınç 2000 Mega modeli ile toplamda 4000 atımı devirdim.

Tabanca şimdiye kadar atışlarda 2 yahut 3 defa besleme sorunu çıkartmıştır. Bu tutuklukların da tabancanın temiz olmayışından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bunların haricinde beni hiç üzmemiştir.

Tabancanın atışı gayet konforlu, aşırı tepmesi ve sesi yok, tetiği gayet yumuşak.

Tabancada sürgü ve namlu yataklarındaki sürtünmeye bağlı boya atmaları, şarjör boyasının aşınması dışında herhangi bir arıza, namlu ve kilit yataklarında yığılma, parça kırımı olmamıştır.

Tabancadan almış olduğum olumlu duygular sebebiyle kısa zaman içerisinde Sarsılmaz' ın paslanmaz çelik K12 modelini almayı planlamaktayım.

Fotoğraflarıyla beraber görüş ve düşüncelerinize sunarım.

Saygılar.

Alıntı

[Resim: 2015-08-14%2017.48.50_zpsa6e7m5uu.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.45.11_zpsuf3hayj9.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.44.12_zpsioklwjyc.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.40.03_zpsmogxzbhp.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.40.03_zpsmogxzbhp.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.36.36_zpsff7jly0f.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.36.00_zpszgq0yta6.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.35.18_zpsylpvpiww.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.33.53_zpsbnor9mcr.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.33.23_zpsav5cyved.jpg]
[Resim: 2015-08-14%2017.48.50_zpsa6e7m5uu.jpg]

Alıntı

Hayırlı olsun, nice 4000 lere. Maşallah diyorum.
Yanlış anlamamanızı umarak söylüyorum, kesinlikle sizi zor durumda bırakmak gibi bir gayem yok, sadece karşılaştırma yapıyorum kendi silahlarımla.

Sürgü iç boyasına bakınca namlu kilit yataklarında bile boya aşınması yok, tetik grubunda da öyle, hatta horoz boyasında da.. Sürgü mandalı boyası ise toplam 200 300 civarı atım yaptığım cz ninkinden den birazcık fazla. 400 atım ancak yapmış gibi duruyor, hangi yağı kullanıyorsunuz paylaşır mısınız rica etsem. Aşınma oranı sarsılmazdan alışık olmadığımız şekilde az.

Ben cz de 4000 kez sürgüyü elimle manipüle etsem ve tetik düşürsem horoz ve namlu kilit yataklarında daha çok boya aşınması olurdu.

Saygılarımla

Alıntı

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim sn turkmeoglu estağfurullah, kamu görevlisi olmam dolayısıyla çeşitli kurslarda, kadro atışlarında ve bireysel atış merakından dolayı 5 yılda bu atımı gördüm, kuru tetik düşürmeler de cabası. Dediğiniz gibi özellikle namlu kilit yataklarında küçük boya aşınmaları hariç hiçbir sıkıntı yok, aslında çok ta şaşırmaya gerek yok fabrika verilerine göre 25000-30000 atım ömrü olan bu tabancaların 4000 atımda ancak bu kadar aşınması normal horozda hemen hemen iğneye vuran kısmında boya kalmadı ayrıca sürgü raylarındaki boyalarda baya aşındı onuda normal karşılıyorum.

Kullandığım yağ sarsılmazın tabancayla verdiği yağ ekstra şu veya bu diyebileceğim bi marka yok aramıyorum da zaten bana göre yağın markasından ziyade sürülme oranı ve periyotu önemli silaha hiç pas sökücü koruyucu vb. kimyasallar kullanmadım sadece verilen yağı sürdüm.

Forumda sarsılmaz marka bir silahın namlu kilit yataklarındaki yığılma konusunu dikkatimi çekti ve hemen kendi silahımı inceledim, yığılma olan silahta fabrikasyon malzemeye dayalı bir hata vardır diye tahmin ediyorum.

Sarsılmaz firması yerli firmalar arasında çelik tabanca üretimi açısından bence en profesyoneli lakin bu olguyu polimer de gösteremiyor ayrıca tabancaları geliştirme konusunda çok zayıf müşteri isteklerine fikirlerine tamamen kapalı paslanmaz çelik modeller tek tip cz nin bile 3 ayrı paslanmazı satışta, Tisaş firmasının paslanmazları mesela çok güzel sarsılmaz da bunlar yok sürekli tek tip kullandıkları kabza kapakları bile 15 yıldır aynı, custom parçalar üretmek çok mu zor, paslanmazı birkaç seçenekle sunmak çok mu zor, Türkiye de poligon atıcılarına yönelik Limited gibi bir model geliştirmek çok mu zor ama amaç avrupalılar gibi atışta hakkını veren sanat eserleri üretmek değil, ucuza üretip daha çok para kazanma zihniyeti.

Avrupalı silah üreticilerinden malzeme ve makine olarak bir eksiğimiz yok ama zihniyet, vizyon ve misyon olarak gerideyiz konu biraz dağıldı ama bu duygu ve temennilerle saygılarımı sunarım üstad..

Alıntı

Estağfirullah efendim rica ederim bana üstad demeyin, bana yakışacak bir sıfat değil bilakis eğreti durur üzerimde.

Ben genelde temizleyici ürünler ve gres kullanıyorum. Gres atımlardan sonra silahtan kolay sıyrıldığından silah hemen temizleniveriyor. Ancak pislik tuttuğu ve sertleştiği için çabuk temizlemek gerekiyor.
Aşındırıcı temizlik ürünlerini ise gresin kalanını sıyırmada kullanıyorum. Demek ki bu kadar ihtimam göstereceğime sıradan bir yağı düzenli kullanmak yeterli imiş. Teşekkür ederim, güle güle eskitin. Hep yüzünüzü güldürsün.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.Kanunadamı5506,
Öncelikle hayırlı olsun.Silahınızın emniyet için satın alınan ilk versiyonuna sahibim ben de.Çok şükür ağır eğitim programlarındaki yoğun kullanıma rağmen ben de tahminimce iki kere besleme problemi hariç sorun yaşamadım.Ama bence şu açıdan şanslısınız ki silahınız sanırım ilk sürümlerden değil sizin sürümlerinizde çift ya da üç şarjörle girilen atış parkurlarında hiç teklemeden parkuru bitiren pek silah yoktu.Emniyet ve sürgü tutucu mandalı fırlayan kişiler de cabası...Diyeceğim o ki bu seri sonradan kozmetik olarak güzelleşse de işçilik ve genel kalite olarak bozuldu ve firma kendi imajına yazık etti birçok örnekle karşılaştıktan sonraki şahsi kanaatim.
Bu düşüncelerle nice atımlar yapmanızı temenni ederim.
Saygılar...

Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur... Yunus Emre (K.S)

Alıntı

4000 Atım için gerçekten çok iyi durumda. Anladığım kadarıyla firmanın tüm ürünleri aynı standartta değil. Geçenlerde incelediğim 200 civarı mermi atılmış bir P8 Sport'un işçiliği gerçekten çok kötüydü ve beni bu firmadan soğuttu. Umuyorum tüm modellerinde bir standart yakalayıp bu ayarda tabancalar üretebilir.

Alıntı

Fotoğrafları detaylı olarak inceledim. Bu tabancanın namlu kilit yatağı, gövdede namlunun altının bastığı kısımlar, namlunun üzerinde çalıştığı kilit kaması, kızaklar, çarpacak, horozun üzerindeki izleri topluca inceleyip değerlendirdim. Buraların hepsi birden 4000 atımda bu oranda temiz kalamaz. Hem de geçtim Sarsılmaz gibi bir tabancayı, hiç bir standart tabancada. Bu tabanca 500 atımı dahi tamamlamamış. Bu yaptığınız paylaşımı hoş bulmadım.

Alıntı

sn pinus silahim 2009 uretimi olup kadro atislari ve yillik istihkak atislari sadece1300 atimdir kurslar ve ekstra calismalarda yapilan atis adedi ise4000 dir sizi inandirmak gibi bir niyetim yok ama 500atimi bile bulmamistir seklindeki yorumunuzu talihsiz buldum ben kamu gorevlisiyim sarsilmazin satis temsilcisi degil silah ve firma ile ilgili olumsuz goruslerimide beyan ettim zaten tabiyki her uye ozgurce yorum yapma hakkina sahiptir ama 500atimi bile bulmamistir sozunu size yakistiramadim kimseyi burda aldatma ve yonlendirme gibi bir dusuncem yok gordugumu ve olani yazdim boyle biraeyi once kendime yakistiramam

Alıntı

Bu forumdaki insanlar sizin sarsılmaz ın reklamını yapmaya gayret gösteren birisi olduğunuz inancındadırlar.
Benim teneke cz de bile 2000 atım sonucu sizin silahtan çok daha fazla boya atması var. Smile))

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi