Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OTIS
#1
Merhaba,

OTIS Silah Temizlik ürünleri envantere girmiştir.

OTIS, konusunda birçok ödül almış, ABD Silahlı Kuvvetleri ve birçok kolluk kuvveti tarafından kullanılan bir ürün grubudur. Taşınması ve kullanılması kolay kitlerdir.

Bu iyi bir şey mi bilemedim ama Wink MKEK de (sanırım ihraç) tüfeklerine OTIS temizlik kitlerini kullanıyor.

Tüm OTIS ürünleri toplu olarak aşağıdaki linkten görebilirsiniz:

http://www.tac87.com/OTIS,LA_164-3.html#labels=164-3En kapsamlı kit olarak Elite temizlik kiti var. Bu kit değişik kalibrelerde silaha sahip olanlar için ideal:

http://www.tac87.com/ELITE-TEMIZLIK-SETI,PR-1023.html

[Resim: AAJxLF.jpg]Harbileri MemoryFlex adını verdikleri kablo şeklindedir. Tüm kitlerde MemoryFlex harbi kullanıldığı için temizlik kitleri kolay taşınabilir hale gelmiştir. Kitler, tabanca ve tüfek için belirli kalibre aralıklarına sahip olarak düzenlenmiştir. Altta yine geniş kalibre aralığına sahip bir kiti görebilirsiniz:

http://www.tac87.com/TAKTIK-TEMIZLEME-SI...-1022.html

[Resim: D1NEAU.jpg]
Mikro Kitler ise kalibreye özel minimum teçhizat kitleridir. Bu kitler atışa veya özellikle ava tek kalibre silah ile gittiğinizde yanınızda taşıyacağınız temizlik seti için idealdir. Mikro kitlerde havalı tüfekten, paintball tüfeğine kadar kadar ürün mevcut ve hemen hepsinden ithal edildi:

http://www.tac87.com/MIKRO-KIT,PR-1011.html

[Resim: 4UDi6B.jpg]
Ripcord isimli ip harbilerinde Nomex kullanıldığı için sıcak namluda bile kullanılabilir. Dünyanın en kullanışlı ip harbisi olması konusunda iddialılar:

http://www.tac87.com/RIPCORD-IP-HARBI,PR-1024.html

[Resim: F9xmm8.jpg]
Temizlik solüsyonları tehlikeli madde sınıfında değildir, taşınması ve kullanımı sorunsuzdur, hepsi doğada çözünebilir. Kitler içinde hem temizlik hem de koruma-yağlamayı bir rada yapan O85 Ultra Bore veriliyor. Bu sahada hızlı temizlik için ideal bir çözüm. Ancak, siz de benim gibi "her işi yapan, hiç bir işi mükemmel yapmaz" düşüncesinde iseniz, amaca özel temizlik solüsyonları var. Özellikle yivsizler için plastik sıvaşmasını temizleye solüsyon da üretilmiş:

http://www.tac87.com/O12-PL-YIVSIZ-TUFEK...-1005.html


[Resim: bSGAMf.jpg]Fırçalarında üst sınıf teknoloji kullanılır. Peçlerin değişik bir kullanımı vardır, bu sayede bir peçi dört kez temiz yüzeyle kullanabiliyorsunuz.

[Resim: 8zbzda.jpg]Tümü OTIS'in belirlediği tavsiye edilen perakende satış fiyatı + KDv ile satışa sunuldu. 
Alıntı

#2
Sayın Harun,
Elite Temizlik Seti, yedek bronz namlu fırçaları, yedek peçler ve Bio CLP ile birlikte mühimmat kutuları sipariş verdim, muhtemelen bu gün elime geçecekler. Uygun fiyata, amaca uygun ve kaliteli ürünler sunduğunuz için sizi, ilgi ve gayretleri için Ankara'da çalışan personelinizi tebrik ediyorum.
O12-GP ve Bio CLP aynı amaçlı ürünler gibi duruyor, sizce tercihimiz hangisinden yana olmalı? Saygı ve selâmlarımla.
 
Alıntı

#3
(11-08-2015, 11:10 AM)fakasupi demiş ki: O12-GP ve Bio CLP aynı amaçlı ürünler gibi duruyor, sizce tercihimiz hangisinden yana olmalı? Saygı ve selâmlarımla.

Doğrudur, amaçları aynı.

O12 serisi doğaya zarar vermiyor ve doğada çözünebilir özellikte (biodegradable)

Bio CPL ise tamamen doğayla dost bir ürün. Amerikan Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından da "BioPreferred" olarak, yani biyolojik olarak tercih edilen ürün olarak sınıflandırılmış. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi (İngilizce olarak) aşağıdaki linkten edinebilirsiniz:

http://www.biopreferred.gov/BioPreferred/

 
Alıntı

#4
Otıs'in 9mm namlu içi fırçaları bakır uçlu mudur?
Bunların 10 lu paket satışı var mı ? Teşekkürler.
 
Alıntı

#5
(11-08-2015, 04:18 PM)Endulus demiş ki: Otıs'in 9mm namlu içi fırçaları bakır uçlu mudur?
Bunların 10 lu paket satışı var mı ? Teşekkürler.

OTIS namlu fırçaları (bore brush) Tufcor adı verilen farklı bir malzemeden üretilmiştir. Bu malzeme fırça bükümüne daha uygundur. Her türlü kimyasal temizleme malzemesine dayanıklıdır.

Namlu fırçalarından 10'lu paket yok ama siz istediğiniz zaman 10 tane satın alabilirisiniz. Wink

İşin gerçeği, onlu paketler daha hesaplı ama henüz hangi malzemelerin tercih edileceğini bilemediğimiz için ilk partide bu tip ürünlere girmedik. Bir sonraki partimize bir miktar getirip piyasa yoklarız.
 
Alıntı

#6
Siparişlerim elime geçti. Elite Temizlik Setinin hafifliği şaşırtıcı, elimdeki Kleen Bore Temizlik Seti ile parçaların uyumlu olması sevindirici oldu.
 
Alıntı

#7
(15-06-2009, 09:41 PM)lupus demiş ki:
fakasupi demiş ki:Namlu atığı temizlek için, bakır ya da bronz fırça kullanımı konusunda değerli üstadlarımızın tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

Namluda bakır telli fırça ile temizlik yapmalısınız. Özellikle yiv ve setlerin birleşim açılarındaki tortuları başka türlü temizleyemezsiniz. Fişek yatağındaki kot farkının tabanındaki tortualrın da temziliği için bakır telli fırça ile temzilik şarttır.

(11-08-2015, 05:18 PM)harun demiş ki:
(11-08-2015, 04:18 PM)Endulus demiş ki: Otıs'in 9mm namlu içi fırçaları bakır uçlu mudur?
Bunların 10 lu paket satışı var mı ? Teşekkürler.

OTIS namlu fırçaları (bore brush) Tufcor adı verilen farklı bir malzemeden üretilmiştir. Bu malzeme fırça bükümüne daha uygundur. Her türlü kimyasal temizleme malzemesine dayanıklıdır.

Bakır telli fırça ile Tufcor fırça namlu içi temizlikte eşdeğer midir üstad?
 
Alıntı

#8
(13-08-2015, 03:09 PM)Endulus demiş ki: Bakır telli fırça ile Tufcor fırça namlu içi temizlikte eşdeğer midir üstad?


Fırça seçimi konusunda kısa bir bilgi vereyim.

Öncelikle bilmemiz gereken konu, bir metalin diğerini "çizmesi" için ondan daha sert veya en azından benzer sertlikte olması gerekir. Yani namluyu metal fırça ile temizlerken, namlu malzemesi kadar veya ondan daha sert metalden yapılmış bir fırça ile temizlersek namluyu çizeriz. Aksi taktirde çiz(e)meyiz.

Nylon veya benzeri kıllardan yapılmış fırçaların namluya hiçbir zarar vermeyeceği kesin ama, ne yazık ki temizlik konusunda bazı zaafiyetleri var. Barut artıklarının iyice katılaştığı namlularda yeterli temizlik sağlanamayabiliyor, veya kimyasala fazla yüklenmeniz gerekiyor. Metal fırça kullanmaktan endişe ettiğiniz namlularınız varsa, Nylon fırça ile namlunuzu sık sık ve iyi bir temizlik kimyasalını kullanarak temizleyebilirsiniz.

Alttaki resim Nylon fırça ile temizlenmiş bir Glock namlusu. Barut kalıntılarını görebiliyorsunuz:

[Resim: d3pcos.jpg]


Birçok silah duayeni bronz veya pirinç fırçaları temizlikte tercih ediyor. Aynı namlunun OTIS Tufcor fırça ile temizlenmiş hali:

[Resim: 4kdPzj.jpg]


Burada unutulmaması gereken nokta, çelik, özellikle paslanmaz çelik fırça ile temizlik yapılmaması gerektiği. Düz mantıkla, çelik çeliği çizebilir.


Sorunuza gelirsek:

Tufcor da bir çeşit bronz fırça. Malzemeye değişik uygulamalarla fırça olarak kullanıma daha uygun ve korozyondan etkilenmez hale getirilmiş. Tufcor da bronz, pirinç, bakır fırçalar gibi yüksek temizleme kabiliyetine ek olarak, yüksek korozyon dayanımı ve iyi kıl tutuşu ile fırçanın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.
 
Alıntı

#9
Merhaba,

OTIS ile bu yıla hızlı girdik. Otis ürünlerinde ambalaj dahil birçok yeniliğe gitti. Birçok yeni aksesuar ve özellikle çok güzel atış kulaklıkları satışa çıktı ve bize de geldi.

Öncelikle temizlik ürünlerinden başlayalım:

Genel olarak ürünlerin çoğunluğu CLP (Clean-Lubricate-Protect) yani Temizle-Yağla-Koru mantığıyla yapılmıştı. Nedeni ise Otis genelde askeri malzeme yaptığı için, tek seferde temizlik yapan ve 3'ü bir arada solvent/temizlik ürünleri geliştirmiştir. Bu tip ürünler devam ediyor ancak yeni seride CLP ayrıldı C - L - P oldu: Temizlik için ayrı, Yağlama için ayrı, Koruma için ayrı ürünler geliştirildi. Henüz tamamı piyasaya çıkmadığı için, çıkanlardan getirttik. Bazılarını tanıtayım:

Silah Yüzey Temizleyici: Birçok arkadaşın aradığı, "Bu silahın namlu dışındaki bölgelerini neyle temizleyeceğim?" sorusunun cevabı. Silahın dip bucak, birikim yapmış yerlerine sprey olarak sıkıyorsunuz, sonra fazlasını siliyorsunuz.

[Resim: Gk7aKE.jpg]

http://www.tac87.com/SILAH-YUZEY-TEMIZLE...-1801.htmlTek geçişte temizler, siler, parlatır mantığıyla yapılmış hibrit bir fırça olan Mangoose fırçalardan getirttik. Fırça ve mob bir arada. Kalibreye özel fırçalar 5'li pakette satılıyor.

[Resim: 0fg9t4.jpg]

http://www.tac87.com/MANGOOSE-FIRCALAR-5...-1788.html

Gres seti, hem yağlayıcı, hem de gresleme için fırça takımı içeriyor. Bence pratik bir ürün:
[Resim: oVSGEe.jpg]

http://www.tac87.com/SILAH-GRES-SETI,PR-1802.html


İsterseniz Bio-Mix bakım seti ile C-L-P ürünlerini tek tek test edebiliyorsunuz. Yanında bir de uygulama fırçası var:
[Resim: RSh9LQ.jpg]

http://www.tac87.com/BIO-MIX-MINI-BAKIM-...-1800.html
Sayın lupus'un pek sevdiği ve kullandığı temizlik ve uygulama fırçalarının hası geldi.  Smile  
3 çeşit fırçamız var, sert mavi plastik, bronz ve paslanmaz çelik. En yumuşak beyaz plastik fırça, bir sonraki sefere kısmetse...
[Resim: D5QjUM.jpg]

http://www.tac87.com/GENEL-MAKSAT-FIRCASI,PR-1794.html
Kitlerin içinden çıkan namlu reflektörünü ayrı getirttik. Bu basit fiber-optik aparat, namlu içine ışık taşıyarak namlu içini incelemenizi kolaylaştırıyor. Bir güzel özelliği de, kullanılmadığında tabanca ve tüfeklerinizin namlu yataklarında birer tane bırakırsanız, hiç bir zaman silahın dolu olup olmadığına dair endişeniz olmaz, sürekli kontrol gerekmez. Reflektör yataktaysa, namluda fişek yoktur. Bence çok kullanışlı bir aparat.
[Resim: M3bUxM.jpg]

http://www.tac87.com/NAMLU-REFLEKTORU-EM...-1799.html
 
Alıntı
6 üye teşekkür etti:
heisenberg, kuzeybuzulu, kreatorglock, ugurucar57, blacksea, tirendaz
#10
Sn.harun,

Tel kablolardan da getirmeyi düşünüyormusunuz.

Saygılarımla
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi