Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Altunhan demiş ki:bu yazi yazilali 10 saat olmus.kimse son yaziya bir cevapta bulunmamis.
sy.kemalkararli lütfen sadece nette karslastiginiz kisilere karsi daha düzgün hitap edin.heleki bu forumda buna daha dikkatli olun.ben ilk acildigindan beri bu foruma üyeyim daha sizinki gibi kimseye hitap etmedim.

Benim yazıma değil,avatarına hitleri klonlamayı düşünüyorum diye yazanlara niye bir hafta müdahale edilmediğini sorgulayınız.
Kusura bakmayın ama,hala bu çağda hitleri klonlamayı düşünerek siyasi tepkisini göstermek isteyenlere,bu nadide forumu siyasete alet etmek isteyenlere tepkim başka türlü olamazdı.
Hitap şeklim abartılıysa forrumdaki arkadaşlardan özür dilerim.Zaten birileri mesajımı düzeltmiş.
Ancak sizin de beni uyarma hakkınız yok.Siz forum büyüğümüsünüz?Varsa şikayetiniz moderatörlere rapor edersiniz.

Bazı insanlar neci olduklarını,hangi düşünceye yakın olduklarını her fırsatta göstermeye çalışırlar.Bu durum onların kompleksli olduğunu gösterir.Bazı üyelere bakıyorum,illa gönderdiği resimlerle, avatarlarıyla,imzalarıyla neci olduğunu gözümüzün içine sokmak istiyor.
Bana ne kardeşim senin fikrinden.Mensubu olduğun görüşün 20den fazla sitesi var,git orada kendini tanıt.

bir önceki yazinizin ilk hali eger o avatar veya mesaj hakkinda ise neden bunu sadece o üyeye degilde genel olarak yazdiniz?yada neden özel mesaj sistemini kullanmadiniz?
bu konu altinda bir tartisma yapildi.birileri kendi düsüncesini yazdi , böyle düsenmeyen baskalarida kendi düsüncelerini.(konu daha sonra sesizlesti.simdi bunu tekrar acmanin ne manasi var.
)ama sizin pat diye daha ikinci mesajinizda "siz aklinizi peynir ekmeklemi yediniz, siz kimsiniz,formu kirletiyorsunuz,kendinize gelin " gibi ifadeleri iceren cümleleri tanimadiginiz,kendileri hakkinda hic bir bilgi sahibi olmadiginiz kisilere karsi yazdiginiz icin yukardaki tepkiyi yazdim.
benim düsüncem; burda kimse kimsenin büyügü degildir ( yas olarak tabi büyüklerimiz var).burda büyük olan bilgi , karsilikli saygi ve samimiyettir.kendimi asla bir baskasinin büyügü gibi görmem ve kimseyi kücümsemem.ha fikirler uyusmaz tartisilir.ama bu yola asla gitmem.
birde sizi neden sikayet edeyimki.buda önemli bence,yazdiklariniz iyi karsilansaydi zaten düzeltilme ihtiyaci duyulmazdi.

Konu açıp bunu da arkadaşlarımızla konuşuyoruz.
Fikirlerimizi paylaşıp tartışıyoruz.

Herkes düşüncesini belirtebilir. Sizin gibi.
Ama forumumuzda uslup önemli.
Hatalı olduğunu düşünüyorsanız kırmadan, nazikçe belirtebilirsiniz.
Sn. Ekeke'nin hasas olduğu bir noktadır. Sanırım ondan yazınızı editlemişdir.

Arkadaşlar
Siyaset stresli şey.
Biz burada dünyayı unutup çocuk gibi silahlarla uğraşıyoruz.

Evinizde sevgilinizle öpüşürseniz bir şey olmaz ama yolda yaparsanız garip kaçar. Yani herşeyin bir ortamı olmalı.
Bir de diğer forumlar gibi değil. Burada çok farklı konular işleniyor.
İnternetin hiç bir yerinde bulunmayan bilgiler var burada.
En güzeli hiç stres olmayalım sadece SİLAH ve taktik konuşalım
Sevgiler

Sayın Forum üyeleri.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...512&page=2

da yazdıklarımızdan sonra gene başlık kitlenmiştir. Halbuki ben tamda bu konuda bir çözüm önermiş, cevap bekliyordum.

Alıntı:

"İnsanların hobileri çerçevesinde bir araya geldiği sivil meclislerde -bu forum gibi mesela- genel bir kural vardır: "Din ve Siyaset konuşmak yasaktır" diye. İlk başta çok akla yatkın gelir bu yasak. Zira maksat o insanları bir araya getiren konuyu tartışmaktır. Ancak "siyaset" hayatımızı her alanda derinden etkileyen "somut" bir meseledir. Hatta siyasi hatalar yüzünden insan hayatı dahi tehlikeye girebilmektedir. Bu yüzden ister istemezde olsa konuşulur, tartışılır. (Sn Lupus ki bu konuda en hassas davrananlarımızdan biridir, o bile bilirkişilik sistemini eleştirirken siyaset fazına atlamıştır.)

Şimdi şu yasağı bir revize edelim derim: "Din ve Siyaset konuşmak/tartışmak yasaktır" yerine "Din ve Siyasi Doktrinleri konuşmak/tartışmak yasaktır" diyelim. Zaten asıl olan "inancı", "inançları" tartışmamak, konuşmamaktır... Matematiksel, fiziksel etkileri bariz olan siyaset gibi somut mekanizmaları değil! Ama salt akıl, mantık çerçevesinde tartışılması gereken siyaset mağlesef bir çokları için bir din gibi algılanıyor ve sloganlar atılmaya başlanıyor. (İşte o noktada siyaset, siyasi doktrin haline gelir ve moderatör o mesajı siliverir.)

Ama illaki siyaset konuşmak yasak dersek bu zihinsel bir blokajıda berberinde getirecektir. Zaten bu forumda doğrudan yada dolaylı siyasete bir köşesinden bulaşmamış bir mesaj bulmak zor.

Bu forumu çök önemsiyorum. Zira burada radikal bir solcuyla, radikal bir sağcının akıl çerçevesinde ve silah sevgisi üzerinde bir araya geldiğine tanık oluyorum. Silahtan başka hobilerimde var. Ama tek üye olduğum forum bu. (İnanın bana silah gibi hardcore bir konuda bir araya gelmiş bu insanların bu forumda yarattıkları uyum ve akılcılık kendi başına doktora tezi olur.) Evet bu forumda bir fark var. Sanırım bu fark silah sevenlerin -diğerlerine göre- biraz daha "özgür ruhlu" olmasından kaynaklanmaktadır.

Evet kimsenin dini, siyasi doktrinleri yada genel olarak inancı konuşmak-tartışmak, diğerlerine empoze etmeye çalışmak hakkı yoktur. Bu forumda buna asla izin verilemez. (Verilmemelidir) Ama akıl ve mantık çerçevesinde siyasi meknizmalar tartışılmalıdır diye düşünüyorum."

Şimdi bir öneri daha: Neden "Serbest Kürsü" tarzı "akıl" ve "mantık" çerçevesinde siyasi meselelerin tartışılmasına izin verilen bir alt bölüm açmıyoruz? Ama şu kural gene katiyetle geçerli olacak: "Din ve Siyasi Doktrinleri konuşmak/tartışmak yasaktır" Lütfen fikirlerinizi bildiriniz.

Saygılar.

ilksurfer demiş ki:Siyaset tabiiki de yasak degil ama burada tartismak istemiyoruz. Eger bu konular hakkinda yazismak isterseniz http://www.siyasiforum.net/ gayet duzgun bir foruma benziyor.

Avatarlar konusundaki uyariniza da tesekkurler Sn. Ceycey. Bazi arkadaslarin avatarlari yanlis anlasilabilecek sekilde oldugundan sagduyulu olmalarini rica ederiz...

Saygilar,

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi