Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sn. Forum üyeleri,
Değerli abilerimizin birbirine "anlamak istemiyorsun" uyarılarına varan bu tartışmanın artık bir tad vermemeye başladığını düşünüyorum.
Daha önce de "Sig kabzasını haç işaretli taşımam", "lütfen forumda Türkçe konusunda hassasiyet" gösterelim gibi konular tartışıldı.
Yani demem o ki forumda aslında kimse siyaset yapmadı şimdiye kadar. Sadece hassasiyetler dile getirildi.
Bu dile getirilen konular dile getiren kişi için hassas olduğu zamanlar kilitlemeye ve uyarılmaya maruz kaldığı için kapanmayacak bir yara gibi kaldı.
Artık siz abilerimiz birbirinizi ne kadar uyarsanız da birbirinizi ikna edemeyecek duruma gelmeyin.
O yüzden bence herkes hassasiyetini dile getirmeli ancak forumun da hassasiyetini her kelimede göz önünde bulundurmalı.
Bu arada konuya kilit konmadığı için gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum.
Aile olduğumuzu herkes kabul ediyor. Aile içindeki mesele inşallah bu başlık altında bir çözüme kavuşur da bundan sonra hassasiyetler konusunda başka başlık ve konularda kimse kimseden uyarı alacak kadar dikkatsiz davranmaz ya da kimse kimseye bu şekilde davranmaz.
Saygılar,
TT

Değerli arkadaşlarım, size konunun ve tartışmanın nasıl başladığını hatırlatmak isterim.
Kravmaga tekniği ile bir konu başlığında, üye adı Kravmagen olan bir katılımcının katkıları ile ilerlemekte olan konu, bir başka üyenin Filistin olaylarını protesto etmek için konunun kapatılmasını talep etmesi ile başladı. Eğer Filistin olayları nedeni ile İsrail protesto edilmek isteniyorsa, ayrı bir konu başlığı açılır, konuyu açan kişi yine kendi adına ve kendince geçerli gerekçelerle, bir gün hayatını kurtaracağını dahi bilse bu tekniği öğrenmek istemeyeceğini, kendisi ile aynı gerekçelere sahip olan katılımcıların da bu konu ile ilgilenmemelerini talep edebilirdi.

Şimdi kendinizi Kravmagen isimli üyenin yerine koyunuz. Bu katılımcı başka teknikleri kötülemeden ve aşağılamadan, kısmen reklam amaçlı da olsa en azından açıkça sadece kendi konusunda, pek çoğumuzun netten derlemekte zorlanacağı bilgileri bizlerle paylaşırken, direk kendi üye adını da hedef alır tarzda bir mesajla, sadece konu ile ilgili bilgi ve verilerin paylaşıldığı bir konunun kilitlendiğini düşünün. Bunun anlamı, söz konusu katılımcıya direk olarak bu forumda yeri olmadığını söylemektir. Eğer bu konuda tüm arkadaşlar hem fikir ise, o zaman bu arkadaşı indirek veya direk metodlarla kovalım. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim, bu katılımcı burada indirek metodlarla reklam ve propaganda yapmaya çalışan, gerçek amaç ve planlarını gizleyen pek çok ard niyetli kişiden çok daha açık ve dürüst bir davranış sergilerken, kendisine bunu yapmak açıkçası benim değerlerimle bağdaşmıyor.

Diğer bir endişem de, çığırından çıkabilecek bazı tartışmaların, ateşli silahların sadece belirli bir kesimin ilgi alanına giren bir uğraş olduğu izlenimini uyandırmasıdır. Bu hayatta en son isteyeceğim şeylerden birisidir. Bilerek ya da bilmeyerek buna neden olabilecek kişi ya da olaylar da beni en çok tedirgin eden şeylerden birisidir. Konuyu bu bağlamda değerlendirdiğimde, siyasi görüş ve yaklaşımların, oldukça ölçülü ve kontrollü olması gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu konuda size şunu da hatırlatmak isterim, daha çok kısa bir zaman önce, iki üye birbirlerine ÖM yolu siyasi içerikli posterler gönderip, hakaret edecek kadar siyasi içerikli bir tartışmanın dozunu kaçırmışlardı. Daha sonra her ikisi de kendi hatalarını kendileri düzelttiler, ama artık aradaki kırgınlık bir daha ömür boyu düzelir mi, onu bilemem.

Saygılarımla.

arkadaşlar biraz sakin ortak olalım paydamız silah sevgimiz.elbette duygu ve düşüncelerimizi belirteceğiz .ama bu forum silah ve silah bilgisi üzerine bu yüzden kırıcı olmadan birbirimizi anlamaya çalışalım.

courvoisier demiş ki:MOSIN-GAFLAN-ÖZÜRCÜLER ÇIZGISINDE BITMEYEN HAYAL: BÜYÜK ERMENISTAN
Ergun KIRLIKOVALI

“MOSIN” NEDIR?

Ermeni Tasnak çetelerinin 1893 ten sonra kullanmaga basladiklari bir Rus tufegiydi. [1] Cok insanimizi, kadin, çoluk, çocuk demeden haince öldürmüstü. 2700m menzilliydi. Turklerde bulunan Martin, Kapakli, ve Berdan tipi tufekler ise 1200m menzilliydi.

Avatar siyaset derken Sn. Courvoisier'in alıntı yaptığı yazıya takıldım. Silahlara dönmek gerekir burada. Mosin Nagant tüfeğin menzili 1000 metredir. Bu mesafe 91/30 PE serisi tüfek dürbünü ile erişebildiği mesafedir ki o yıllarda tüfek dürbünü kullanıldığına dair bir kayıt bulamadım.
Bizim askerlerimiz ise Abdülhamit han tarafından Almanya'dan alınan Mauser tüfekleri kullanıyorlardı. Mauser tüfeklerin mekanik nişangah ile erim menzilinin 2000 metre olduğunu hatırlatırım bu arada. (Kurz tipi olanlar değil karıştırılmasın.)

Yazar silahlar betimlemesini yaparken çok afaki değerler kullanmış.
Saygılarımla...

İlk mesajımda da yazdığım gibi bu forumda daha önce siyasi yazı, içerik, avatar kullanmadım ve bundan sonra da kullanmaya niyetinde değilim. Mesajımı siyasi konuların tartışılmasını sağlamak için de göndermedim. Beni asıl rahatsız eden, nedenini çözemediğim 200 fişek limiti benzeri yasaklardır.

Ben buradaki üyelerin basit tartışmalar, propagandalar vs. yüzünden kavga etmeyecek olgunlukta ve zekada olduğunu gördüğümden siyasi konuların yasaklanmasına anlam veremedim. Bu nedenle neden yasak sorusuna verilecek cevabı merak ettim. Sayın courvoisier buradaki yazısı ile (yeni bölüm açılması hariç) benim de düşüncelerime tercüman olmuş ve bana fazla söz bırakmamış. Kendisine teşekkür ederim...

Biz de bu forumun üyesiyiz, burada zaman geçiriyoruz. Bu forumun daha iyiye gitmesini şüphesiz biz de istiyoruz. Bu konuda görüşlerimizi bildiriyorsak sebebi bu sitenin daha iyi yerlere gelmesini istememizdir. Bunun dışında bir gayemizin olmadığını bilmenizi isterim.

Sanırım herkes az çok düşündüklerini ifade edebildi, ben de cevabımı aldım. Umarım konuya yazılan son mesaj bu olur. Soruma cevap veren üyelere teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Ben foruma yeni, üye oldum.Bu da 2.mesajım.Hs 2000 tabancası hakkında bilgi almak internette dolaşırken tesadüfen burayı buldum.Bu tabanca hakkında hiç bir yerde bulamayacağım kadar çok bilgi olduğunu gördüm.
Diğer konulara bakınca silahlarla ilgili bir çok teknik,hukuki ve yaşanmış olaylara ilişkin bilgilere rastladım.Forumu çok beğendim.Fakat bu konuda yaşanan tartışmalar beni üzdü. Bazı üyeler politika yapalım diyorlar,bazı üyeler ve moderatorler yapılmasın diyorlar.
Böyle Türkiyede olmayan bir silah forumu olacak ve siyasetle kirletelimmi kirletmeyelimmi tartışması yapacaksınız.Politika yapmak isteyen,tepki göstermek istediği konular olan şahıslar için onlarca politik forum var.Kardeşim günde 15-20 dakika o forumlara girin de siyasi görüşlerinizi,tepkilerinizi orada gösterin.Bu güzelim forumu politikaya kurban etmeyin.Zaten içimiz dışımız politika,her tarafta ajitasyonlar,yok ergenekon,yok susurluk,yok paşaların içeri alınması,yok rejim tartışmaları,yok anayasa mahkemesi, yok türban meselesi,yok filistin vs vs
Allah aşkına şu güzelim forumu bozmayın da arada sırada girip bir şeyler öğrenelim.Politika ve silahın beraber olduğu yer arıyorsanızda içten silah forumuna girin.Orda her türlü hassasiyetinizi gösterebilirsiniz.

bu yazi yazilali 10 saat olmus.kimse son yaziya bir cevapta bulunmamis.
sy.kemalkararli lütfen sadece nette karslastiginiz kisilere karsi daha düzgün hitap edin.heleki bu forumda buna daha dikkatli olun.ben ilk acildigindan beri bu foruma üyeyim daha sizinki gibi kimseye hitap etmedim.

Arkadaşın üslubunun tatsız olduğuna katılıyorum. Ama başka bir başlıkta dile getirdiği esas sıkıntısı, nazizm içerikli bir cümleden kaynaklanıyor. Bu kadar öfkeli bir mesaj yazmasının sebebi de budur zannımca. Tüm dünya tarafından lanetlenmiş ve 3. Dünya Ülkeleri haricinde dünyanın çoğu ülkesinde övülmesi "suç" olarak kabul edilmiş, insanlığın yüz karası Nazizm'in; insanlığın bir başka yüz karasını eleştirmek için bile olsa övülmesi benim de hoşuma gitmiyor.

Bunun gibi nezih bir forumda böyle cümlelere izin verilmesi ise, toplumda zaten "silah severler" hakkında yerleşmiş bulunan olumsuz imajı körüklemekten başka bir işe yaramıyor.

Ayrıca Hitler'i klonlamak isteyen arkadaş hiç endişe etmesin. Günümüzde Hitler'in pek çok klonu mevcuttur. Almanya'da yaşayan yabancıların (ki çoğu vatandaşlarımız olur) evlerini ateşe vermekle meşgul oldukları için sözkonusu arkadaşın dikkatinden kaçmışlar sanırım.

Altunhan demiş ki:bu yazi yazilali 10 saat olmus.kimse son yaziya bir cevapta bulunmamis.

Sn Altunhan,
Diğer bir başlıkta, Sn Kemalkararlı ya üslubuna biraz dikkat etmesi yönünde ricam olmuştu. Aynı ricayı buraya da tekrarlamak istemediğimden; "bir cevapta bulunulmamış" gibi gözükmüş..Smile

Sevgiler

dogrudur sy ekeke.ben galiba bu konuyu daha önce okudum.
arkadas biraz ülke gündemindende birseyler katmis karistirmis. ama bunun forumla ne alakasi var anlamadim.burda ne ergenekonun lafi gecti ne susurluktan bahsedildi nede bir türban tartismasi oldu.böyle tartismalara girlmesini zaten hic bir üye diye düsünüyorum.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi