Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
üstad buradaki arkadaşlar aklı başında insanlar. silah gibi sorumluluğu ağır bir nesneyi taşıyanlar var aramızda. bu yüzden kimsenin sizin laf anlatmanıza ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.herkes sizinle aynı düşünemez. bu yanılgıya düşmeyin lütfen...

acilen bu konunun kilitlenmesini,siyaset yapmak/konuşmak için başka platformların kullanılmasını,bu platformu silah sevdalarımızı paylaşmak için kullanmamızı ve daha fazla kimsenin kırılmamasını rica ediyorum...
Saygılar...

kimse kirilmiyor. Moderator arkadaslardan da rica ettim. Konu da kilitlenmeyecek. Isteyen istedigini yazabilir. Ilk sayfada Sn. Ceycey de Sn. Lupus da neden bu konulara girmek istemedigimizi cok guzel izah ettiler ama eger konusulmasi gerekiyorsa buyurun konusulsun. Sakincasi yok. Hepimiz de olgun insanlariz. Dedigim gibi isteyen istedigini yazabilir. Yeterki saygisizlik olmasin ki bu forumdaki kimsede de saygisizlik gibi bir sorun yok... Tesekkurler...

Herkese merhabalar,
Bir süredir siyasi ( ya da siyasi olduğu düşünülen) tartışmaların yerinin bu forum olmadığını söyleyenler ve bunun aksini savunanlar arasındaki tartışmaları takip ediyoruz. Her iki görüşün de haklı olduğu yönler var.
Öncelikle siyasi tartışmaların olmaması gerktiğini düşünen arkadaşlarımızın görüşleri üzerine düşüncelerimi iletmek istiyorum ki bu fikirdekilerin başında sayın forum yöneticilerimiz geliyor;
Sizler bu tartışmaların çatışmaya dönüşeceğini, forumda yasal problemlerin yanısıra oluşmuş olan düzeyli ortamın bozulacağını düşünüyorsunuz, haklı da olabilirsiniz. Fakat sizlerin kurduğu ve yönettiği bu forum yine sizlerin sayesinde bana göre eğitim,kültür ve bilgi düzeyi yüksek bir katılımcı topluluğuna sahip. Böyle bir topluluğunda hernekadar bizleri bir araya getiren ortak nokta silah sevgisi olsa da sadece bu konuya bağlı kalmalarını , ülkemizde ve dünyada meydana gelen olaylara tepkisiz kalmalarını ve burada konu etmemelerini beklemek haksızlık olur. Bizler bu forumu o kadar benimsedik ki kimimiz çok yenide olsa bizi mutlu eden veya üzen bir çok konuyu burada tanımadığımız insanlarla paylaşma ihtiyacı hissediyoruz. Ben hiç tanımadığım sizlerin bilgisine güvenerek ilk defa duyduğum bir silahı aldım. Böyle bir ortamda insanların güncel konulara girmemesini tepkilerini dile getirmemesini söylemek öncelikle bu elit ortamı yaratan kendinize haksızlıktır. Bu gibi konular belli kurallarallara bağlı kalınarak tartışılmalıdır.Sizlerin bu konudaki sorumluluğu mutlaka araya girebilecek , düzeyi bozabilecek çatlak seslere engel olmak, tartışmalar gerçekten çizgisini bozduğu zaman yerinde müdahele etmektir.

Bu konular tartışılmalıdır diyen arkadaşlara da söylemek istedilklerim var,
bence de bu konular tartışılmalıdır, fakat forum yöneticilerimizin çekincelerini haklı çıkaracak şekilde değil. Ben de avatarımda Filistin'de yaşananlara duyduğum tepkiyi dile getirmek isteği duydum, resimde kırmızı olan arka fonu siyah yaptım, altada konuyla ilgili bir cümle yazdım.
Buradaki hassas nokta bence şu benim tepkim bunları yapanlara, ölen masumlar, çocuklara. Eğer bunları yapan Filistinliler olsaydı, ölen çocuklar İsrail çocukları olsaydı da aynı tepkiyi gösterebiliyor olmak önemli olan. Yoksa Hitleri klonlamak istiyorum diye tepki göstermeye karşıyım ben de.Zaman zaman milli duygularımın yüksek olduğunu söyledim. Ama bu eşlerinin , çocuklarının yanında kadınları kaçırıp tecavüz eden sapıkları Türk oldukları için sevmemi gerektirmez.TEpki haksızlığa olmalı, ırka milliyete değil.
Eğer bu tip tartışmalarda gerekli düzeyi koruyamazsak işin cılkı çıkar ve tüm forum bundan zarar görür. Bence tartışalım ama otokontrolümüzü çok iyi yapalım, çizgiden çıkılmaya başlandığını hissettiğimizde yöneticilerin müdahalesine gerek bile kalmadan biz müdahale edelim.

Sn courvoisier,

Biliyorsunuz sizi, üslubunuzu çok taktir ediyorum. O yüzden son derece açık bir şekilde "neden siyaset konuşulmasını istemediğimizi" yazacağım, anlatmaya çalışacağım.

Siz başından beri buradasınız, size anlatmama gerek olmamasına rağmen, kamuya yazdığım için anlatayım.

Forumumuz gibi, konumuzda sektörle hiçbir ilişkisi olmayan, tamamen silahsever-kullanıcıların kurduğu bir forum yok. Ve inanın tarafsız olmanın, tarafsızlığı korumanın önüne koyulmaya çalışılan birçok engel, baskı var. Bizler zaten bunlarla uğraşıyor, deyim yerindeyse "boğuşuyoruz"..

Ancak bu forumda "kuruluş amacının dışında" , siyaset, kritik konular konuşulur, tartışmalar çıkarsa bu forumumuzun bu özelliğini korumakta önümüze çok daha büyük engeller çıkartacak, forumun geleceği ve bahsettiğim "özelliğinin korunması" anlamında ciddi problemler oluşacaktır.
Bunu da öngörebiliyoruz.

Bakın son yolladığınız paylaşımı, "kendi adıma" bu bilginin paylaşımı açısından ben çok beğendim mesela.
Ve evet, her vatandaşın ülkesiyle ilgili dertleri olmasına, ülkenin siyasetini konuşmasına, gelecek nesillere aktarmasına kesinlikle katılıyor ve inanıyorum. Hele de tarihi ile ilgili olanlarına.

Ancak bu forumun "başka bir işi" olduğuna, varolan işini doğru yaptığına, Yurdumuz da çok önemli bir açığı kapattığına inanıyorum.
Ve eğer "bunları konuşmak" forumun kendi işini,yapmakta olduğu bu çok önemli işinin önünde engel oluşturacaksa, ki oluşturacağı düşünülüyor; o zaman bunların başka platformlarda konuşulması gerektiğini, bunu riske atamamız gerektiğini de düşünüyorum.

Şöyle bitireyim, evet konuşulmalıdır, herşey konuşulmalıdır (zaten şu anda bir konuyu konuşmayalım dediğime kendime inanamıyorum..o da ayrı mesele..Smile) ancak her platformda, kendi işlevi üzerine konuşulmalıdır diye düşünüyorum.
Keşke herkes sizin-sizin gibi bazı arkadaşlarımız gibi olsa ve ölçülü davransa ancak maalesef henüz Yurdumuz da mümkün görünmüyor..

Umuyorum beni anlarsınız, açıkçası anlayacağınıza da inanıyorum.

Sevgiler

üstad merhabalar,

bakın ne güzel değil mi? rahatlıkla konuşabiliyoruz ve birbirimizi incitmeden fikirlerimizi beyan edbiliyoruz. demek ki bu bizim milletimiz için bir hayal değil...ayrıca iltifatlarınız için çok teşekkür ederim...

bu konudaki en kolay çözüm bu tür başlıkların toplanacağı başka bir bölüm olabilir. eğer illaki insanlar konuşmak isterse oraya yönlendirirsiniz. bence sorunu da çözmüş olursunuz...

bırakalım insanlar istedikleri mesajları versin veya amblemi kullansın. bundan dolayı açıkçası ben forumun zarar göreceğini düşünmüyorum. ama siz moderatör arkadaşlarında bu kadar detaya müdahalesini doğru bulmuyorum. kaliteyi bozmamak adına da olsa insanların özgürlüğü yok saymak çok doğru değil. moderatör olarak eğer suç işleyen varsa veya seviyeyi düşürüyorsa herhangi bir müdahale olsun ancak bunun ilerisine gitmek bana çok doğru gelmiyor...

tekrar hakkımda kullandığınız güzel kelimeler için çok teşekkür ederim...

courvoisier demiş ki:üstad merhabalar,

bakın ne güzel değil mi? rahatlıkla konuşabiliyoruz ve birbirimizi incitmeden fikirlerimizi beyan edbiliyoruz. demek ki bu bizim milletimiz için bir hayal değil...ayrıca iltifatlarınız için çok teşekkür ederim...

bu konudaki en kolay çözüm bu tür başlıkların toplanacağı başka bir bölüm olabilir. eğer illaki insanlar konuşmak isterse oraya yönlendirirsiniz. bence sorunu da çözmüş olursunuz...

bırakalım insanlar istedikleri mesajları versin veya amblemi kullansın. bundan dolayı açıkçası ben forumun zarar göreceğini düşünmüyorum. ama siz moderatör arkadaşlarında bu kadar detaya müdahalesini doğru bulmuyorum. kaliteyi bozmamak adına da olsa insanların özgürlüğü yok saymak çok doğru değil. moderatör olarak eğer suç işleyen varsa veya seviyeyi düşürüyorsa herhangi bir müdahale olsun ancak bunun ilerisine gitmek bana çok doğru gelmiyor...

tekrar hakkımda kullandığınız güzel kelimeler için çok teşekkür ederim...

Sn Courvoisier,

Kelimeler için estağfirullah...tabi öyle düşünüyorum.

Yalnız kusuruma bakmayın ama, bence son yazdıklarımı iyice okumadan cevap vermişsiniz. Açıkçası derdimi anlayacağınızı düşünmüştüm ama anlamamışsınız.

Bakın ben "problem çıkacağı düşünülüyor" yazdım, ama siz "herhangi bir şeye dayandırmadan bu çıkarımı" - bence problem olmaz- yazmışsınız..Smile

Ayrıca yönetim şöyle şöyle bir yer açsın, orada konuşulsun demişsiniz. Ben yalnızca bir arkadaşım..."yönetim değil"..
Ancak bir an kendimi yönetim yerine koyunca aklıma şu geliyor..yönetimin konuda kendi fikirleri olabileceğini düşünmüyor musunuz?
Açıkçası bence forumda ne olması-ne olmaması gerektiğinin rahatça konuşuluyor olması bile, forumun hali hazırdaki özgürlük boyutları açısından, benzerleriyle karşılaştırıldığında çok sevindiricidir.
Ve birçok arkadaşımız maalesef farkında olmadan da olsa, bu durumu gözardı ediyor.
Bahse girerim ki, forumdan siz de dahil "hiçbir arkadaşımız" -altını çiziyorum- hiçbir arkadaşımız, herkesin aklına gelen herşeyi yazdığı bir forumda yönetici olmak istemezdi.

Neyse, kanaatimce bu başlık da iyiye gitmiyor..benim fikrim de bu.

Sevgiler

sayın ekeke,

ben forum yöneticileri işlerini yapmasın demiyorum. ama bunun sınırının konusu suç teşkil eden bir konularla sınırlı olması gerektiğini düşünüyorum. veya art niyetli sızmalarda da devreye girilmeli...

ancak ermeni meselesi ile ilgili gelen bir yazının veya kişilerin kullandığı amblemin veya vermek istedikleri mesajın nasıl bir zarar verdiğini anlamıyorum... bunlara müdahale başlayınca çok kısıtlamacı bir ortam oluşuyor. bakın bu forum 3 günlük değil 20.000li rakalmara ulaşan mesaj trafiği var ve çok kaliteli bir ortam var. ortamın kalitesine ayak uyduramayan birisi zaten zamanla burdan kopar. kalmaz gider. benim bugüne kadar silah konusunda en doğru bilgilere ulaştığım ortam burasıdır. ben CZ75 imi bu forumdan aldığım bilgilerle sevdim (teşekkürler sayın lupus). Bıçakları konusunu sizden aldığım bilgilerle geliştirdim... merak etmeyin bu ortamın kalitesi kolay kolay bozulmaz...

bence...

silah konusunda böyle bir forumun ve böyle forumlarin ülkemizde olmasini ,cogalmasini ,daha kaliteli olmasini neden istiyorum?(ki zaten bir cok arkadasin bunlar ortak fikridir.)
insanimizin silahi tanimasini,kullanmasini egitimli ellerde bir öcü degil en yakin dost oldugunu ögrenmesine birazda olsa katkida bulundugu icin.
ülke icindeki silah yönetmeliklerinin,kanunlarinin ne kadar carpik ve yanlis oldugunu anlattigi icin.
cocuklarimiza ve ailemize silah edinmenin ve kullanmayi ögrenmenin günümüzde artik bir mecburiyet oldugunu ögretmemiz icin.
bunu gibi bir cok madde siralayabiliriz.
ama bunlarin icinde bence en önemlisi olan gerektiginde ülkeyi savunabilmek icin.

ha insanin icinde birazcik milli suur ve bilinc olmazsa bu son maddeyi cikarsakta olur.bu egitim tabiki bu forumlarin görevi degil.buralarda anlatilacak konularda degil.ama en azindan insanimiza artik günümüz dünyasinda ve yasadigimiz cografyada (gecmistende örnekler vererek) kendini savunmayi bilmeyen silahsiz bir toplumun yasayamayacagini buradan anlatiriz.yoksa malzeme,tetik,horoz,mühimmat,kalibre...senelerce anlat dur.bence bunun sarjöre kuru ski mermi basmaktan farki yok..

saygilar..

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi