Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arkadaşlar,lütfen avatarlarımıza dikkat edelim.Silah forumunda avatarlar çok dikkat çekmektedir.Bu nedenle siyasi içerikli,üyenin siyasi görüşünü belli eden,belli kişilere veya guruplara mesaj niteliğinde olan, o dili bilmeyenlere gizli örgüt propagandası gibi gelen avatarları kullanmayalım.

Sayın forum üyeleri,
Avatarıma koymuş olduğum Arapça "Turan Tactical" yazısı dikkat etmeden koyduğum bir logo oldu sanırım.
Sn.Ceycey abi kusura bakmayın.
Okuyabilenler dışında, özellikle de forum dışında dikkat çekecek ve forum hakkında aleyhte intiba uyandıracak bir davranışta bulunmamaya özen göstermeliyiz haklısınız.
Forum hepimizin ne de olsa, ona iyi bakalım.
Saygılar,
TT

Hocam şimdiye kadar bu forumda siyasi bir yazı, avatar veya imza kullanmadım ancak siyasetle ilgilenmek, siyaset yapmak bir vatandaşlık göreviyken neden forumlarda vb yerlerde siyaset suçmuş gibi algılanır merak ediyorum. Forumda da sürekli limitler kaldırılmalı, yasalar düzeltilmeli diye yakınmıyor muyuz, bu siyaset değil midir?

Siyaset tabiiki de yasak degil ama burada tartismak istemiyoruz. Eger bu konular hakkinda yazismak isterseniz http://www.siyasiforum.net/ gayet duzgun bir foruma benziyor.

Avatarlar konusundaki uyariniza da tesekkurler Sn. Ceycey. Bazi arkadaslarin avatarlari yanlis anlasilabilecek sekilde oldugundan sagduyulu olmalarini rica ederiz...

Saygilar,

Siyaset tartışacak adres sormadım arkadaşım neden tartışılmasını istemediğinizi sordum...

Her konunun bir yeri var burasi silah forumu silahlari tartisiyoruz siyaset forumlarinda da siyaset o yuzden...

Alıntı: Yazan İlksurfer
Her konunun bir yeri var burasi silah forumu silahlari tartisiyoruz siyaset forumlarinda da siyaset o yuzden
+1 ..işte bukadar basit Sn.Marksman.

Arkadaşlar, ben konuyu sadece kendi bakış açım ile değerlendirdiğimde, silah forumlarında gündeme gelebilecek siyasi konuların, bu forumları sıradan ve sakin silahseverlerin, hobi ve kişisel savunma amaçlı bilgileri edinme yerleri olmaktan çıkarıp, belirli bir amaca hizmet eden yerler konumuna sokacağını düşünüyorum. Hakikatte bu böyle olmasa da, böyle değerlendirilecek ya da değerlendirilmek istenecektir ve bu durum kasıtlı olarak durumu böyle algılamak ve göstermek isteyenler için fırsat oluşturacaktır.

Ülkemiz şartlarında ateşli silahlarla ilgili bir hobi edinmek bile zaten başlı başına ayrı bir olay. İnsanlarda bu konudaki tedirginlik ve gizlilik iç güdüsü de apayrı bir şey. Neredeyse bir yıldır bu ortamı paylaşıyoruz, bir kaç arkadaş dışında, herhangi bir silahının seri nosu görünmeyen bir görüntüsünü bile insanlar paylaşmaktan çekinirken, bu ortamda bir de siyasi konuların gündeme gelmesi, daha fazla tedirginlik ve çekince oluşturacaktır diye düşünüyorum. Açıkçası bu konuda insanları fazla da kınamıyorum, ama henüz memlekette ateşli silahların, bunlarla ilgilenen kişi ve ortamların hala normalize olamadığını düşünürsek, sanırım sizler de siyasi konuların henüz burada yeri olmadığını konusunda anlayış gösterirsiniz.

Yurt dışındaki forumlarda sırf bu konular için ayrılmış bölümler var, ama oralarda bile bazen yaşanan tartışmaların düzeyini ve kilitlenmek, hatta silinmek zorunda kalınan konuları düşündükçe, insanların arasında fikir ayrılığı oluşturma ihtimali olan bu konuların, halihazırda ne olursa olsun bir arada olmaya çok fazla ihtiyacı olan silahseverlerin, bir arada kalmalarına engel oluşturabilecek konular olduğunu düşünüyorum. Tabii ki bu konuların ard niyetli kişilerce nasıl algılanacağı ve yansıtılacağı konusuna tekrar değinmek istemiyorum.

Saygılarımla.

Bizim silah konusunda hemfikir olduğumuz birçok konu var. Bu aynı silahı sevmek değil tabiki, benzer zevkler benzer ilgi alanları gibi...
Bir arada olmamızın en önemli sebebi de bu ortak yönlerimiz, forumumuzun ürettiği fikir ve bilgi birikimi de bunun üzerinden gelişiyor.
Ortak yönlerimiz üzerinde nekadar yoğunlaşırsak ve bu konularda tartışırsa okadar rafine bir sonuç ortaya çıkarabiliriz.
Bunun yerine siyaset gibi insan hayatında var olan, meşru olan ancak ayrışmalara sebep olan yada birleşme olsa dahi dışarıdan bakanlar için ön yargılar oluşturabilecek ve forumu kısıtlayacak tartışmalara girmek bu forumun amacı dışında kalır diye düşünüyorum.
Saygılar...

Sn.TT'ye nezaketi ve sağduyusu için teşekkür ederim.Ancak uyarım şahıslara yönelik değil,genel bir uyarıydı.
Sn.Lupus ayrıntılı olarak forumda neden siyasi konuların konuşulmaması gerektiğini anlatmış.Ben de bir kaç örnek vermek istiyorum.
Bazı arkadaşlar hatırlarlar,İçten'de konu birdenbire 80 öncesi olayların kimin tarafından başlatıldığına gelmişti.Sağcılar mı yoksa solcular mı terörist sayılırdı?Hararetli bir tartışma başlamış ve her iki taraf ta kendi siyasi görüşündeki arkadaşlarının terörist sayılamayacağını ileri sürmüştü ve en sonunda Yasin Komutan müdahale etmek zorunda kalmıştı.
Silahlarla ilgili bilgilerimizi paylaşmak ve eksik bilgilerimizi tamamlamak amacıyla kurulan forumumuzda, olabilecek bu tür tartışmaların foruma bir yarar getireceğine inanıyormusunuz?
Yeni üye arkadaşımız avatarında "Hitler'i klonlamayı düşünüyorum" yazmış.Bir diğer arkadaşımız da avatarına "Ben Stalin ve Marx'ı klonlamayı düşünüyorum" yazsa,diğeri ünlü bir Ermeni yahut Yahudi'nin ismini vererek klonlamayı düşündüğünü yazsa olabilecekleri düşünüyormusunuz?
Ermeni soykırımı konusunda,Filistin'de olanlarla ilgili aksini savunanlarla bu forumda tartışmak istermisiniz?Bu tartışma forumda var olan saygıya-sevgiye zarar vermez mi?
Herkesin bir siyasi görüşü vardır.Kimi bunu yoğun yaşamak ister,kimi de gizli kalmasını ister.Bu konuları tartışmak ve görüşlerini karşı tarafa anlatmak isteyen arkadaşlarımızdan,siyasi forumları tercih etmelerini ve siyasi olaylara tepkilerini o forumda dile getirmelerini tavsiye ediyorum.Bizim ortak paydamız silah sevgisidir.Saygılarımla.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi