Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atmaca53 ile orijinal OnDörtlü Browning HP' nin parçaları birbirine uyar mı?
#1
Teşekkürler sayın lupus.
Birde aklıma takılan Bhp ile Atmaca 53 bütün aksamları aynı mısır Bhp ye uygulanan işlemler aynen Atmaca 53 ede uygulanır mı ?
Saygılarımla.
 
Alıntı

#2
İlk nesil Atmaca53'lerde orijinal Browning parçaları ile uyum sorunu vardı. Bir sonraki nesil orijinal modele çok daha yakın bir kopya olarak üretildi, fabrika herşeyi ile, tüm parça ve toleransları ile birebir aynı olduğunu iddia ediyordu, ancak görme ve deneme şansım olmadığı için bir sonraki nesil Atmaca53' lerin parça uyum durumunu bilemiyorum.

Saygılar.
 
Alıntı

#3
Yanlış anımsamıyorsam atmaca 53 ün sürgüsü daha ince olduğu için bhp alt gövdesine uymuyordu. Daha doğrusu girmiyordu, diğer parçalara bakmadım. Ama eski mi yeni nesil mi idi atmaca inanın bilmiyorum.
 
Alıntı

#4
ASİLSAN'ın ürettiği ilk nesil Atmaca53'lerle yeni nesil Atmaca53'lerin arasında dağlar kadar fark var.
Abinizin silahı kaç model? Veya bir fotoğraf daha çok yardımcı olabilir.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#5
Sayın cos 30

Kalite olarak sizce hangi atmacalar daha kaliteli acaba?
 
Alıntı

#6
(04-08-2015, 02:23 PM)victorinox demiş ki: Sayın cos 30

Kalite olarak sizce hangi atmacalar daha kaliteli acaba?

Sn. victor inox,

Normalde revizyon yapılan ürünlerde iyileştirme de yapılır fakat yurdumuz üreticilerinin mantığını çözemediğim ayrıca eskisi ve yenisini beraber elime almadığım, alsamda böyle bir karşılaştırma yapabilecek tecrübe sahibi olmadığımı düşündüğüm için fikir beyan edemiyorum.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#7
Selamlar
Bir süredir görüşemiyoruz. Yabancı ülkelerden parça arayana kadar yerli sanayi ürünlerini kullanmakta yarar var. Fiyatlar da yabancı silahlar yanında bu denli hesaplıyken.
Atış yaparken Atmaca namlusu kullanılsa BHP namlusu aşınmamış olur mesela. Namlu yıprandı mı, firmadan yenisi ufak bir bedelle sanırım alınabilir.
Nedense yabancı silahlar Türkiye'de inanılmayacak denli pahalı. Silah Merkezi verilerine göre FN 5.7'ye biçilen fiyat 15 bin dolar. Kimisi 50 bin lira istiyor 5.7'ye. Avrupa ve Amerika'da fiyatlar 2 bin doları bulmuyor bile. En iyisi eski bir BHP ve bir Atmaca alıp, ortaklaşa kullanmak. Yoksa yanlış mı araştırmışım. Yeni model FN 5.7'ler Avrupa ve ABD'de o kadar pahalı mı?
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi