Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik TP-9 SA / Glock 19 Gen 3 Atış Karşılaştırması
Youtube'da rastladığım bir videoyu siz değerli forumdaşların bilgisine sunarım.

Kutusundan yeni çıkmış TP-9SA ile Glock 19 karşılaştırması. Atıcı, sıkı bir grupman verdiğini ve genel olarak TP-9'dan memnun kaldığını ifade ediyor.

Saygılarımla,

Alıntı

5 mt mesafede bu grupmanı yapan adam bir zahmet silahlar hakkında grupman yorumu yapmadan önce kendine baksın. Sanki daha önceden paylaşılmıştı diye hatırlıyorum.

Alıntı

Başlık hatalı yazılmış. Video da ki Glock 17 modeli.

Alıntı

Sayın efedrin,

Haklısınız. Hatırlatma için teşekkürler.

Saygılarımla,

Alıntı

(25-07-2015, 03:31 PM)sem demiş ki: Sanki daha önceden paylaşılmıştı diye hatırlıyorum.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=12240

Alıntı

Hayatında ilk kez tabanca tabanca alacak ve maksimum 2500 tl bütçesi olan
Ev ve kişisel savunmada kullanacak.
Üzerinde taşıyacak.

45 kalibre mi 9 mm mi almalı?
Yani kırk yılda bir işim düşse can güvenliğim için üst vücuda 1-2 el ateş ederek hasmı devirmek isterim.Herkes birşeyler söylüyor.Mesleğimden ötürü taşıma ruhsatı ücreti ÖDEMEYECEĞİM.
Sayın Osman Ortaç'ın bir çok silah tanıtım videosunu izledim.Forumda bir sürü konu okudum ancak kafam daha da karıştı.

Sarsılmaz K-2 45 ( 1750 tl )

Girsan 1911 45 ( 2100 tl )

Bu iki modelde de namlu boyu 4 inc üzeri.Sayın Lupus'un tavsiye ettiği üzere.
Bu sefer ikisi arasında seçim yapmak gerekiyor.

9mm de ise baktığım modeller;

Canik L 120 ( Mesleğimden ötürü kampanyalı fiyatı 1450 tl ve baktığım modellerde en uygunu )

Girsan Mc 28 Sa( Genel kampanya var herkese 1700 tl)

Girsan Yavuz 16 Regard ( 2280 tl )

Bu durumda benim için en mantıklı hangisi olurdu.
Av tüfeği çok kullandım ancak tabanca hiç kullanmadım.Silahı aldıktan sonra poligonda atış yaparak pratik yapmak istiyorum ve mümkünse eğitim almak.

Teşekkür ederim

Alıntı

Merhaba,
Girsan 1911 sc modelini Sayın Osman Bey in incelediği bir video vardı..daha sonra benimde inceleme fırsatım oldu..hafifliği boyutu ve kalibresi çok hoşuma gitti..Lakin 1911 ler için Sayın Lupus Bey in 4 inç lşeklinde bir tavsiyesi mi var? 1911 Sc modelini takipteyim bu anlamda dezavantajı mı mevcut acaba? Saygıyla

Alıntı

Sn Acemi90 Bey ;
İlk başta söylemek isterim ki Türkiye şartlarında .45 ACP bir tabanca merminin bulunama sıkıntısı yüzünden size sıkıntı yaşatabilir.Ama sadece ev savunması üzerinde kullanılacak bir tabancanın yani herhangi bir poligonda kendi istihakınızdan harcamayacağınız için 100 veya 200 merminin size uzun süre yeterli geleceğini düşünğyorum. Bu 1911 modele olan ilgimden dolayı size 1911 i tercih etmenizi söylerdim.Ama poligonlarda veya kendi arsanızda atış yapmakta istiyorsanız bu seferde 9mm sizin için en iyi seçenek olacaktır. 9mm için bu üçü arasından Canik L120 yi tercih ederdim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi