Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt 1911A1 için makul fiyat nedir?
(14-11-2015, 02:31 PM)lupus demiş ki: Sn.pasa_7676,

Emin olun sizden daha az bir 1911 sever değilim. Ama hiçbir 1911' e halihazırda piyasada istenen fiyatları ödemem. Hele MKEK oldukça " custom " özelliği olan, işçilik ve malzemesi de Coltlardan çok daha iyi olan SIG 1911' leri 4100 USD' den satarken, sırf üzerinde bir beygir var diye bir 1911'e bunun bir kuruş üzerinde para vermem.

Saygılar.

Merhaba sn.lupus,yazılarınızı uzun bir süredir takip ediyorum,gerek hem teorik hem pratik tecrübelere sahipsiniz.Her ne kadar Sig,Colt'tan da köklü bir üretici olsada 1911 modelinin ağa babası,doğayeni,miladı herkesin bildiği üzere colt'tur.Benim anlamadığım hadise ise bu modelin mihenk taşı marka nasıl oluyorda üretici,kopyasını yapan başka diğer firma,marka kaliteli olabiliyor? Bunu tahminimce sig'in colt'tan daha eski ve köklü bir marka olduğunu söyleceğinize kanaat getiriyorum.

Alıntı

(22-11-2016, 03:48 AM)SuperSantorelli demiş ki: ...
Benim anlamadığım hadise ise bu modelin mihenk taşı marka nasıl oluyor da üretici, kopyasını yapan başka diğer firma, marka kaliteli olabiliyor? 

Anlayamazsınız... Bunu anlayabilmek için standart bir Colt ile bir Ed Brown, Les Baer, Wilson Combat, Nighthawk tezgahlarından çıkmış 1911' i yan yana görmek lazım. Kaldı ki, özellikle son dönemlerde ithal edilen SIG Sauer 1911' lerin işçilikleri ile Colt' un Gold Cup serilerinin malzeme ve işçilikleri bile kıyas götürmez. Ama sonuçta Colt Colt' tur, elinizdeki bir Colt değilse, sadece bir kopyadır. Ancak her kopya aslından daha kalitesiz ve özensiz değildir.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Feass35, tirendaz, Ozan60, lenduha, kararsız, fuat_61, derinoz, underrated, Sabri, madenci08, demasoni, ilksurfer, alpago, xeorx, blueokkes
(22-11-2016, 11:58 AM)lupus demiş ki:
(22-11-2016, 03:48 AM)SuperSantorelli demiş ki: ...
Benim anlamadığım hadise ise bu modelin mihenk taşı marka nasıl oluyor da üretici, kopyasını yapan başka diğer firma, marka kaliteli olabiliyor? 

Anlayamazsınız... Bunu anlayabilmek için standart bir Colt ile bir Ed Brown, Les Baer, Wilson Combat, Nighthawk tezgahlarından çıkmış 1911' i yan yana görmek lazım. Kaldı ki, özellikle son dönemlerde ithal edilen SIG Sauer 1911' lerin işçilikleri ile Colt' un Gold Cup serilerinin malzeme ve işçilikleri bile kıyas götürmez. Ama sonuçta Colt Colt' tur, elinizdeki bir Colt değilse, sadece bir kopyadır. Ancak her kopya aslından daha kalitesiz ve özensiz değildir.

Evet,Kimber,Ed Brown,Wilson Combat ve Nighthawk 1911 ve .45 modelleri cidden çok kaliteli.Hatta buna Springfield da dahil.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi