Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polisin silah taşıma mevzuatında değişiklik !
Sayın TAFMS

Arkadaşınızla ortak silah işi yaptığınız sonucu çıkıyor.Başkasının adına siz nasıl girişimde bulunacaksınız çok merak ettim.Lütfen girişimlerinizin sonucunu buradan paylaşın herkez görsün.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
shooter25
Sayın Revoket,
Yaklaşık 40 yıldır arkadaşız, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez, evlerimiz de yan yana. Silah satın almak illa ki ticaret yapmak değildir, silah bir sevdadır. Bana kayıtlı 3 adet tabanca var, arkadaşımın da üzerinde 5 adet silah var, henüz sattığımız veya devrettiğimiz bir tabanca dahi olmadı. Sadece almak ama satmamak pek ticarete girmez herhalde. Zaten kalem gibi bir uzun Browning'e, bir Tokareve, kolay kolay bulunmayan bir Astra 800 Condor'a ....vb antika sanat eserine sahip olmak hazzı üç kuruş paradan önemlidir diye düşünüyoruz.
   Başkasının adına girişimde bulunmak konusuna gelince, bu konu sadece bizim sorunumuz değil, Yıldırım İlçesinin polis bölgesinde ruhsatlı silah sahibi olanların tamamının sorunudur. Başkasının adına yasal başvuru tabii ki yapamam ama ben bir STK başkanıyım ve derneğimizin konusu da "Adalet" tir. Derneğimizin faaliyetleri sayesinde TBMM'nde epey faaliyetimiz oluyor. Bu faaliyetlerimiz esnasında Sayın Süleyman SOYLU'ya ve diğer vekillerimize sözlü olarak sorunu iletmemiz yeterli sanırım. Ben görevim süresince tek kişiye iltimas geçmedim, vatandaşı kasıtlı olarak bekletmedim, vatandaşa yasaların gösterdiği usuller dışında tek bir zorluk çıkarmadım. Kanunlar halk için vardır, kanunları elindeki yetkiye dayanarak kimse keyfi kullanmamalı. 
    Yasa dışı, kontrolsüz silahlanmaya sonuna kadar karşıyım ama yasal olarak silah edinmek için binbir zorluğu aşmış, harç vs para harcamış insanların da haklarının ferdi uygulamayla engellenmesine de karşıyım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi