Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli - Yivli Av Tüfeği ...
bezoaribex demiş ki:Haklısınız. 4-5 bin dolardan alır millet.

kesinlikle, bide taksit yaparlarsa kuyruk olur...

Alıntı

Sn. forum üyeleri ek linkte görülen yivli tüfek 2. elde az da olsa bulunuyor mermisi de sıkıntılı değil, sorum bu tüfek ile avcılık yapılabilirmi? Domuz ve benzeri büyük hayvan avı?
Marlin 357 magnum
saygılarımla

http://dailygunpictures.blogspot.com/200...rifle.html

Alıntı

Bugünleri de gördük birisi bana cimdik atsın. Ama firmanın kendi sitesinde bile görsel yok. Bu nasıl iştir anlamadım. 1 Nisan da değil. Biri şaka mı yapıyor?
[Resim: MKE.jpg]

Alıntı

An itibariyle MKE sitesinde de görsel yok.

Belirtilen teknik özellikler ise ;

Çap : 308 Win...
Şarjör Kapasitesi : 5 adet...

Sen, kendi ülkende ilk defa yerli üretim bir yivli tüfeği satışa sun; ama ne görsel, ne teknik veri, ne dağılım-grupman, ne attığın ve test ettiğin mühimmatlarla ortaya çıkan sonuçlara dair tek kelam etme... Sorsan, 1000m'de 1 MOA içinde...

Hoş, fuarda Bolt kilitleme sistemini sordum, ileri iterek, tek hareketle kapanıyor diye bilgi verdiler... MaşAllah, SüpanAllah dedim...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, Ercan 45, m16a2, sezgin63, OCEANBORN
Dün MKE deydim ve Ataarms'ın Yivli Tüfekleri vitrindeydi.Ama foto çekmek aklıma bile gelmedi.

Alıntı

Bu konu çok önemli. ambargolar yüzünden kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye başladık. Keşke çok daha önceden yapılsaydı. Ata nın normal av tüfeklerinde bile birçok hata varken yivli tüfeğini alıp kullanmak cesaret ister diye düşünüyorum. En azından tüfekle ilgili gerekli testleri yapıp bunu videolar vs ile potansiyel kullanıcılar ile paylaşmaları gerekiyor.Yine de yıllardır süre gelen anlamsız yasakların delinmesi açısından çok önemli. Huğlu Kooperatif in bu konuda ciddi bir çalışması var. Ayrıca başka markaların da olduğunu duyuyoruz. Ben özellikle en çok Akus gibi bir firmadan yan yana bir double rifle bekliyorum. Umarım çok yakında bunu da görür mutlu oluruz.

Alıntı

(25-09-2017, 09:31 AM)OCEANBORN demiş ki: Bu konu çok önemli. ambargolar yüzünden kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye başladık. Keşke çok daha önceden yapılsaydı. Ata nın normal av tüfeklerinde bile birçok hata varken yivli tüfeğini alıp kullanmak cesaret ister diye düşünüyorum...

(Ruhsat başvurusunu yapmış) Potansiyel bir tüketici olarak, bu firmanın üretim bantına güvenmeden önce, bu bantı işletenlere güvenmek isterdim. "Türkiye'de yapılan ilk bolt action tüfek" sloganı ile çıkması Forumda eleştirilmişti. Bu bilgiyi tashih ettilerse haberim olmadı. 

Şimdilik "bekle gör" bantında olduğu için almayacağım tüfektir. Ancak yanlış anlamaya yol açacak bu slogan için yerli tüketiciden özür dilemeden, ardından Türkiye'de daha önceden bolt-action tüfek üreten-ürettiren ecdattan helallik almadan alem-i cihan olsalar ilgilenmeyeceğim tüfektir. Zaten silahı bir yığın ıvır zıvırla uğraşıp güç bela alıyoruz; o da aklıma değil kalbime uygun olanı olsun.

Sn Oceanborn'un işaret ettiği konu ise hepsinden daha önemlidir. Bugün Küba'yı dünyadaki ilaç sektörünün en önemli oyuncularından biri haline getiren kendilerine uygulanan ambargodur. 

Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, lupus, Murata, sem, pasa_7676, ismicey
Alım kağıdım elimde. Diyelim ki ben satın almak istiyorum ancak 308 Win MKE'de yok. Bana mermi olarak ne verecekler veya tüfeği al mermiler sonra mı diyecekler? Beyin yakan sorular!!! Huh Idea

Saygılarımla...

Alıntı

(25-09-2017, 03:20 PM)orpeus demiş ki: Alım kağıdım elimde. Diyelim ki ben satın almak istiyorum ancak 308 Win MKE'de yok. Bana mermi olarak ne verecekler veya tüfeği al mermiler sonra mı diyecekler? Beyin yakan sorular!!! Huh Idea

Beyniniz yanmasın:

"Tüfeği al, mermiler sonra" diyecekler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orpeus
(25-09-2017, 04:41 PM)harun demiş ki: "Tüfeği al, mermiler sonra" diyecekler.

Ağustos 2016'da aldığım SIG 1911 için de 50 adet mermi verip, diğer 150 adet ne zaman dediğimde, "sonra demişlerdi." Ancak, sonradan kasıtları meğer 10 ay sonrası içinmiş (6 haziran 2017 - colt'ların satışa sunulduğu zaman)

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi