Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli - Yivli Av Tüfeği ...
Sn. xlod3r

JNG-90 ı tamamıyla yerli olarak lanse ettiler ... Yabancı mühendisler ya da H&K mühendisleri tarafından mı dizayn edildi ?

Uçuk fiyat konusunu düşündüm şöyle bir sonuca vardım ... MKEK gibi başka bir kurum olsa orda silahlar biraz daha ucuz olsa nerden alırsınız ? - Tabiki diğer firmadan ... Şimdi iki yerli firma yivli üretirse mutlaka rekabet olacaktır ve bu fiyatlara yansıyacaktır ...

MKEK'nin pahalı ürün satmasının ardındaki zihniyet '' başka kurum mu var bunları satan benden almak zorundalar ... İstediğim kadar kazıklama hakkında sahibim '' budur ...

Saygılar ...

Alıntı

Sn.CZ 75, aşağıdaki ilk konu başlığında JNG 90 da dahil olmak üzere, yerli keskin nişancı tüfeği konusu, oldukça ayrıntılı olarak tartışıldı. Diğer bir konu başlığında da, hafif piyade hücum tüfeği konusunu oldukça ayrıntılı olarak tartışmıştık. Kendi kıt bilgi ve görüşümüzle bile MKEK' nin bu konuda da pek dişe dokunur, özgün ve yeni bir şey yapmaktan uzak olduğuna kanaat getirmiştik.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=934

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=935

Alıntı

Bana göre ülkemizde yivli üretilmemesinin nedeni yüksek fiyatlar ve bu nedenle talebin fazla olmamasıdır. Ülkemizde yılda 100 civarında yivli satılıyor. Yerli üretici bir model geliştirse ve satışa sunsa, pazar payının %100'ünü ele geçirse bile satacağı tüfek sayısı en fazla 100-200 adet... Kim bu sayı için tüfek üretir ki?

Abd'de bu silahlarla ilgilenenler mekanizmasını bir yerden namlusunu bir yerden alarak silah topluyorlar. Özel yapım tüfeklerini kendileri oluşturuyorlar. Sıradan vatandaşlar bu işleri yapıyorsa bir silah üreticisi hiç zorlanmadan yapabilir. Yani teknik olarak ülkemizdeki üreticilerin yetersiz olduğunu düşünmüyorum. Ürettikleri tüfekler ne kadar kaliteli olur ayrı konu ama tasarım ve üretimde zorlanmazlar büyük ihtimalle.

Alıntı

Teşekkürler linkler için ...

Marksman demiş ki:Bana göre ülkemizde yivli üretilmemesinin nedeni yüksek fiyatlar ve bu nedenle talebin fazla olmamasıdır. Ülkemizde yılda 100 civarında yivli satılıyor. Yerli üretici bir model geliştirse ve satışa sunsa, pazar payının %100'ünü ele geçirse bile satacağı tüfek sayısı en fazla 100-200 adet... Kim bu sayı için tüfek üretir ki?

Sn. Marksman

Ben bir yerli yivli üretilirse fiyatlarının düşük olacağına inanıyorum ... MKEK pahalı sattığı için o sayı 100-200 de kalmıştır ... Normal fiyatta yerli yivli çıktığında o sayı umduğumuzdan daha fazla artacaktır ... 3-4 bin dolarlara bir tabanca alacağıma gider yerli bir yivli alırım o fiyata ... ( 1 tabancası olupta 2.yi almayı düşünenlerin kalbi yerli yivliye tutulabilir , ''yabancı kaliteli ama pahalı bir yivli alacağıma - yerli orta kalitede ucuz bir yivli alırım'' diye düşünen insanlar eminim düşündüğümüzden çok olacaktır ... )

Saygılar ...

Alıntı

Fiyatlar düşerse talep mutlaka artar ama sonuçta fiyatları MKE belirliyor, firmalar fiyatlara pek fazla müdahele edemiyor. Sadece ruhsat harçları bile ülkemizde caydırıcı olmaya yetiyorken 4-5 bin dolarlık fiyatlar bu tüfeklerin ülkemizde satışını neredeyse imkansız hale getiriyor. 70 milyonluk ülkede 100 tüfek satılması, 2500 dolara getirilen döküntü tüfeklerin kısa sürede satılması vs. bunu kanıtlıyor zaten...

Ben üretici olsaydım ve bu tüfekleri üretmek isteseydim Türkiye'de yatırım yapmazdım. Ya pazara (Abd gibi) yada ucuz işgücü ve hammaddeye yakın bir yerde (Uzakdoğu vs.) yatırım yapmayı tercih ederdim.

Alıntı

Ucuz iş gücü deyince merkezi çin olup kalitesi ortadadır Smile Ucuz iş gücü deyince aklıma hep kalitesiz ürünler geliyor ...

Mesela bir rally arabasının motoru el yapımı olarak arabaya takılır ... Ustası saatlik 800 ile 1500 dolar arasında değişen fiyatla motoru yapar ve kalite en üst düzeydedir ...

Burdan çıkardığım sonuçta - ''kalite ucuzlukla olmaz'' diye düşünüyorum ...

Saygılar ...

Alıntı

Arkadaşlar,

Yerli Yivli, Yerli Toplu, Yerli 911...
Asıl konu YERLİ silah sanayi.

Türk halkını Elinde silah olan MANYAK-Terorist olarak görmeyen bir zihniyet iş başına geçtiğinde, Bu denli para getirebilecek bir sektör kesinlikle gözardı edilmeyecektir.

Devlet için çok iyi bir gelir vardır bu işte.. Bugün Sn.Unakıtana 2 - 3 milyar TL'nin ucunu göstersek, Sabaha kadar Sn.Başbakanın kapısında yatar, ilgili kanunlar hemen çıkıverir, 3-4 ay içinde av bayilerimizden YERLİ yivli ve setli tüfeklerimizi alır, yıllık 2000 istihkakımız ile de poligonlarda fırtınalar estiririz.

Ama konunun bizim paranın ucu göstermemiz olduğunu hiç zannetmiyorum.

Silahsızlanma peşinde koşan sözde uygar kesimin uygarlığına o kadar inanıyorlarki...
Bizler henüz AROG devrindeyiz...

Sevgiler.

Alıntı

NorthWolf demiş ki:Arkadaşlar,

Yerli Yivli, Yerli Toplu, Yerli 911...
Asıl konu YERLİ silah sanayi.

Türk halkını Elinde silah olan MANYAK-Terorist olarak görmeyen bir zihniyet iş başına geçtiğinde, Bu denli para getirebilecek bir sektör kesinlikle gözardı edilmeyecektir.

Devlet için çok iyi bir gelir vardır bu işte.. Bugün Sn.Unakıtana 2 - 3 milyar TL'nin ucunu göstersek, Sabaha kadar Sn.Başbakanın kapısında yatar, ilgili kanunlar hemen çıkıverir, 3-4 ay içinde av bayilerimizden YERLİ yivli ve setli tüfeklerimizi alır, yıllık 2000 istihkakımız ile de poligonlarda fırtınalar estiririz.

Ama konunun bizim paranın ucu göstermemiz olduğunu hiç zannetmiyorum.

Silahsızlanma peşinde koşan sözde uygar kesimin uygarlığına o kadar inanıyorlarki...
Bizler henüz AROG devrindeyiz...

Sevgiler.

+1000

Malesef bu konunun parayla ilgisi olmadığı konusunda çok haklısınız.
Silahsız insanlara neler olduğunu hergün görüyoruz.
Yoksa böyle imkanlar olsa bizim gibi meraklıları geçtim normal seviyedeki insanların bile 2şer 3 çer silah alıp bu işin keyfini çıkartabileceğine inanıyorum.
Asıl maksatın gizli olduğu kanaatimi ilk günden beri koruyorum..
Saygılar...

Alıntı

Sn. CZ75 uzakdoğuda üretilen ürünlerin tamamı kalitesizdir gibi bir genelleme yapmak doğru olmaz. İsterseniz kaliteli ürünü Çin'de de üretebilirsiniz, bu sizin üretim politikanıza, pazarlama stratejinize bağlıdır. Bugün kaliteli olduğunu düşündüğünüz çoğu batılı markanın üretimi uzakdoğu ülkelerinde yapılıyor. Dünya genelinde üretim merkezi batıdan doğuya kayıyor. Çünkü ucuz maliyet orada...

Alıntı

Pusat61 demiş ki:[Resim: 10014.jpg]

[Resim: 10015r.jpg]

[Resim: 10016.jpg]

Varmış meğer de haberimiz yokmuş...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi