Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EotTech 512
Açıkçası birininin diğerinden daha iyi olduğunu söylemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Kullanıcının rahat ettiği kendini iyi hissetiğinin doğru olanı diye düşünüyorum. Ben xps2.0 ve Exps 2 , Aimpoint H1 kullanıyorum.

Ben de ağır basan Eotech oldu. Geniş görüş açısı 65 Moa lık daire ve içinde ki 1 Moa lık nokta vs.ama bu tamamıyle beni bağlayan bir seçim. Sn XIII buyurduğu üzere ''Birinin dezavantaj gördüğü bir özellik başka bir kullanıcı için avantaj olabilir'' Gerçekten uzun konu Smile Karar vermeden denemekte fayda var derim. Saygılar.

Alıntı

Sadece Poligonda atış yapacaksanız, gece ve zorlu arazi koşullarında kullanmayacaksanız, almışken iyi bir ürün almak istiyorsanız, kesinlikle Eotech!

Gece atışı yapıyorsanız, çift göz açık atış yapabiliyorsanız, zorlu arazi koşullarında, pil ömrü kaygısı taşımadan, çok hassas değil, amaca uygun atış yapacaksanız, gece yapacağınız atış için minimum ışık seviyesinde olan kırmızı nokta, silüet olarak görülen hedefi görmenizi engellemeyecek kadar hassas ışık ayarı olsun istiyorsanız, kesinlikle 4 MOA noktalı, daha hassas atış yapmak istiyorsanız 2 MOA noktalı Aimpoint alın derim.

İki ürünü de kullandım, benim için uygun olan nişangahı, bu kriterlere göre değerlendirip seçtim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılar .

Alıntı

Sayın XIII

Forumda biraz araştırdım ama net cevap bulamadım. Red dot için ideal bir sıfırlama mesafesi var mıdır? Ev savunması için 10 m diye biliyorum ama çok amaçlı kullanım için 25 m uygun diye okudum (25 m sıfırlama-100 m için de geçerli olabilir diye)

Bu konuda ustaların deneyimlerinden yararlanabilir miyim?

Saygılar

Alıntı

Ben 25 mt de sıfırlama yapıyorum .
Sıfırlama yaptıktan sonra , 5mt den başlayıp üzerine 10 ar metre koyup " 5 , 15 , 25, 35 ... Gibi " 100 mt ye kadar atışlar yapıp , ara mesafelerde red dotun nekadar sapma yaptığına " üst veya alt " bakıyorum.

Saygılar .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi