General Patton ve Colt'ları
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
General Patton ve Colt'ları
Bendeki bu fildişi kabze sevdası nereden başladı diye kendime sordum. Biraz düşününce çocukluğumda seyrettiğim General Patton'ın hayatını anlatan filmde gördüğüm tabancadan esinlendiğim aklıma geldi. Hatta bir sahnede Alman uçakları alçak irtifa taarruz ederken tüm askerler saklanırken o altıpatları çekerek pilota ateş ediyordu Smile

Biraz araştırınca doğru hatırladığımı ve ona ait Colt'ların çok meşhur olduğu ortaya çıktı. Sizlerle General Patton anısına yapılmış tabancaları paylaşmak isterim.

[Resim: r5katxT.jpg]

[Resim: RQ0Rm24.jpg]

[Resim: xTN3vOz.jpg]

Bu da altıpatlar:

[Resim: es5dzxD.jpg]

Orjinal tabanca şematiği:

[Resim: XDGjh1b.jpg]

General Patton ve Bradley yanyana:

[Resim: KWxu8pw.jpg]

Alıntı

Hepsi birbirinden çirkin Tongue .

Şemadaki mühimmat bana hatalı geldi.

Alıntı

[Resim: SJpr0qI.jpg]

Sayın SertanY. İlk fotoğraf hariç katılıyorum Smile .45 Colt sağdan 3. olanı ve doğru gibi duruyor. .45 ACP değil onunla karıştırmış olabilirsiniz.

İkisini yanyana buldum:

[Resim: 7UFNOR8.jpg]

Saygılarımla

Alıntı

Bence de merhuma mezarında takla arttırmışlar. Yakında Gerber de Karındeşen Jack bıçağı çıkartır( O da anglo-sakson neticede Smile bu arada http://www.yeniakit.com.tr/haber/karinde...28960.html Big Grin )
Kültürel bir yansıma aslında, bizdeki Bihter geceliği veya Hürrem kolyesinin onlardaki karşılığı.

Alıntı

Eklemeden geçemeyeceğim, muhteremin diğer Colt'u, M 1911 değildi diye hatırlıyorum, zoralımdan alınmış tipi olduğundan onu da 1911 olarak kurgulamışlar.

Alıntı

Generalde Colt 380 Mod 1908 olabilir.

Alıntı

Haklısınız Sayın Mirgun. Video guzel açıklamış.

Alıntı

(05-07-2015, 11:40 PM)derinoz demiş ki: Orjinal tabanca şematiği:

[Resim: XDGjh1b.jpg]

Ben bu şemadaki mühimmattan bahsetmiştim, Sn.derinoz.

Alıntı

Geçen bir programda Amerikalı bir antikacı ''koleksiyon için üretilen bir ürünün koleksiyon değeri yoktur'' demişti.

Alıntı

Sayın Sertan kastettiğiniz şemayı anladım ama mühimmata neden hatalı dediğinizi anlayamadım. Kusura bakmayın, açıklarsanız memnun olurum.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi