Briley Barrel Bushing
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Briley Barrel Bushing
Değerli dostlar,

Yurtdışında 1911 platformu ile ilgili forumlarda okuduğum, atışçıların yorumlarında bahsettiği Briley Barrel Bushing ile ilgili olarak ayrı bir konu açmanın doğru olacağını düşündüm.

Briley, genel olarak tüfek şokları üzerine uzmanlaşmış bir firma olarak karşımıza çıkıyor sitesini incelediğinizde.

BRILEY ANA SAYFA

Sitede dolaştığınızda atış konusunda performans arttırmak üzere uzmanlaştıklarını anlıyorsunuz. Bizim ele alacağımız konu ise 1911 platformuna yaptıkları katkılar üzerine olacak.

Tabancalarda şok yok. Zaten saçma kullanılmadığı için çok gerekte yok. Ancak biliyorsunuz poligonda bir mengene ile sabitlendiğinde dahi tabancalarda belirli metreden sonra bir dağılım oluşmaya başlıyor. Çünkü sürgünün gidiş gelişinden sonra namlu milimetrik bile olsa aynı yerde durmayabiliyor. Bu konuda tam bilgim yok, fikrim var. Üstatlardan beni doğrulamalarını ya da düzeltmelerini rica ederim. Briley barrel bushing ise içindeki yüzük sayesinde namlunun olabildiğince bir önceki pozisyonda kalmasına ve sürgü ile arasındaki boşlukta yapacağı oynamaları minimize ediyor. Tabi şimdilik teorik olarak bunu söyleyebiliyorum.

Forumlarda çok iyi ayarlanmış normal bir barrel bushing ile çok fark yaratmadığını ama her halükarda fark oluşturduğu ile ilgili yorumlar var.

Biraz görsel ile konuyu besleyelim:

Bu normal bir bushing

[Resim: Q0I16Sml.jpg]

Bu Briley olan - İçindeki yüzük görülüyor

[Resim: 6sxpWjKl.jpg]

[Resim: kkbGzcul.jpg]

Normal ve Briley takılı arasındaki önden görünüş farkı

[Resim: w126dXVl.jpg]

Briley bushing sipariş etmeden evvel namlunuzun dış çapını ölçmeniz gerekli. National Match namlularda standart .580 inch. Ancak fabrika çıkışında bu değer değişebiliyor. O yüzden ölçmek şart. Sırf bu iş için kumpas satın aldım. Benim Gold Cup'ta .580 çıktı. Bunun üzerine sadece .001 inch daha büyüğünü sipariş veriyorsunuz.

Forumlarda eğer namlunuz siyah ise .001; parlak ise .002 fazlasını sipariş verin diye bir kullanıcıdan geri bildirim okuduğumdan ben de .582 olanı sipariş verdim. .001 olan namluya sürtünmeden dolayı yüzüğün sarı rengini işliyor diye görüş vermişti Amerikalı atıcı arkadaşımız.

0.001 inches = 0.0254 millimetre bu arada. Yani milimetrenin %2,5'u gibi fark bahsettiğimiz. Ben .582 yi takarken bile zorlandım.

Konu ile ilgili olarak keşke bir video ve atış sonrası bir hedefte farklılığı size gösterebilseydim. İnternette arama yapmama rağmen konu ile ilgili olarak atış videosu veya görseli bulamadım.

Sayın Ortaç bu konuda eminim bizim merakımızı giderecek bir çalışma yapacaktır diye umarak kendisine gollük bir pas atmak isterim.

Saygılarımla

Alıntı

Çok teşekkürler efendim.
Uzun zamandır S&W Performance Center 1911 lerde olduğu gibi küresel yataklı bir namlu yüzüğü düşünüyordum.
Hamsili için daha fazla masrafa değer mi diye bu güne kadar erteledim.
Yukarıdaki bilgiler benim için çok faydalı oldu. Bu arada namlu dış çapını ölçerken namlu ucuna yakın bir yerden ölçmek gerekli uyarısını da yapmak isterim.
Eğer uygun görürseniz sizin Gold Cup'ı her iki yüzükle deneyip, sonuçları birlikte bilimsel bir makale Smile halinde paylaşabiliriz.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Sayın Ortaç,

İlginiz için çok teşekkür ederim. Benim için poligon yol izni almak bu sene bir hayli zor. Yıllık izinlerimi erken bitirdiğim için en az bir yarım günü başvuru ve sonrasını takip etmem imkansız. Gelecek seneye kadar siz deneme yapmamış olursanız neden olmasın.

Saygılarımla

Alıntı

(16-11-2016, 02:49 PM)jimmymuller demiş ki: Buy the best quality of choke tubes for sporting clays. We are the best suppliers of shotgun choke tubes. Our choke tubes are manufactured with only the very best available firearms grade steel, by experienced engineers and craftsmen who have a strong commitment to workmanship and quality control.

Dear jimmymuller,

Thanks for the advertisement. Topic of this title is barrel brushing if you noticed at the first message. If you have any contribution or comment about this issue please write your comment.

Best regards

( Reklam için teşekkürler.  Eğer ilk mesaja dikkat ettiyseniz bu başlığın konusu namlu fırçalama. Eğer bu konuda bir katkı veya yorumunuz varsa lütfen yazın)

Alıntı

Görseller açılmıyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi