Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IRAKLI BERETTA; TARIK, 9MM!
Sayın Theguardian,
Arap harflerini tanıyorum ancak Arapça bilmiyorum. Harfleri yan yana getirip deneye yanıla sağdan sola anlamlı kelimeler çıkarmaya çalıştığımda Tarık - ayar 9 milim (Mim, lam, mim harfleri yan yana, milimetre kelimesi ya Arapça'dan türemiş Batı'ya gitmiş, ya da tam tersi. Arapça 9 rakamı bizim kullandığımız rakama benzer, alta doğru düz bir çizgi iner ve biter.) - Son kelimeden önceki iki kelimeyi çıkaramadım ancak yazı "marka" kelimesiyle bitiyor. Sayın 7tepe'nin bahsettiği türden bir sözü silah tasarımcılarının dahi kendi silahlarına yazmadığını düşünürsek, Latin harflerini tanımayan Arapların anlamasına yönelik, silahın künyesi ortaya çıkıyor. Bu arada Tarık Bin Ziyad olup olmadığını bilmemekle birlikte, Saddam Hüseyin'in kabinesinde yer alan Tarık Aziz isminin bu silaha verilmiş olduğunu düşünenlerin tarafındayım.
Saygılarımla...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
7tepe, Theguardian, defender45acp
[Resim: Smart_Select_Image_2017_07_01_11_25_02.png]

[Resim: Smart_Select_Image_2017_07_01_11_24_53.png]

[Resim: Smart_Select_Image_2017_07_01_11_24_40.png]

upload image

Tabanca kabzesindeki madalyonlar Tarık Bin Ziyad'a ait. Sağ yüzdeki yazılar zaten okunuyor. Sol yüzde Tarık - 9 mm Irak malı tabanca, İtalyan şirketi Beretta lisanslı yazıyor. Tabancanın ismi Tarık Bin Ziyaddan geliyor. 1981'de üretime başlamış bir Beretta M1951 kopyası. Mısırda yapılanlar Helwan diye geçiyor. Orjinal bir Beretta M951 almanızı tavsiye ederim. Beretta M951 daha çok üstünde durulması gereken bir silah. Saygılarımla

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
lupus, heisenberg, tirendaz, 1905sss, 7tepe, shelby, XXAHMETXX, Theguardian, alpago
[Resim: m1951_diagram.jpg]

Beretta 1951

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Mr.Wayne, Theguardian, tekoglu
Elinde bu tabancaya ait kabze kapağı olan forumdaşımız varsa satın almak isterim. Saygılarımla.

Alıntı

Iyi bi tabanca aslında. Peşpeşe bi şarjördeki fişekleri tutukluk yapmadan ateşleyemez diye yorumlar okudum duydum. Ben kullanıcısıyım silahın sahibi olmadan yada kullanmadan yorum yapanlar yanılıyorlar yanıltıyorlar. Peşpeşe seri atış yaptım. 8 fişeği de sorunsuz ateşledi. Tek sorun kilit bloğunun kırılma korkusuyla atış yapıyor olmanız Smile bi keresinde de Horozun gövdeye bağlandığı mil (sayın 7tepe isimli form üyesinin yukarda paylaştığı 28 numaralı parça) yerinden çıkmıştı. Horoz görevini yapamıyordu. Iğne ye vurmadan tek tırnak emniyeti seviyesinde takılıp kalıyordu. Söktüm baktım parçalarını dağıttım mili yerine oturtup güzelce açmışken temizledim. Sonra hiç bi sorun çıkartmadı.

Alıntı

(01-07-2017, 11:44 AM)tekoglu demiş ki: [Resim: Smart_Select_Image_2017_07_01_11_25_02.png]

[Resim: Smart_Select_Image_2017_07_01_11_24_53.png]

[Resim: Smart_Select_Image_2017_07_01_11_24_40.png]

upload image

Tabanca kabzesindeki madalyonlar Tarık Bin Ziyad'a ait. Sağ yüzdeki yazılar zaten okunuyor. Sol yüzde Tarık - 9 mm Irak malı tabanca, İtalyan şirketi Beretta lisanslı yazıyor. Tabancanın ismi Tarık Bin Ziyaddan geliyor. 1981'de üretime başlamış bir Beretta M1951 kopyası. Mısırda yapılanlar Helwan diye geçiyor. Orjinal bir Beretta M951 almanızı tavsiye ederim. Beretta M951 daha çok üstünde durulması gereken bir silah. Saygılarımla

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tekoglu
(30-06-2017, 09:55 PM)shelby demiş ki: Sayın Theguardian,
Arap harflerini tanıyorum ancak Arapça bilmiyorum. Harfleri yan yana getirip deneye yanıla sağdan sola anlamlı kelimeler çıkarmaya çalıştığımda Tarık - ayar 9 milim (Mim, lam, mim harfleri yan yana, milimetre kelimesi ya Arapça'dan türemiş Batı'ya gitmiş, ya da tam tersi. Arapça 9 rakamı bizim kullandığımız rakama benzer, alta doğru düz bir çizgi iner ve biter.) - Son kelimeden önceki iki kelimeyi çıkaramadım ancak yazı "marka" kelimesiyle bitiyor. Sayın 7tepe'nin bahsettiği türden bir sözü silah tasarımcılarının dahi kendi silahlarına yazmadığını düşünürsek, Latin harflerini tanımayan Arapların anlamasına yönelik, silahın künyesi ortaya çıkıyor. Bu arada Tarık Bin Ziyad olup olmadığını bilmemekle birlikte, Saddam Hüseyin'in kabinesinde yer alan Tarık Aziz isminin bu silaha verilmiş olduğunu düşünenlerin tarafındayım.
Saygılarımla...

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
shelby

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi