Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IRAKLI BERETTA; TARIK, 9MM!
Yıllar önce satın alıp, '' Sakın orijinal boyasına dokunma! '' diyenlere rağmen '' Boyası tamamen kalkmak üzere, bundan sonrası silaha zarar verir...'' diyen ustalara kanıp boyattığım, hala daha iyi mi ettim, kötü mü ettim karar veremediğim Tarık Beretta tabancamın fotoğraflarlarını paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Tabanca malumunuz olduğu üzere 8+1 mermi kapasitesine sahip. Oldukça yıllanmış bir tabanca olmasına rağmen ( tek istisna dışında ) tutukluk problemi yaşatmadı. Sesi bana mı öğle geliyor bilemem ama, sanki diğer 9 mm lere göre daha yüksek çıkıyor.

Kabza yapısı ince olduğundan benim elime tam oturmuyor. Daha kalın bir kabzası olsaydı keşke dediğim çok olmuştur.

Bunun dışında çok kolay bir sökümü ve toplanması var.

Boyutlarına göre ağır bir tabanca, ancak belimde taşırken beni çok rahatsız etmiyor.

Söyleyeceklerim şimdilik bunlar... Üstadlarım daha teknik bilgileri verebilirler sanırım.

Selam ve saygılar...

[Resim: DSC_1953_zpsxavp9zvq.jpg]
[Resim: DSC_1954_zpsz4upmq6o.jpg][Resim: DSC_1955_zpsknabtlwv.jpg][Resim: DSC_1958_zpshx1neq6n.jpg][Resim: DSC_1959_zpsncavtve9.jpg][Resim: DSC_1962_zpsfhejxsll.jpg][Resim: DSC_1960_zpsv53fchw3.jpg]

Alıntı

Saddamın başına gelenler sizinkinin başında gelmiş Sn Dr.Kara Smile Ama öldürmemiş süründürmüşler efendim.

Alıntı

Saygıdeğer Lupus Üstadım, uygun başlığı bulmakta zorlanmıştım. Ufak (ama etkili) değişikliğiniz için teşekkür ederim.

Selamlar.

Alıntı

Çok yıllar önce sahip olduğum, ruhsat süresi dolması nedeni ile sattığım; kullandığım zaman süresince hiç tutukluluk yapmayan, güzel tek sıra şarjöre sahip bir silah. Ancak, pek isabetli atışlar yaptığım söylenemez (bu silah ile ilgili olarak)

Alıntı

Geçen hafta emekli gardiyan bir ağabeyimizle silahlar üzerine sohbet ederken 2000 yıllarda sahip olduğu (polis arkadaşından almış zor alım olduğunu söyledi) Tarıq Beretta 951 modeli tabancasından bahsetmişti. Tabanca sürekli namlu kilit blogunun kırım yaşadıgını ve silah tamircisine defalarca kez yaptırdıgı kilitten sonuç alamayınca (Anlattıgına göre o zamanlar namlu kilitinin orjinalini bulamıyormuş) başka bir tamirci baş vuruyor. Ve bu tamirci namlu kilitinin uç kısımlarını taşlayarak düz hale getirip kilit sistemini iptal edip sonrada irca yayını sertleştirip tabancayı çalışır vaziyete getirdiginden bahsetti.Huh

[Resim: 12_zpsiw5pspky.jpg]

[Resim: DSC09587_zps8nafysgr.jpg]

Anlatğına göre, resimlerde işaretlediğim kısımlar.
Ama geri tepmenin eskisine göre daha fazla olduğunu ve bu şekilde 5 yıl kullandıktan sonra iyi bir fiyata satıp bhp aldığını (hala bhp kullanıyor) bahsetti.
Kafama takılan konu şu cidden bu şekilde yapılan bir işlem sonuç verir mi. Çünkü daha önce de 951 namlu kilitinin sürekli problem çıkardığını duymuştum. Ama mantıklı düşünürsek pek de sağlıklı bir sonuç alamıyacağının kanısındayım. Tabi yinede değerli forum üyelerinin fikirlerine sunarım.

Saygılarımla...

Shy

Alıntı

Bu tabancalar yönünden işçilik, malzeme kalitesi ve diğer konularda detaylı bilgiler paylaşabilir misiniz? Yine parça temini kolay mıdır?

Alıntı

Iraklı forumculardan öğrendiğim kadarıyla zamanında Irak ordusunda ( saddam döneminde ) bizim Kırıkkaleler gibi itibarsız bir silahmış. Üst düzeylerin ve komutanların favorisi BHP lermiş.

Alıntı

Bu tabancalardan birini tamircide görmüştüm. Namlu kilidiyle birlikte kilidi tutan namluya birleşik parcada kırılmıştı.

Alıntı

Değerli forum üyeleri. Bu silahın sol tarafında sürgü kısmında yazan arapça yazıların ne anlama geldiğini bilen biri varmı?

Alıntı

Silahın kabzasında bulunan kişi Tarık Bin Ziyad.Silahın adı oradan geliyor tahmini olarak onun sözlerinden biri yazılı olabilir.Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi