Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 781 Hayat İdame Bıçağı
Konunun başındaki fotoğraflar silinmiş.   Bu nedenle resimleri yeniledim. Türkiye'de galiba bu bıçaktan  yalnız bende var. 
Glock 781 hayalet  bıçak 
[Resim: IMG_20170921_153914.jpg]

[Resim: IMG_20170921_153831.jpg]

[Resim: IMG_20170921_153726.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
heisenberg, PersonalDefence, lupus, alpi, sezgin63, 1905sss, Murata, Karagoz, demirci57, Ozan60, S@riyerli, Flobert, kuzeybuzulu, Darendeli, Ahmet Özalp, sparus, Gazanfer, Emir93
Sayın Hunter,
Glock Sitesinde Field Knives bölümünde, 78 ve 81 olmak üzere 2 adet bıçak var. 81'in farkı sırtında testere olması.
Glock tarafından 781 adı altında bir model üretildiğine dair, İnternet'te hiç bir bilgi bulunmuyor.
Bu ürünü Tac87'den mi aldınız? Sanki mesajlardan öyle anladım. Sayın Harun açıklama yapmamış veya ben göremedim. Bu takdirde kolleksiyonluk bir imalat hatası olmalı.
Başka bir kanaldan aldıysanız yüksek ihtimalle, Avrupa değil yapmadır düşücesindeyim.

Saygılar

Alıntı

Sayın Ahmet Özalp bıçağı Tac87'den aldım. Benim şansıma hatalı seri no vurulmuş olan bu bıçak bana denk geldi. İnternette ben de araştırdım. Bu seri nolu bıçakların nadir sayıda olduğunu belirten bir kişi bıçağı e bay da satışa çıkarmış. Glock 781 hakkında başka bir bilgi de bulamadım.

Alıntı

https://www.worthpoint.com/worthopedia/g...-206674191
Bu sitede ise Alman GSG9  ve Avusturya jagdkomando birlikleri için nadir sayıda üretildiği bilgisi verilmiş.  Sayın Harun bir mesajında Glock'a sorar  gerçeği öğreniriz demişti fakat bir daha bu konu hakkında mesaj yazmadı.
Saygılarımla.

Alıntı

(23-09-2017, 10:01 AM)hunter 12 demiş ki: Sayın Harun bir mesajında Glock'a sorar  gerçeği öğreniriz demişti fakat bir daha bu konu hakkında mesaj yazmadı.

Unutmuşum!  Blush

Soracağım adam artık Glock Dünya pazarlama müdürü oldu. Şimdi bunu sormak için aramak biraz garip olacak. Bir vesile ile Glock ekibi ile yüz yüze geldiğimizde, (aklıma gelirse) sorarım.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hunter 12, sparus
(17-08-2015, 11:51 PM)eraonk demiş ki: Glock bıçağının kotarıldığı orjinal tasarım; AES West German Military knife.

Gaston dede muhtemelen o bıçağı üreten makina ve ekipmanı bedavaya kapatmış ve gene muhtemelen hala aynı makinayla üretiyordur. Big Grin
Bildiğim kadarıyla Glock bıçak ve kürek (asıl ismiyle "entreching tool - siper kazma aleti") de Glock tabanca gibi Gaston Amca'nın Avusturya devlet ihalelerini takip ettiği günlerden kalma üretimler. Aslında perde rayı üreten GG, tabanca ihalesine tabanca üretmiş, bıçak ihalesine bıçak üretmiş, kürek ihalesine kürek üretip vermiş. Bu nedenle, bıçakın envanterdeki bir malın devamı veya askeri isterlere uygun üretilmiş bir bıçak olma ihtimali yüksek.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
hunter 12, eraonk, sparus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi