Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik C-100 ve Canik L-120
Teşekkür ederim Sn.Kanuni, burayı biliyorum bir kaç kez gitmiştim. Beraber gitmekten memnuniyet duyarım. Ben Turgutlu'da kapalı poligon var sandım o nedenle sormuştum. Buraya tabanca için yol belgesi vermiyorlar malesef. Güneşten korunacak bir mekan olmamakla birlikte tüfek atışları için uygun bir yer. Girişe kapalı olsa da kimse bugüne kadar gelip yasak kardeşim çıkın demedi.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Kanuni , Sn. Oberon ; anladığım kadarıyla bahse konu yer önceki zamanlarda Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kadro atışlarında poligon olarak kullanılan bir arazi. Kadro atışları hali hazırda başka bir poligonda yapılıyor olmalı. Resmi olarak bir poligon olmadığı için de yol belgesi verilmemesi normal.
Saygılarımla.

Alıntı

Girişte önceden bir bariyer vardı, şimdi o da kalkmış. Yol belgesi verilmemesi tabi ki de normal ancak beni endişelendiren, tüfekle de gitseniz, "burası meskun mahal" diyerek işlem yapılma ihtimali...

Alıntı

L-120 gövde, C-100 sürgüsü ile birlikte:

[Resim: SANY0529%201024x768_zpscwaoj29e.jpg]

C-100 gövde, L-120 sürgüsü ile birlikte:

[Resim: SANY0530%201024x768_zpsbijzcex5.jpg]

Alıntı

Sn. Kanuni;

L120 de kullandığınız mavi aleminyum kabzayı yurtdışından mı buldunuz acaba?
Türkiye de bunları üreten var mıdır?

Birde fotoğraftan mıdır tam anlayamadım,, L120 de kabza önünde boya aşınması olmuş gibi görünüyor,, silahınız ne kadardır kullanımda acaba?
(Aleminyum gövdelerin işlenmesi boyanması tamiri oldukça zor , dolayısıyla dayanımı hakkında bilgi edinmek istedim)

Teşekkürler

Alıntı

Sn. ilbay,

Kabza kapağı CZ kabza kapağıdır. Sağ kapak tam uyum sağlamış, sol kapağın iç ön yüzeyine ise ufak bir tıraşlama yapmam gerekmiştir. Eğer bu kapaklardan temin ederseniz tam olarak nereyi tıraşlamanız gerektiğini resim ile gösterebilirim. Eğe ile yapılan son derece basit bir işlemdir. Kabza kapak seti yurtiçinde üretilmiyor maalesef. Ben forum üyesi Sn. turantactical'dan satınalmıştım. Bildiğim kadarıyla o da yurtdışından getirtti...

Kabzanın ön ve arka yüzünde kendim uyguladığım kaydırmaz bant mevcuttur. Lakin, nokta nokta gözüken açılmalar gerçekten boya atmasıdır. Bu tabanca neredeyse hergün t-shirt altında iç kılıf ile tarafımdan taşınmakta ve tam da o yüzey terli tenime temas etmektedir. Bu durumun da eminim olumsuz etkisi olmuştur. Ter ile, alüminyum kapağın da rengi baya bir soldu. Kıyaslamak için taşınmadığı zamanki halini şu resimde görebilirsiniz.

[Resim: SANY0519%20800x600_zpsxmpglrxk.jpg]

Bu bölge dışında tabancada herhangi bir boya atması olmamıştır. Durumu pek umursamıyorum, zira Canik marka tabancalarımda benim için şu etapta görsellikten ziyade fonksiyonellik ve sık idman yapma ön plandadır. Bu durum evladiyelik silahım olarak gördüğüm Shadow'da veya Glock'ta veya meydana gelseydi canım sıkılabilirdi tabi...

Alıntı

Çok Teşekkürler Sn. Kanuni.

Forumda da daha once belirttiğim gibi L120 kısa listemde,, mavi kabza ise ayrıca çekici.
Hatta paslanmaz çelik silahta bence mükemmle duruyor (Sarsılmaz a uygulanmış bir versiyonunu görmüştüm)
Bunların yurtdışı fiyatı 75 ila 100 usd arasında ve çeşitli varyasyonları var.

Örnekler:
http://czcustom.com/CZ_75-thin-blue-grips-long.aspx

https://www.hogueinc.com/store/products/...dized/4898

https://www.hogueinc.com/store/products/...dized/6639

Aslında bizimkiler de bunları yan sanayi ürünü yapabilirler diye düşünmüştüm. Malum binlerce CZ kullanıcısı var , müşteri çok olur. Ama tüm soruşturmalarıma rağmen henüz bulamadım.

Bu silahı alırsam mutlaka kabzayı da edineceğim, nazik yardım teklifiniz için ayrıca teşekkürler.

iyi günler.

Alıntı

Sn. Kanuni,

Size ulaşmaya çalışıyorum. Müsait olduğunuzda mailinize bakar mısınız?

Çok teşekkürler,

Alıntı

Sayın Kanuni,

P100 sahibi ve hobide yeni biri olarak konu çok faydalı oldu.

Yeni konularınızı merakla bekliyorum.

saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kanuni

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi