Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Askeri Kürek - US Ames 1945
Bulgaristan'da bulduğum kürek. Fiyatı 32 tl. Amerikan küreğinin Bulgar seyyar satıcıdan çıkmasının herhalde ilginç bir hikayesi olsa gerek.
Gayet sağlam.

[Resim: 20150603_002601_zps4741yw1d.jpg]

[Resim: 20150603_002648_zpsxnd67iba.jpg]

[Resim: 20150603_002736_zpsghzjbkqa.jpg]

Alıntı

[Resim: 20150603_002713_zpsr8lbgfti.jpg]

Alıntı

Sn.Yalvali, satıyor musunuz yoksa aldığınız fiyat mı 32 TL anlayamadım?
Eğer satıyorsanız 32 TL oldukça makul hatta "beleşden biraz pahalı." bir fiyat.
Yok eğer aldığınız fiyat ise sanırım TL karşılığı olunca böyle küsüratlı çıkmış.
Ama öyle bile olsa yine de "beleş" sınırına yakın olmuş.
Hayırlı olsun, güle güle saklayın.

Alıntı

32 tl ye alıyorum.
CiddiyimSmile

Alıntı

Smile aldığım fiyat 20 leva tl karşılığı 32 tl. Satmıyorum.5-10 tane bulsaydim satardım.

mobil

Alıntı

Öncelikle hayırlı olsun güzel bir eşyaya sahip olmuşsunuz, internette 2. Dünya savaşında kullanılan Amerikan küreklerinin fiyatı genelde 30 dolar civarlarında. Ya satıcı sattığı malın değerini bilmiyordu yada Bulgarın ülkesinde bu tip şeyler ucuz.

Alıntı

Ebayde dikkat ederseniz bu tarz askeri antikaların en ucuz olduğu yer Bulgaristan.En çok Bulgarlar askeri antika satıyor.

Muhtemelen bu kürek birleşik devletler Sovyetleri ikinci dünya savaşı boyunca yaptığı yardımlara dayanıryordur.Bizde nasıl bu hurdalar askerin envanterine Marshall yardımları ile girmişse onun Sovyet karşılığı olan Molotov planı ile Sovyet peyki ülkelerine Sovyetler bazı askeri malzemeleri dağıttılar.Bu kürek bu yolla girmiş olabilir.

Savaşın sonrasında ele geçmiş , el değiştirmiş , ganimet olarak alınmış vs olabilir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi