Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Glock ? G17 & G19
Tecrübeli forumdaşlara bir sorum var. Silah satın alma belgesini çıkarttım, adli tatilde önce Ankara'ya uğrayıp o günkü duruma göre mevcut olması halinde G19 ya da G17 den birini tercih edeceğim. Benim sorum şu. Bulunduğum yerde G19 u olan arkadaşların tabancası ile çok atış yaptım. Yalnız kabzadaki parmak çıkıntıları elimi rahatsız etti. Parmaklarım tam olarak oturmadı. Çıkıntılar parmaklarımın ortasına geldi. G17 de de bu çıkıntılar aynı genişlikte mi? G17 de parmaklarım daha rahat olur mu, parmak yuvalarına oturup oturmaması açısından soruyorum. Hiç G17 kullanmadım. Silahı dış kılıfta taşıyacağım için silahın tam boy veya kompakt olması benim için önemli değil. Kıyasen söyleyeyim, ellerim orta büyüklükte ve 10 yıldır sahibi olduğum Canik 55 standartı çok rahat kavrayabiliyorum. Tetiğe her kademede parmaklarım rahat erişebiliyor.

Alıntı

(09-06-2017, 11:07 AM)erkanbaşkan demiş ki: G17' de de bu çıkıntılar aynı genişlikte mi?

Aynı sayıdaki parmak yerleşim alanı G17' de biraz daha uzun bir kazaya yayıldığı için, G19' a oranla biraz daha geniş ve rahattır. Ancak G19' da çok rahar etmeyen parmaklar, G17' de de kolay kolay rahat etmez, bu yüzden ne olursa olsun mutlaka deneyerek karar vermek lazım.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
zarif_, erkanbaşkan
Cevabınız için teşekkür ederim. G19 da durum fecaat değil ama istenildiği gibi de rahat değil. Bu durumda adres belli G17. Tekrardan teşekkür ederim.

Alıntı

Ankara'da G17'nin replikasının bulunduğu bir yer biliyor musunuz? Mend Savunma da bu tabancaların replikaları var mı? Atış yapamasak ta en azından elimize uyumuna bakardık.

Alıntı

Sn. Erkanbaşkan,
Airsoft ekipmanı satan yerlere bakabilirsiniz. Glock modelleri airsoft oyunlarında yaygın olarak kullanılıyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
erkanbaşkan
Sn. Rangeman, dediğiniz benim de aklıma geldi ama tam olarak gerçeği ile aynı ölçüde olup olmayacağını bilmediğim için sordum. Artık etrafta gerçek bir G17 araştırmasına girip en iyisi bu silahla gerçek bir atış yaparak tecrübe etmek.

Alıntı

Sn. Erkanbaşkan,
Gerçekleri ile ölçüler aynıdır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
erkanbaşkan

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi