Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Glock ? G17 & G19
(06-06-2015, 11:10 AM)zaferS demiş ki: Sivil ve gizli taşınacaksa bence G19 idealdir. Üniforma üzerinde ve açık olarak taşınacaksa bence G17 de olabilir G19 da.

Saygılarımla...

Evet ben de G19'un benim için uygun olacağına karar verdim. Sabredip satışa çıkmalarını beklemek lazım.

Alıntı

mrb aranıza yenı katıldım.uyelıgım hala askıda galiba. yrd olabılırsenız sevınırım.

Alıntı

Merhaba Sn.wildwest

Sanirim rastgele bir basliga, ustunkoru bir mesaj yazdiniz. Kendiniz acisindan sikintili bir durum olusturuyorsunuz, dikkatli olmalisiniz.

FORUM KURALLARI
...
13) Mümkün olduğunca imla kurallarına dikkat edilerek yazı yazılır.

(18-10-2015, 10:51 PM)wildwest demiş ki: mrb aranıza yenı katıldım.uyelıgım hala askıda galiba. yrd olabılırsenız sevınırım.

Alıntı

Sn. mesuttunga, yanlış olan her şeyi belirtip, hataların telafisini bulmak zorunda olduğumuz için, Sn. lupus'un bir mesajını aynen yazıyorum.

Saygılarımla.

Bugün '' Acaba sadece benim cep telefonumda mı Türkçe harf ve karakterler var?...'' diye merak ettim...Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan cep telefonlarının klavye ve tuşlarını tek tek kontrol ettim...Meğer sadece benim cep telefonumda Türkçe karakterler yokmuş...Meğer millet bir tuşa bir saniye daha fazla basmaya üşendiği için Türkçe karakterleri göremiyormuş...

Bir tuşa, bir saniye daha fazla basmaya üşenen umursamaz, özensiz, saygısız kişilere bir kez daha hatırlatmak istiyorum;

Hiç kimsenin saniyeleri sizin saniyelerinizden daha değersiz değildir!..

Alıntı

Sn. cos30

Turkceme cok bagli ve hassas biri olmama ragmen, isim ve guvenlik geregi yurtdisindan aldigim bir MacBook kullanmaktayim ve klavyemde Turkce karakterler malesef mevcut degil.

(19-10-2015, 06:26 PM)cos30 demiş ki: Sn. mesuttunga, yanlış olan her şeyi belirtip, hataların telafisini bulmak zorunda olduğumuz için, Sn. lupus'un bir mesajını aynen yazıyorum.

Saygılarımla.

Bugün '' Acaba sadece benim cep telefonumda mı Türkçe harf ve karakterler var?...'' diye merak ettim...Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan cep telefonlarının klavye ve tuşlarını tek tek kontrol ettim...Meğer sadece benim cep telefonumda Türkçe karakterler yokmuş...Meğer millet bir tuşa bir saniye daha fazla basmaya üşendiği için Türkçe karakterleri göremiyormuş...

Bir tuşa, bir saniye daha fazla basmaya üşenen umursamaz, özensiz, saygısız kişilere bir kez daha hatırlatmak istiyorum;

Hiç kimsenin saniyeleri sizin saniyelerinizden daha değersiz değildir!..

Alıntı

Resmi kurum ve kuruluşlarla veya iş yaptığınız kişi ve şirketlerle yaptığınız yazışmalarda da Türkçe karakter kullanmıyor musunuz Sn.mesuttunga? Eğer öyleyse ve hiçbir sorunla karşılaşmıyorsanız bu millet gerçekten dilini kaybetmiş, memleket bitmiş demektir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
MacBook da dahil Türkçe karakter desteği tüm bilgisayarlarda mevcut.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(20-10-2015, 10:46 AM)lupus demiş ki: Resmi kurum ve kuruluşlarla veya iş yaptığınız kişi ve şirketlerle yaptığınız yazışmalarda da Türkçe karakter kullanmıyor musunuz Sn.mesuttunga? Eğer öyleyse ve hiçbir sorunla karşılaşmıyorsanız bu millet gerçekten dilini kaybetmiş, memleket bitmiş demektir.
Uzgunum ama kullan(a)miyorum Sn.lupus.

Forumunuz icin kabul edilemez bir sorun ise, yazmayi sonlandirabilirim.

Alıntı

Eğer silah Appendix (AIWB) taşınacaksa , gizleme, oturma ve eğilme konforu açısından ben şahsen Glock19 tercih ederdim.

Saygılarımla.

Alıntı

(31-05-2015, 11:21 AM)lupus demiş ki: On sene kadar önceydi, bir ağabeyimizin bağ evinde semaver muhabbeti yapıyorduk. Kendisinin şimdi rahmetli olan ağabeyi '' Benim büyük oğlana falanca yerde bir ev baktık, ama bir yirmibeş kağıt açımız var, bir kaç aylığına koltuk çıkabilecek ağa var mı? '' diye bir konu açtı. Hemen '' Ağabey oranın ulaşımı şöyle, cephesi böyle...'' diye cevaplar döküldü...Bunun üzerine rahmetli '' Ben sizden akıl değil para istedim, parası olan versin, olmayan aklını kendisine saklasın! '' diye kükredi. Smile

Kıssadan hisse, bizim milletimiz sistematik düşünmeyi sevmez. Birisi bir soru sorduğunda tam olarak ne sormak istediğini anlamaya çalışmaz. Bunun yerine karşısındakinin derdine derman olup olamayacağını hesap etmeden kendi doğrularını empoze etmeye çalışır.

Sn.tsotsi01,  

Sorduğunuz soruyu basitleştirmek ve tam olarak çözümleyebilmek için denklem haline getirelim;

X= Taşıma ruhsatlı olarak alacağım silahı.
Y= Çoğunlukla pantolon içi kılıf ile kullanacağım.
Z= Haftada bir poligona gideceğim.

Bu denklemde iki eksik veri var;

E = El yapınız.
F = Fiziki yapınız.

Şimdi her bir değişkenin denklemin sonucuna ne yönde etki edeceğini inceleyelim;

X; G 19

Y; G 19

Z; G 17 / G 19

E; G 19 kabzası elinize küçük değilse bu değişken X ve Y' ye bağımlı olarak etki edecektir.

F; Boyunuz 1.80 m den kısa ise bu değişken X ve Y' ye bağımlı olarak etki edecektir.  

Matematiği bırakıp, konuyu toparlarsak, Glock modelleri ile gerek puan hedeflerine, gerekse taktik hedeflere atış performansı belirleyen en önemli faktör namlu boyu ve nişangah hattı mesafesi değil, Glock tetiğini çekmeyi bilip bilmediğinizdir. Her hafta poligon ziyareti yapacak birisi, eğer Glock ve tetiğini çok iyi tanıyan birilerinden, Glock tetiğini Glock tetiği gibi çekmeyi öğrenirse, elinde G 17 veya G 19 olmasının hiçbir önemi olmayacaktır, başarılı olacaktır. Eğer Glock tetiğini Glock tetiği gibi çekmeyi öğrenemezse yine elinde G 17 veya G 19 olmasının hiçbir önemi olmayacaktır, başarısız olacaktır, ki neredeyse hergün işi gücü silahla çalışmak olup, Glock tetiğini anlamaya ve öğrenmeye zahmet etmediği için ellerindeki G 17' lerle puan hedeflerinde bir türlü başarılı olamayıp silaha kusur bulan bir sürü adamla muhatap oluyoruz ve ortam müsaitse sorunun silahta değil, atıcıda olduğunu G 19 ile gösteriyoruz.

Pantolon içi kılıfta taşınacak bir silahın boyunda her santimetre önemlidir. Bel çevreniz ve kilonuza bağımlı olarak iz vermeden saklayabileceğiniz kabza bellidir. Miiletin bunca senedir on dörtlü müptelası olmasının temel nedenlerinden birisi de budur. Boyunuza posunuza, kilonuza, yaşadığınız çevreye, tercih etmek zorunda kaldığınız kıyafetlere, günde kaç saat araç kullandığınıza vs bakmadan, bir sürü zahmet çekerek ve masraf yaparak aldığınız tabancanız, bir kaç ay sonra ilk hevesiniz geçtiğinde torpido, çekmece, hatta kasa güzeli oluverir, ki örneği çoktur.

Umarım doğru ve keyifle kullanacağınız bir tabanca edinirsiniz.

Saygılar.

Sn. Lupus,

Yukarıdaki yazınızı şimdi okumak kısmet oldu. Anlatım dilinize, bilginize ve paylaşımınıza, her zamanki gibi hayranlığımı kesin bir dille belirtmek isterim. Her daim tanışmak, sohbet etmek, hatta mümkünse atış konusunda tecrübelerinizden faydalanmak çok büyük bir arzum. Daimi ustam kalmanız dileklerimle.

Saygılar,

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, xeorx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi