Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Glock ? G17 & G19
(30-05-2015, 06:30 PM)lupus demiş ki: Glock 17' nin yapıp da, Glock 19' un yapamayacağı iş yoktur.

Glock 19 ile yapılamayıp, Glock 17 ile yapılabilen iş yoktur.

İşini Glock 19 ile yapamayıp, Glock 17 ile iş bitirebilen atıcı yoktur.

Sn. lupus,

Hâşa huzurdan bu dediğiniz bende olmuyor. Af buyurun, Glock 19 minik (!) ve etli ellerime uyumsuz geliyor. Fuardaki stantınızda Glock 17 ve Glock 34 arasında kararsız kalma sebebim de budur. Poligon ziyaretlerinden gayrı evden de çıkamayacağı için Glock 17 ya da Glock 34 diye yeni bir seçenek arz etsem. Öneriniz ne olurdu?

Saygılarımla...

Alıntı

Değerli büyüklerim. İki çelik yanına birde naylon yakışır düşüncesi ile uzun zamandır glock hayalleri kuruyorum. 17/19 arasındaki ikilemi yaşarken, konu başlığı açmayı planlarken konunun açılması güzel oldu. Benim de ağırlıklı tercihim 17. Şükür maddi birikimini yaptım. Ancak ağustos ayından önce talep dilekçesi yazmam söz konusu değil. Yönerge gereği izin talepleri ağustos ayında alınıyor. Cevap gelmeside bayağı bir sürer. Talep her zamanki gibi yoğun olacak gözüküyor. İnşallah kısmetimize kalır bir tane.
Saygılar.

Alıntı

(04-06-2015, 10:42 PM)turion64 demiş ki: Değerli büyüklerim. İki çelik yanına birde naylon yakışır düşüncesi ile uzun zamandır glock hayalleri kuruyorum. 17/19 arasındaki ikilemi yaşarken, konu başlığı açmayı planlarken konunun açılması güzel oldu. Benim de ağırlıklı tercihim 17. Şükür maddi birikimini yaptım. Ancak ağustos ayından önce talep dilekçesi yazmam söz konusu değil. Yönerge gereği izin talepleri ağustos ayında alınıyor. Cevap gelmeside bayağı bir sürer. Talep her zamanki gibi yoğun olacak gözüküyor. İnşallah kısmetimize kalır bir tane.
Saygılar.

Sn. turion64 , tahminimce sizin satın alma belgeniz çıkana kadar G 17'ler tükenebilir. Eğer ki G 17'de karar kıldı iseniz size tavsiyem, silah satın alma belgesini kolay çıkarabilecek bir kamu görevlisi yakınınız veya dostunuz var ise ilk olarak onun adına silahı alıp sonra kendi satın alma belgeniz çıkınca devir almanız olacaktır. Tabii ki kurumunuzun mevzuatı devir yoluyla silah edinmeye engel bir hüküm içermiyorsa.
Saygılarımla.

Alıntı

(04-06-2015, 05:44 PM)Kirac Ata demiş ki: Poligon ziyaretlerinden gayrı evden de çıkamayacağı için Glock 17 ya da Glock 34 diye yeni bir seçenek arz etsem.

Sadece poligon canavarı olarak kullanmak için G34 tartışılmaz bir seçenek. Geçen yıl yayınlanan IDPA bülteninde en çok tercih edilen ve kullanılan tabancalar listesinde birinci sırada yer alan bir model. Ancak '' Yozgat Staylah Taktikuul '' uygulamalar esnasında kılıftan sıyırmak için biraz fazla uzun bir tabanca. Wink

Alıntı

Sayın mtaner55. Malesef o kamu görevlisi ben oluyorum. Hibe yolu ile Bhp edindiğim için hakkım dolu. Hayatta herşey kısmet. Saygılar.

Alıntı

(05-06-2015, 11:06 AM)turion64 demiş ki: Sayın mtaner55. Malesef o kamu görevlisi ben oluyorum. Hibe yolu ile Bhp edindiğim için hakkım dolu. Hayatta herşey kısmet. Saygılar.

O zaman en güzeli silah satın alma belgenizi çıkarıp kısmetinize depoda kaldıysa almak, kalmadı ise hazır evrakla bir sonraki partiyi beklemek Smile
Silah satın alma belgesini kolay çıkarabilecek kamu görevlisinden kastım aslında Emniyet Genel Müdürlüğü personeli bir yakınınızın olma ihtimali idi. EGM personelinin başvurusu için herhangi bir zaman dilimi kısıtlaması yok. Yani hemen başvurup maksimum 15 gün içerisinde belki daha kısa sürede belge sahibi olunabiliyor. Fakat devir alma hakkınız mevcut değilse o seçenek zaten baştan eleniyor.

Saygılarımla.

Alıntı

Merhabalar sayın forum üyeleri.
Glock 17 ve Glock 19'un önceki partideki fiyatları neydi acaba? Bir de yeni gelecek partide ne kadar olması bekleniyor?

Alıntı

lupus Yazdı: 9 x 19 mm modeller 2600-2800 USD, .45 ACP modeller de 3000-3100 USD arasında olacaktır.

Alıntı

(06-06-2015, 10:00 AM)fuat_61 demiş ki: lupus Yazdı: 9 x 19 mm modeller 2600-2800 USD, .45 ACP modeller de 3000-3100 USD arasında olacaktır.

Teşekkür ederim bilgi için.
Alternatifi olarak değerlendirilebilecek HS-9 ile arasında 800-1000 Dolar gibi bir fark var yani. Bu da ortalama 2.500 TL yapıyor kabaca.
Kafalar halen karışık. Sad

Alıntı

Sivil ve gizli taşınacaksa bence G19 idealdir. Üniforma üzerinde ve açık olarak taşınacaksa bence G17 de olabilir G19 da.

Saygılarımla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi