Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Glock ? G17 & G19
(18-05-2012, 01:48 PM)lupus demiş ki: G17' nin kabza önünde de 3 adet parmak izi var, G19' un da...Ama bu izler G19' da daha dar bir alana yerleştiğinden, kabza önündeki çıkıntılar iri parmaklı kişi kişilerin parmaklarını resmen eziyor...Özellikle büyük elli ve kalın parmaklı kişiler G19 ile rahat edemezken, G17 ile çok rahat ediyorlar. Büyük elli kişilerin G17 istemesinin nedeni bu...

G19' un kabza sırtındaki kambur avuç içine aşırı baskı yapıyor ve rahatsız ediyor. Ayrıca tetik erişim açısını değiştirerek, tetik erişim mesafesini de uzatıyor. G17' nin Jerciho 941 F gibi daha aşağıda kalan kabza sırtı kamburu küçük elli kullanıcıların kavrama konforunu arttırıp ve tetik erişimi ni rahatlatıyor...
Küçük elli kullanıcıların G17 tercih etmesinin nedeni de bu...

Özellikle hızlı ve mükerrer atışlarda G17' nin G19 ile kıyaslanamayacak atış keyfi ise en önemli tercih nedeni...
Sivil olarak taşınmayacaksa, sadece poligonda atış için kullanılacaksa, G17 çok daha makul, mantıklı ve bir o kadar da keyifli bir tercih olur...

Alıntı

Sivil olarak taşınmayacaksa... Smile

Alıntı

Benim için farketmez.

[Resim: th_VID-20150531-WA0001_zps2vxfthdm.mp4]

Saygılar.

Alıntı

Genel olarak tabancada sınıflandırmanın anlamı:

Service veya Full size / Hizmet boyu veya Tam Boy (örnek: G17) = Açık taşıma
Compact / Küçük boy (örnek: G19) = Gizli taşıma
Subcompact / Çok küçük boy (örnek: G26) = Derin gizleme

Alıntı

(31-05-2015, 12:21 PM)tsotsi01 demiş ki: [Resim: IMG_7717.PNG.jpeg_zpso7w9xjdq.png]

El yapımın anlaşılması açısından MNE poligonunda g19 ile atış sonrası çektiğim fotoğrafı buldum.

Saygılarımla.

Sn. Yazar.

Ellerimiz benzer. Parmaklar uzun ama kalın değil. 19 da serçe parmağınızda taşma var. Rahatsızlık vermese bile isabetlere etki eder.
Yaklaşık 1.2 cm daha uzun 17 de daha rahat edersiniz ki zaten 17 diye karar vermişsiniz. Şimdiden hayırlı olsun. Peder başvuru başlattı .Emekli polis olduğu için harçtan muaf. 17 ye niyet var . . izmirde isteyen çok . Belki iyi bir müşteriye gider.

1.90 boy ve 90 kiloda hafif dökümlü bir tişörtle 17 belli etmez kendini, Kısın zaten ceket mont altında hiç belli olmaz.

Selamlar.

Alıntı

(31-05-2015, 12:29 PM)lupus demiş ki:
(31-05-2015, 12:04 PM)tsotsi01 demiş ki: Boyum 1.91 kilom ise 95 ellerimde söylediğim gibi normal diye düşünüyorum kütleme göre aşırı iri değiller.

Bu cüsseye G 34 bile uyar Sn.tsotsi01. Smile

Yapmayın Sn. lupus ikisi arasında karar veremiyorum üçüncü seçeneği de eklersem ben karar verene kadar bu partide biter Smile

Saygılarımla.

Alıntı

(31-05-2015, 01:56 PM)fuat_61 demiş ki: Benim için farketmez.

[Resim: th_VID-20150531-WA0001_zps2vxfthdm.mp4]

Saygılar.

Sn. fuat_61,

idolümsünüz efendim, sizden iyi bir eğitim almayı çok isterim.

Saygılarımla.

Alıntı

(31-05-2015, 04:50 PM)musti267 demiş ki:
(31-05-2015, 12:21 PM)tsotsi01 demiş ki: [Resim: IMG_7717.PNG.jpeg_zpso7w9xjdq.png]

El yapımın anlaşılması açısından MNE poligonunda g19 ile atış sonrası çektiğim fotoğrafı buldum.

Saygılarımla.

Sn. Yazar.

Ellerimiz benzer. Parmaklar uzun ama kalın değil. 19 da serçe parmağınızda taşma var. Rahatsızlık vermese bile isabetlere etki eder.
Yaklaşık 1.2 cm daha uzun 17 de daha rahat edersiniz ki zaten 17 diye karar vermişsiniz. Şimdiden hayırlı olsun. Peder başvuru başlattı .Emekli polis olduğu için harçtan muaf. 17 ye niyet var . . izmirde isteyen çok . Belki iyi bir müşteriye gider.

1.90 boy ve 90 kiloda hafif dökümlü bir tişörtle 17 belli etmez kendini, Kısın zaten ceket mont altında hiç belli olmaz.

Selamlar.
Sn. musti267,

Açıkçası daha tam karar vermedim ama şimdilik G17 ağır basıyor, daha bir ay var bakalım o zamana kadar neye karar vereceğiz.

Saygılarımla.

Alıntı

Parmaklarda taşma varsa, üstaddan azar işitme riskine de girerek :

(14-05-2014, 11:59 AM)Alperka demiş ki: Eveeet, sıra geldi uzun zamandır forumdan ve Facebook sayfasından arkadaşlarla yapalım yapmayalım modifikasyonlarından bir diğerine.

Yakın zamanda yaptığım kaydırmaz yüzey uygulamasının ardından poligonda atış yaparken (spor yaptıkça dolma kıvamına gelen) parmaklarımdan namı diğer işaret parmağı ve aşağı itelediği için parmak çıkıntılarına oturmayan diğer parmaklarım yüzünden yeterince derin bir tutuş yapamadığımı düşünüp rahatsızlık duyuyordum. Kombat yerine hedef atışlarına yoğunlaştığım için silahımı modifiye etmekte sakınca görmedim. Hatta çok daha güzel oldu diyebilirim.

Nette sık sık rastladığım tetik korkuluğunun dip kısmının tıraşlanarak modifiye edilmesinin yarattığı memnuniyeti ben de tatmak istedim.

Beavertail arkalık ile kısmen çözdüğüm ancak daha kesin, ergonomik ve konforlu bir çözüm aradığım sıkıntıma Dremel ve 10 dakikalık süre ile son verdim. Geriye kaldı büyüteç ve bol ışık altında çok ince bir iki çapak temizliği. Buyrun sonuç :

[Resim: 01.jpg]

[Resim: 02.jpg]

[Resim: 03.jpg]

[Resim: 04.jpg]

[Resim: 05.jpg]

[Resim: 06.jpg]

[Resim: 07.jpg]

[Resim: 08.jpg]

[Resim: 09.jpg]

[Resim: 10.jpg]

Alıntı

(30-05-2015, 06:30 PM)lupus demiş ki: Glock 17' nin yapıp da, Glock 19' un yapamayacağı iş yoktur.

Glock 19 ile yapılamayıp, Glock 17 ile yapılabilen iş yoktur.

İşini Glock 19 ile yapamayıp, Glock 17 ile iş bitirebilen atıcı yoktur.

Konunun özü budur. Teşekkürler Büyük Üstad.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi