Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Glock ? G17 & G19
Saygıdeğer üyeler,

Malumunuz Sn. lupus'un bildirdiği üzere önümüzdeki aylarda yeni glocklar MKEK'ye gelecek. Allah izin ederse ilk alacaklardan biriside benim. Taşıma ruhsatlı olarak alacağım silahı çoğunlukla pantolon içi kılıf ile kullanacağım. G19'un taşıma rahatlığını az çok biliyorum ancak atışlarda G17'in namlu boyu nedeniyle daha avantajlı olduğunu da biliyorum. Haftada bir poligona gideceğim için namlu boyu biraz daha uzun olan G17'yi düşünmekteyim. Sizlere danışmak istediğim konu G17 G19'a göre taşıma açısından çok fazla beni yorar mı aralarında çok farklılık var mıdır ? G17 yi inceleme şansım videolardan ileriye gidemediği için sizlere danışmak, doğru tercihi sizlerin tavsiyesi ile vermek istedim..

Saygılarımla.

Alıntı

Taşıma ve şehir için savunma söz konusu ise G 19 altın orandır.

Yok '' Ben hedef atışı yapacağım, bacakta taşıyacağım, tam boycuyum...'' diyorsanız tercih bir Glock olmamalı...Tetiği, ergonomisi daha mantıklı bir tabanca olmalı..

Alıntı

(29-05-2015, 11:33 PM)seagull demiş ki: g19 altın oran söz konusu taşıma ve şehir için savunmaysa.Yok ben hedef atışı yapıcam bacakta taşıcam tam boycuyum diyorsanız o bi glock olmamalı..Tetiği ergonomisi daha mantıklı bi tabanca olmalı..

Glock 19'un her derde deva Glock modeli olduğu herkesin malumudur, ama fuarda incelediğim kadarıyla, Glock 17 de gayet rahat taşınabilecek bir tabanca. Bacakta taşımak gibi bir imkan zaten yok, ama eğer olsaydı bile böyle birşeye gerek olmazdı diye düşünüyorum.

Ayrıca, Glock alışılagelmiş poligon tabancalarından farklı bir platform, ama tetiğine alıştıktan sonra harika grupmanlar elde edilebileceği şerhini düşmek lazım. Bu konuda yıllardır Glock'a haksızlık yapıldığını düşünmüşümdür.

Alıntı

Dövizin artmış olması sebebiyle, MKEK silah fiyatları şayet aynı kalırsa, marka gözetmeksizin sıfır silah satışlarının düşeceğini sanıyorum.
Nasıl ki zamanında 2300 $ civarında satılan sigsauer'ler gün geldi 5000 $ çıktı sonra 3700 $'a geriledi, bugün de fiyat düzenlemesinin şart olduğu kanaatindeyim.

Alıntı

(29-05-2015, 11:33 PM)seagull demiş ki: Taşıma ve şehir için savunma söz konusu ise G 19 altın orandır.

Yok '' Ben hedef atışı yapacağım, bacakta taşıyacağım, tam boycuyum...'' diyorsanız tercih bir Glock olmamalı...Tetiği, ergonomisi daha mantıklı bir tabanca olmalı..

Aynen katılıyorum amaç poligon ise tercih farklı olmalıdır. Benim tercihim ithallerden Sigsauer olurdu.
Saygılarımla
Candan

Alıntı

G 17 tam boy bir silah. Bence G 17 diğer tam boy silahlara karşılaştırılmalı. G 19 taşımak için ideal ötesi. G 17 de ağırlık açısından taşımada bir avantaj getirebilir ama ebat olarak diğer tam boy silahlarla karşılaştırmakta fayda var düşüncesindeyim. Ben de hem taşıyan hem de poligona giden biriyim. Silahım sigsuer p229. Poligon deneyimlerim çok kötü olmasına rağmen zaman içinde bunu geliştirmek için önümde yol olması beni daha çok mutlu ediyor. Atışların çok iyi olmasına yardımcı olacak bir silahım olsaydı belki de poligona gitmek sıkıcı olabilirdi. En azından ben böyle düşünerek mutlu oluyorumSmile

Alıntı

Sn. Sosiya silahınız p229 olup ta atışlarınız hala kötü ise iki şey tavsiye ederim. Ya kendinize bir rot balans ayarı yaptırın ya da kendinize sizin yerinize atış yapıp bu güzel silahla grupman yapacak bir eleman tutun. Böylece yorulmadan da grupmanınızı yapmış olursunuz.Smile
Şaka bir yana p229 dan öte size atışta yardımcı olacak ancak bir p210 olabilir.
Saygılarımla

Alıntı

İlla ki poligonda kulanacağım diyorsanız neden doğrudan hedef atıcıları için üretilmiş G34 düşünmüyorsunuz?
Üstelik 3,5lbs tetiği sayesinde modlamaya da gerek yok.
Elbette G17 mi G34 mü derseniz yurt dışında birkaç kere poligonda karşılaştırma olanağı bulduğum için kendi görüşümü bildirebilirim. İki model arasında ağırlık farkı nerdeyse yok denecek kadar az, G19a alıştığım için G17'yi kılıfından çekmek G34'e göre daha rahat geldi. 5-25 metre mesafelerde grupmanlar arası fark neredeyse yoktu. Belki daha uzun mesafelerde G34 nişangah aralığı sayesinde daha iyi olabilir ama pratikte kullanmayacağım mesafelerde denemek angarya geldi.
Kılıftan çekme konusundaki avantaj/dezavantajı tam olarak anlayabilmek için kardeşimden ödünç aldığım Sickinger müsabaka kılıfı ile denediğimde her iki silahın da kılıftan hedefe inanılmaz hız ve kolaylıkla çekilebildiğini tecrübe ettim. Eğer amacınız hedefe kılıftan çekerek atış yapmak ise bu tür bir kılıfa sahip olmak hem çok daha hızlı hem çok daha ergonomik, hem de (vücuttan ve bacaklardan mesafeli ve açılı tutarak) çok daha güvenli olacaktır. G17 mş G34 mü derseniz, elimdeki G19 olmasa hedef için her ikisi de olur. Savunma için G17 G19 arasında gider gelirim.

Alıntı

Glock 17' nin yapıp da, Glock 19' un yapamayacağı iş yoktur.

Glock 19 ile yapılamayıp, Glock 17 ile yapılabilen iş yoktur.

İşini Glock 19 ile yapamayıp, Glock 17 ile iş bitirebilen atıcı yoktur.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
(29-05-2015, 11:33 PM)seagull demiş ki: Taşıma ve şehir için savunma söz konusu ise G 19 altın orandır.

Teşekkür ederim Sn. seagull.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi